Jump to content
Lobosss

Klejenie neoprenów

Recommended Posts

Mam pytanko, czy ktoś wie jak można zakleić oraz jakim klejem małą dziurkę w neoprenach? Zastosować łatkę z kawałka neoprenu lub zakleić dziurkę ???

Myślę że należy to zrobić z łatką. Nada się pewnie klej do klejenia szyb samochodowych.

Proponuje poszukać na forach dla muszkarzy www.flyfishing.pl albo flytiers.pl - kilka razy przerabiany tam byl temat klejenia spodniobutów z materiałow oddychajcych i neoprenów.

Generalnie temat dziur zdecydowanie czesciej dotyka muszkarzy i tam szukał bym porad.

Dobrze jest mieć kawałek neoprenu ,zlokalizować dziurkę i położyć na to łatkę i zakleić klejem Stormsure albo czymś podobnym .Jeśli dziurka jest mała pomoże jeśli dosyć duża to będzie Ci ciężko .

Powodzenia

Przyznam, że zdarzało mi się kleić nawet bez łatki, samym klejem stormsure. Podklejasz wtedy dziurkę od spodu taśmą klejącą, zalewasz klejem i pozostawiasz do wyschnięcia. Potem taśmę odklejasz.

Ten klej robi piękną robotę, pewne wodery Cormorana kleiłem z 7 razy i wszystko trzymało dopóki podeszwa nie pękła w pół...... swoją drogą nie polecam woderów Cormorana z PVC. Aktualnie 2 sezon tyram Jaxony Prestige i chyba lepszych za tą kasę się nie kupi.

Dzięki za rady panowie poprosiłem @MilanND o pomoc i mówił dziś, że stygną:D zobaczymy wyniki, bo od piątku do niedzieli uderzam z ziomami na Poprad i Dunajec, a tam podejrzewam, że neopreny się przydadzą.

ps. Nie będę zaśmiecał wątka, ale prosiłbym o rady na priv jak i na co i czym na tych rzekach poławiać rybki na spina np. pstrąg, kleń.:cool:

Odświeżam temat. Gdzieś w Rzeszowie kupię coś z wcześniej wymienionych klejów? Jakieś inne opcje?

Proszę o pomoc w temacie

Sikaflex kupiłem w unimecie. Tuba wielkości silikonu. Nie ma mniejszych.Wychodzi drogo. Zostało mi sporo,więc mogę Cię poratować.

Ja zaopatrzyłem się w klej Stormsure, na szczęście jeszcze nie musiałem go użyć. Alternatywą może być też elastyczny klej firmy PATTEX Extreme repair. Drogi, bo za 8g tubkę trzeba wyłożyć ok. 15zł, ale godny polecenia.

Muszę niestety odświeżyć stary temat bo przedziurawiłem wodery firmy PROS.

Gdzie kupię w Rzeszowie lub Krośnie, klej Stormsure?