Jump to content
nug

Stawy w Weryni

Recommended Posts

Dzisiaj około 5h spędzonych nad jednym ze stawów w Weryni - złapane około 10 karpików tak po około 30-32cm - widać że wpuścili coś nowego kroczka.

Wczoraj byłem na rybach na pierwszym stawie od łąk. Złowiłem 13 karpi 34-36 cm. Brały bardzo dobrze i tak jak pisał plebsik pewnie zostały niedawno wpuszczone.

Witam. Wie ktoś może na którym stawie można połowić ładnego lina??:confused:

Swego czasu ładne liny trafiały się na stawie nr.1 (od pól).

Niestety teraz żeby złowić wymiarowego trzeba mieć dużo szczęścia.

Witam wszystkich :) na który staw się wybrać na karpika za odpowiedź z góry dziekuje :)

Edited by rapala

Kolego kilka postów wcześniej masz odpowiedź.

Ja dziś przejeżdżając zatrzymałem się trochę porzucać za okonkami, w sumie nieświadomy łowiska (pierwszy raz), nie czytałem też wcześniej postów tutaj - no ale też mam jakąś odpowiedź na temat kontroli. Jestem właśnie po pierwszej:) Panowie uprzejmie poprosili o dokumenty, bez żadnych zastrzeżeń wszystko się odbyło.

Efektów połowu u mnie nie było, ale się też ich nie spodziewałem, pierwsze kroki, następnym razem pobędę tu stacjonarnie w oczekiwaniu na białoryb:)

Miło słyszeć, że są kontrole ;)

O ile pogoda pozwoli w sobotę wybiorę się na Werynie.

Połowiłem dzisiaj troszeczkę na odległościówkę - płotki dopiero szykują się do tarła, natomiast karpiowy drobiazg szaleje - pokłuły się, to będą mądrzejsze na przyszłość.

Panowie - staw nr 1 wymaga wpuszczenia tak "na wczoraj" minimum 30-40 szczupaków - ta płoć jeszcze nie karłowacieje, ale niebawem zacznie - żeby na taką ilość złowionej płoci (ok. 50 szt.) nie złowić (chociażby na fuksa) ani jednej powyżej 15 cm :eek: - coś jest nie tak z tym łowiskiem.

A na tych stawach można wziąść kocyk i siedzieć nad wodą koło wedek ?; ) Oczywiście my popieramy czystość ; )):cool:

Guest

Chyba na każdych stawach możesz siedzieć na kocyku koło wędek;>

Namiot to to nie jest, więc straż nie ma się do czego przyczepić, biwakiem to też trudno nazwać.

Zakaz palenia ognia otwartego, jazdy po wałach, biwakowania i kąpieli, to takie "turystyczne" zakazy z Weryni..

Guest

Z tym piwkiem to nie do końca chyba, bo wydaje mi się, że PSR raczej sie nie przyczepi, ale pewności nie mam:>

To zależy jaki typ osobowsci w postaci straznika będzie ;) Mialem taka sytuacje ze pił ze mną ale kazał puste butelki schować by inni nie widzieli ;)

Można liczyć jutro na jakiegoś karpika powyżej chociaż 40cm. Jeśli tak to gdzie? Na którym stawie, i jaką przynęte polecacie ; )?

Guest

Jest zakaz palenia ognia otwartego, ale grilla możesz rozpalić chyba.

Co do Werynii - od poniedziałku do środy, efekt: 2 karpiki kroczki...

Samo wszystko mówi za siebie...

Guest

Na stawie "parkowym" koło szkoły własnie spędziłem te 3 dni.

Ale ogólnie na Werynii słabo z braniami ostatnio.

Nie tylko na Weryni słabo z braniami, na szymanowicach też kiepsko

Byłem dzisiaj do godzin popołudniowych od strony parkingu przy stawie z zakazami połowu na spinning i żywca. Karasie brały - niestety w sąsiedztwie dwie siaty wylądowały w bagażniku z tego co widziałem z daleka - ja z racji niewielkiego doświadczenia się nie pochwalę, kilka niezaciętych brań, 1 karaś 25 cm + inne mniejsze kompanów z wyprawy, wszystkie pływają. Pogoda piękna, rekreacja w końcu w wolnym czasie, nic więcej nie trzeba. A.. i wędkujących masa.

Najważniejsze zmiany w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką na 2012 r.

Poniżej najważniejsze zmiany. Szczegółowa treść zezwolenia zostanie opublikowana wkrótce.

- Karaś srebrzysty wpisany do wykazu ryb, których nie należy wypuszczać po złowieniu do wód otwartych

- zwiększony wymiar ochronny świnki do 30 cm

- zmniejszony limit dobowy brzany do 2 szt

- wpisany zakaz kąpieli na większości zbiorników ujętych w zezwoleniu,

- wprowadzono połów żywca za pomocą podrywki wędkarskiej,

- uporządkowano zapis dotyczący limitu dobowego karpia (2 sztuki od stycznia do końca września i 1 sztuka od października do końca roku.

- brzanka została dodana do wykazu gatunków całkowicie chronionych,

- oprócz tego szereg drobnych poprawek i zmian porządkujący zezwolenie, oraz ograniczenia na poszczególnych zbiornikach.

Dziś 1,5h wieczorem pochodziłem ze spinem, efektów zero. Na 1 i drugim od strony szkoły szczupak chodził ale wziąć nie chciał. Przy nas koleś wyciągnął karpia na 74 bodajże cm. A tak ogólnie to ryboków jak mrówków, na tym największym to za dużo miejsca dla spiningistów nie było.

Wczoraj odwiedziłem stawy w Weryni ze spiningiem, efekt to szczupak około 40 cm na brzegu, 2 podobne spięte tuż przy brzegu, i okoń około 22 cm na cykadę 6cm własnej produkcji, niestety później ją straciłem, tak jak pozostałe przynęty na które szczupaki się skusiły. Wszystkie rybki wróciły do wody.