Jump to content
nug

Stawy w Weryni

Recommended Posts

Kolega który startował mówił że złowiono łącznie 68 kg ryb. Nic więcej nie wiem.

Nad wodą rozmawiałem z wędkarzem który mówił że złowił na jedynce sandacza na kukurydzę:P więc coś chyba jest, aczkolwiek teraz to nie widać spinningistów, a na jedynce nie wolno na żywca zdaje sie.

Byłem dzisiaj rano na stawie nr 1.

Rozłożyliśmy się na 5:30 a o 7 przyszedł facet i niestety kazał nam się zwijać z powodu zawodów :mad:. Byłem przekonany że dzisiaj woda będzie wolna.

Za półtorej godzinki udało mi się złowić 8 karpi w przedziale od około 35 do mniej więcej 65cm i jednego pięknego linka :).

Też przyjechaliśmy koło 5:30 i okazało się że woda zajęta:(

Witam, łowie na Weryni wyłącznie na stawie nr 1, ale chciałbym pare godzinek siąśc na stawie 5 lub 6. NIe mam zupełnie pojęcią co tam pływa, na jaka rybke sie ustawić i na co łowić. Przejeżdzałem tam niedawno i mało osób tam było, cisza i spokój i siadłbym tak za jakimiś karpikami, linami, leszczami itp. czy jest sens tam siadac wogóle?

Na 5 i 6 nie łowiłem. Leszczy to ogólnie na Weryni raczej nie ma. Na 2 i 3 jak łowiłem to albo drobnica sama(na 2 tak trafiłem), na 3 to karasie mnie obsiadły, a raz to nic kompletnie, więc raczej dość biedne te pozostałe łowiska. Aczkolwiek coś tam ryby zostało, ale trudniej sie do niej dobrać niż na 1.

Łowiłem raz na 2 i miałem kilka brań lecz ryby wchodziły w zaczepy. Udało mi się wychowywać dwa karpiki.

Jeżeli chodzi o leszcze to sporadycznie może się trafić. Na jedynce byłem z synem i złowił On leszcza na 55cm. Szkoda że mi jeszcze taka życiówka się nie trafiła.

Panowie jak tam brania Karpi na stawie nr 1 ?? Nie byłem już tam chwile, i nie wiem, czy biorą rybki teraz, bo pogodA zmienna, i w większości ochłodzenie jest. Warto sie wybrac ?

Dziś na stawie nr 1 kilka godzin łowienia. 4 brania miałem jedynie, jedna rybka tylko na brzegu, karp pełnołuski 55cm, 3 rybki sie spięły ;/ Przypon za krótki chyba tego przyczyną. Jutro od rana zawody są na "jedynce". Widać,ze ta aura juz na rybki działa.

Wczoraj jak byłem nie było żadnych informacji o zawodach:/ Nie da się o tym wcześniej zawiadomić?! Już sobie zaplanowałem łowienie na 1;(

Byłem dzisiaj od 5:45-8:00 na jedynce. Miałem kilka brań z czego 8 rybek wylądowało w podbieraku. Łowiłem Methodą na dwie wędki. Złowione rybki to karpie w przedziale 50-65cm.

Rano niestety jest już zimno, zamarza żyłka na przelotkach, ale i tak jestem bardzo zadowolony:).

Nie było na 1 żadnych wędkarzy, na 2 był jeden lecz mówił że jak na razie jest bez brania.

Witam, łowił ktoś może w ostatnich latach lub teraz karpie na Weryni w grudniu?? Pogoda ładna, dużo wolnego i taki pomysł mi do głowy przyszedł, tylko nie wiem czy to realne wogóle w tym miesiącu.

Generalnie jeszcze 3 dni temu na "jedynce" można było zaobserwować spławy karpi, szczególnie przy trzcinach, na płytkiej wodzie, ale o branie bardzo ciężko, wręcz jest to już praktycznie niemożliwe...bynajmniej nie słyszałem, żeby ktoś coś wyciągnął.

Byłem po dłuższej przerwie na Weryni w poniedziałek 28.12 i złowiłem jednego karpika około 45cm :).

Spędziłem nad wodą 4 godzinki i tylko to jedno branie, ale jak cieszy.

Witam, ruszyło może juz coś na stawach, pobudziły się karpiki i inne rybki, próbował już ktoś połowić ??

Witam,

Wczoraj bylem na no kill, niedlugo tak nie cale 2 godzinki... Efekt jeden kroczek i jeden taki 6.5kg (karpiki)... Pomalu rybki sie budza, ale z rozmowy z innymi wedkarzami wynika ze szalu jeszcze nie ma... No ale stawy czyste rybka sie budzi pogoda jest wiec mysle ze smialo mozna sie juz relaksowac..

Pozdrawiam i udanych łowow..

Kilka godzin na jedynce w niedzielę, odezwały się liny;) Na brzeg udało mi się wyholować dwa takie całkiem ładne, ponadkilogramowe egzemplarze.

I dodatkowo na spławiczek  brała drobnica, jedna rybka większa od reszty, tylko ni cholere nie mam pojęcia co to jest:P Trochę słabe zdjęcia, bo odbija światło, ale może ktoś mi pomoże i jest w stanie zidentyfikować co w ogóle złowiłem?;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować