Jump to content
nug

Stawy w Weryni

Recommended Posts

Witam, wie ktoś może jak wygląda sytuacja z sumem  na werni, w którym stawie on występuje 

Dziś pykła 10kg  komuś mi 6 kg ogólnie brały jak popierdzielone 

Chyba nie ma ;) Oby, bo sam się wybieram jutro tam 

Edited by rapala

Dziś dwa karpie złowione i jedno spięcie ładniejszego. Ogólnie brania  nie najlepsze. Na stawie nr 6   chyba dziś zaczęli ściągać rzęse z wody...bo woda cała przykryta zielona powłoką.  Czy na stawie nr 4 i 5 są jakieś efekty z białą rybą??  Chciałbym zabrać małego siostrzeńca by połowił  karasi, płoci, linów, małych karpi.. Który z tych stawów byłby lepszy dla dzieci??

Czy na stawach w Weryni widać karpie krążące przy powierzchni?

Byłem tam tylko raz kilka lat temu w upalny wakacyjny dzień i widziałem masę ryb beztrosko pływających kilka metrów od brzegu. Zastanawiam się czy to ja miałem takie szczęście czy jest to tam norma.

Ryby nadal pływają tam w upalne dni pod powierzchnią, ale właśnie karpie zasyfiły wodę do tego stopnia, że ciężko cokolwiek dostrzec... - kolejny" bohaterski" czyn P*W - gdzie karp stanowi 80-85% ogółu zarybień - aby kolesie ze stawów hodowlanych mieli zbyt na mało pracochłonny materiał zarybieniowy.

Edited by Damian Ł.

hejt dla wekendowych debili co rzucają rybami jak workiem ziemniaków do wody  wiadomo że chodzi o jedynka bo na innych jest sens łowić ?xxd

Chciałbym jutro wybrać się na Werynię na 1 staw, mam pytanie czy nie ma tam jutro zawodów?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edited by jędrekm
literówka

Tak, w tych dniach podobno jest maraton wędkarski. Czyli wygląda na to że jutro jest łowisko wolne.

Witam. Mam pytanie odnośnie stawów w Weryni, a mianowicie:

Prosilbym o dokladne rozpisanie tego lowiska: Na ktorym ze stawow mozna polowić jakies drapiezniki typu szczupak,sum. Jak dowiedziec sie, ktory staw jest ktory? Chodzi mi tutaj o numeracje stawow, jakie ryby sa na danych stawach?  Jakie przynety polecacie? Sa jakies karpie 10kg+ ? :) 
Chcialbym prosić o rozpisana odpowiedz :) 
Z góry dziekuje, polamania. :D 

Wystarczy troszkę się rozejrzeć... w tym wypadku nawet jedynie spojrzeć odrobinę w dół...

Dzieki. Ale chodzilo mi tutaj o "rozpisana" odpowiedz. Na jakich stawach co bierze itp. Tamten post juz wczesniej czytalem i nie wiele sie dowiedzialem :/

Edited by WJakWedkarstwo

karpie są celuj w owocowe zapachy ,a co do numeracji to jedynka no kill później to już łatwo policzyć 

Guest

Na każdym stawie jest coś szczupaka, tylko jego średnia wielkość to max 40 cm:D

Większość tych większych już zjedzona, może jakieś pojedyncze się ostały ale szału nie ma^^

Edited by Guest

Na jedynce są szczupaki i to bardzo ładne :) powiedziałbym , że tam ciężko złapać takiego na 40 cm bo zwykle biorą  takie ponad tym wymiarem :)

Witam. Ostatnio bylem na Weryni staw nr.4 - zlapalem 3 wzdregi i 1 karpia 800 g. :) Wszystko fajnie, ale sa moze na tym stawie ( nr.4 ) wieksze rybki 3-5kg+? :D Glownie chodzi mi o Karpia/Amura. Odrazu dopisze ,ze na  razie nie mam zamiaru wybrac sie na No-kill'a. Interesuje mnie staw nr.4

Edited by WJakWedkarstwo

Na Weryni staw nr.1 jest zakaz łowienia od dnia 29.09.2017r do odwołania . Trwają tam jakieś prace remontowe. Jest ogłoszenie na tablicy ogłoszeń przed zbiornikiem i na stronie PZW Rzeszów.

Remont był tego betonowego mnicha szkoda tylko że po zapytaniu się u jednego z obecnych tam działaczy na pytanie co się stało że taki niski poziom wody odpowiedział ... a co Pana to interesuję ... takich dziadów widzę w każdym kole nie brakuję

Z tego co ja się kiedyś dowiedziałem to miały być wymieniane jakieś drewniane deski odpowiedzialne za przepust wody. Ile w tym prawdy to nie wiem :)