Jump to content

Stawy w Weryni

Recommended Posts

• 2 weeks later...
23 godziny temu, jacob1993 napisał:

Do kiedy na no killu obowiazuje zakaz wedkowania ? i czy jest tam sznasa na spinning w tym roku ?

A jest w ogóle zakaz wędkowania ?? To pewne informacje ? Bo miałem się tam wybierać w najbliższym czasie .

• 5 months later...

Czy wie ktoś o zakazie spiningu do 1 maja  na stawie nr 1 no kill. Podobno od stycznia  buraki sie rzuciły z dużymi blachami i wprowadzony jest zakaz. Ktoś potwierdzi ?

Edited by Amerkucjo

W styczniu i lutym szczupak nie ma tarla . Szczupakowi na tarlo wystarczy caly marzec i kwiecien i moim zdaniem w tym okresie na wodach gdzie wystepuje praktycznie tylko szczupak powinien byc zakaz spinningu w tym okresie .jak dla mnie moze byc i od stycznia .

Ale nazywanie burakami osoby ktore lowia szczupaki w styczniu i w lutym i wypuszczaja je z powrotem jest troche nie na miejscu . Lowia tak na calym swiecie a, przepisy pzw nie ida zwykle w parze z logika .np okres ochronny wegorza czy nie trze sie on w morzu sargassowym ?

Kuba nie porównuj nas proszę do reszty świata. To że w Skandynawii łowią w styczniu, lutym czy marcu nie ma przełożenia na nasze warunki.

Ryb mamy mało i są niedostatecznie chronione. Ile metrówek złowiłeś w tamtym roku?

Poza tym chyba nie muszę mówić, że złów i wypuść wyrządza mimo wszystko szkody, szczególnie przy wszystkich dozbrojkach, trzech kotwicach, zadziorach, itd. Z ilu szczupaków szła farba, miały przebity pysk na wylot, uszkodzone skrzela itp? Ile z nich przeżyło a ile nie? Dajmy im się w spokoju przygotować do tarła i łówmy od maja.

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Byłem dwa tygodnie temu w sobotę i ,....... więcej w weekend tam nie jadę. Wędkarz na wędkarzu. Lepiej chyba na tygodniu się wybrać na krótko po czy przed pracą lub urlopie wziąć.

A tak bym zapytał. Czy ktoś z szanownych kolegów orientuje się w którym stawie najlepiej zapolować na suma? Nie musi to być kolos. Po prostu marzy mi się wyciągnięcie suma.

3 godziny temu, Mirro napisał:

Byłem dwa tygodnie temu w sobotę i ,....... więcej w weekend tam nie jadę. Wędkarz na wędkarzu. Lepiej chyba na tygodniu się wybrać na krótko po czy przed pracą lub urlopie wziąć.

A tak bym zapytał. Czy ktoś z szanownych kolegów orientuje się w którym stawie najlepiej zapolować na suma? Nie musi to być kolos. Po prostu marzy mi się wyciągnięcie suma.

Po okresie ochronnym wybierz się na Wisłok na pewno nie jednego złowisz :)

Posted (edited)

Dzięki za info. Powiedz mi jeszcze czy lepszym miejscem będzie odcinek przed czy za zaporą? Bardziej Budziwój czy bardziej Nowa Wieś?

Wprawdzie jest jeszcze wiele czasu do sezonu na suma, ale już wolę zacząć zbierać info jako że nigdy nie nastawiałem się na tę rybę.

Edited by Mirro