Jump to content

Haki bezzadziorowe.


Zbyszek_z2

Recommended Posts

Ja stosuję często haki bezzadziorowe przy połowie karpi. Różnicy jako takiej nie zauważyłem ze spinaniem rybek a na pewno łatwiej taką rybkę odhaczyć bez zbędnego uszkadzania pyszczka. Nigdy nie kupowałem haków seryjnie bez zadziora, mały pilniczek i sobie go piłuje. Tym sposobem przy okazji można sobie sprawdzić z jakiego materiału wykonany jest hak;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Witam.

Czy ktoś używa haków bezzadziorowych Owner i podobnych przy woblerach ? Jak ze skutecznością , spadami ?

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

KOlego podaj link z takimi haczykami i kotwiczkami.

Link to comment
Share on other sites

Czyli tak jak mówiłem, na polski rynek nic takiego nie ma, a Mefisto ściąga je z Japonii ;) Nie zauważasz pustych brań? Przyznam, że już wcześniej mnie interesowały te haki. Jakoś nie lubię wypinać ryb z kotwicy potrójnej...

Link to comment
Share on other sites

Puste brania i pstrągi to chyba normalka sądąc po własnych doświadczeniach i rozmowach z innynim wędkarzami. Ja do połowu pstrągów używam haków ownera - niebieskich i żółtych, w których likwiduję zadzior. Bardzo dużo brań kończy się spadem zaraz po zacięciu lub właśnie brakiem kontaktu z rybą po zacięciu. Raczej nie wynika to ze źle dobranego sptzętu, bo kropki spadają zarówno z mojego kongera jak i kijów na blanku St. Croixa współpracujących z żyłką i pkecionką oraz różnymi modelami kotwiczek. Trochę (nawet bardzo) to wkurza jak fajny kropek spada ale chyba taki jest los wędkarzy nękających pstrągi. Swoje musi zostać w wodzie:P

Link to comment
Share on other sites

Haki Ownera bardzo ciekawe choć wydają się raczej (ich budowa) do połowu szczupaków ale, ... pstrągowotrociowe powinny mieć troszeczkę dłuższe i bardziej proste żądło. Niemniej zakupię próbną partię do uzbrojenia woblerów i przetestuję jak jest ze skutecznością holu bo haczyk fajny prosty i może się rewelacyjnie spisywać na woblerach. Na dzień dzisiejszy używam bezzadziorowych haków do jigów firm Skalaka lub Wizard.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

osobiście ostatnio też zacząłem stosować haczyki bez zadziorów nie zauważyłem gorszych a nawet mam lepsze wyniki łowiłem tak kilka razy ostatnio bo niedługo to stosuje jakieś 2 miesiące i rybki bardzo dobrze trzymają się kotwic.Moje zdanie jest takie haczyk bez zadzioru lepiej i głębiej wcina się w pysk jeśli nie popełniamy błędów przy holu czyli rybę trzymamy na naprężonym zestawie to nie powinna się wypiąć.Polecam wszystkim którzy jeszcze nie próbowali pozytywnie się zaskoczycie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy