Jump to content

Staw - co i jak ?


Pittspeed

Recommended Posts

Można na zgłoszenie ale tylko "...przydomowe oczko wodne lub basen" o pow. do 30 m2. Warunkiem więc jest istniejący budynek mieszkalny na nieruchomości. Staw odpada, każdy wymaga pozwolenia uzyskania pozwolenia wodnoprawnego a później pozwolenia na budowę - dość wysokie koszty rzędu kilku tys.

Dodatkowo wymagana jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach .., jeśli

... chów lub hodowla ryb w stawach typu karpiowego, jeżeli produkcja przekracza 4 t ryb z 1 ha powierzchni użytkowej stawu, oraz chów lub hodowla ryb w stawach typu pstrągowego, jeżeli produkcja przekroczy 1 t ryb przy poborze 1 l wody na sekundę w miejscu ujęcia wody...

a to są dodatkowe koszty i to nie małe.

Edited by lisses
Link to comment
Share on other sites

Czyli oczko np: 5 na 6 , hmm troche małe, a co do tych kilku tyś złotych na pozwolenia, to w jakich granicach staw można wykopać, chodzi o powierzchnie maksymalą, i ile mnie więcej to kosztuje?

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie nie ma ograniczenia wielkości, jeśli Plan Miejscowy bądź Decyzja o Warunkach Zabudowy pozwoli na budowę Stawu 50 ha, to można 50 hektarowy wybudować. Staw rzędu kilkudziesięciu arów np. to koszt do wydania pozwolenia to min. 5 tys. ( chyba że masz projektanta który to zrobi taniej) o ile nie będzie potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko bo to słono kosztuje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy