Jump to content

Kołowrotek do szczupakówki.


Recommended Posts

Szukam kołowrotka który przeżyje minimum 2-3 sezony bez większych awarii, zakładając stosowanie pletki i przynęt stawiających dość duży opór. Pasuje jeszcze żeby pasował do kijka robinson tritium pike jig 270 cm 30g. A koszt jaki mogę ponieść to 150 do jak uda mi się dozbierać 200pln.

Link to comment
Share on other sites

Przemyślałem sprawę i odłożę zakup młynka na wakacje jak trochę sobie zarobie. I tu wejdzie w grę już grubsza kasa( ale bez przesady) więc bez jakiegoś limitu cenowego co polecacie do przysłowiowej twardej orki. Myślałem o pennie slamerze ale nie jest to zbyt urodziwy młynek a to sobie cenie, więc szukam czegoś innego. Na razie mój stary robinson jasper jeszcze jakoś sobie daje rady więc chyba przetrzyma do wakacji. Sory za ten dodatkowy post wcisnąłem coś przypadkiem.

Edited by wróg publiczny
Link to comment
Share on other sites

Jak bez limitu cenowego to Stelle Sw400Pg :P

A tak serio to zastanów się mocno nad Ryobim Zauberem lub jego klonem Red Arc-iem. W cenie ok 450zł możesz ustrzelic już całkiem niezłego japońca coś jak Shimano Stradic Fh albo Biomaster ;)

Link to comment
Share on other sites

Penn jeśli chodzi o kulturę pracy to szału nie ma ale baaardzo ciężko jest go zajechać, znajomy pojechał na rybki ciężko orać na północne krańce Świata i zatarł Stelke 4000:)

Link to comment
Share on other sites

Mam Pena tylko 260, ale z tą kulturą pracy to nie jest do końca tak. Po kilku wyjazdach i całodniowym kręceniu trochę zaczął szumieć, ale jak się dotarł, chodzi idealnie, płynnie, nie szumi, a go nie oszczędzam. Marcin ma identyczny kołowrotek, też nim "orze" i miał taką samą sytuację z tym "dotarciem". Jedyne co może przeszkadzać, to jego waga, a taka 460-tka, to już parę dkg będzie miała.

Link to comment
Share on other sites

Salina może być. Ma fajną pracę ale oddawałem ją już do serwisu na gwarancji. Jej spasowanie rotora i rolki nie jest najlepsze. Według mnie najlepiej byłoby gdybyś uzbierał te 450 zł i kupił Daiwe Emblem albo TD. Mój tato ma dwa emblemy i TD i suuper spisują mu się do nawet cięższych zastosowań niż Ty potrzebujesz.Ja rzadko łowię na ciężko, zazwyczaj na jesieni. Do lajta mam podpiętego Stradica Fh 2500 i zastanawiam się nad kupnem modelu 4000 na ciężej pod bolka i pod gumkę ;)

Link to comment
Share on other sites

Podłączę się to tematu, kupiłem kołowrotek Okuma Impact 30 FD (wydaje mi się bardzo mały jak na 30) do wędki o wyrzucie 5-25 gram, i przy przynętach około 10 gramowych zaczyna się nim ciężko kręcić, nie mam natomiast problemu w kręceniu Robinsonem (szajs) chyba 40, moje pytanie brzmi czy wymienić na Impact 35 FD czy może inny w podobnej cenie??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy