Jump to content

Shimano Catana CX Spinning 270 UL 1-11g


biedula

Recommended Posts

Bardzo sympatyczna wędeczka, własnie jestem na etapie poszukiwań nowego ulajta (mój stary jaxon już dogorywa), myślałem się szarpnąć na coś z pracowni, a tu takie cudo ;) i za jaką cenę :) .

O ile nie jest to ślamazarna, gnąca się do dolnika na okoniu dłoniaku klucha - to biorę w ciemno:D

Pm

Link to comment
Share on other sites

Z recenzji wynika, że nie jest zbyt sztywna ale i nie jest też kluchowata. Jak dla mnie cena nie jest mała ale nie jest też duża. Dwie stówki za Shimno dam. @Jarek kup potestujesz i się pochwalisz :D Do czego będziesz ją stosował?

Link to comment
Share on other sites

Biedula odpuść sobie będzie jeszcze gorzej niż z tym kijkiem do 18gram i przynęta w nurcie, nawet najmniejsza będzie powodowała konkretne wygięcie wędki. To raczej kijek do łowienia okoni z brzegu chociaż taka klucha nie miała by dla mnie żadnego zastosowania :)

Link to comment
Share on other sites

Tak ogólnie shimano to bardzo wolne kije. Może zastanów się nad Kongerem Iri Lucky lub Dancer. Zastanawiałem się nad nimi ale ostatecznie zdecydowałem się na Tice Fario 9' 7-17g.Przekonało mnie jej uzbrojenie. Kijek jest trochę źle określony przez producenta-fast. Ja bym go określił na mod-fast. Do smużaków może się nie nadaje ale woblery od 2,5g i obrotówki nieźle obsługuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że akurat taką długością będę miał najdłuższy zasięg. Im dłuższy kij tym cięższy i stawia większy opór powietrza i zamach jest trudniejszy. Trzeba znaleźć taką optymalną długość. Takie moje gdybanie.

Link to comment
Share on other sites

Nie miałem tej wędki ale ponoć to straszny parabolik. Mi by ona nie pasowała wolę szybsze kije :P

Uuu to szkoda, w sumie można było się tego spodziewać (cena za dobra), trudno wstrzymam się chwilkę i kupię jednak "hand made" dla pewności.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy