Jump to content

Żyłka do połowów gruntowych (rzeka)


Recommended Posts

Tego roku planuję więcej czasu poświęcić na łowienie w rzekach (cięższa gruntówka ,trupek) .Kołowrotki już zakupione i pasowało by nawinąć na szpulki jakąś dobrą żyłkę.I tutaj moje pytanie : Jaką żyłkę? Żyłka powinna być mocna a zarazem dość "miękka" - ponieważ na takie właśnie lubię łowić.Potrzebuję ok.600m. o średnicy w granicach 0,26 - 0,28 mm ze wskazaniem na tą grubszą. Cena nie gra roli byle była adekwatna do wysokiej jakości żyłki.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście polecam żyłke Dragon Mega Baits mono . Łowię na tę żyłki 3 sezon i jeszcze ani razu mnie nie zawiodła. (Podczas pobytu na Janowie Lubelskim zahaczyła żaglówka o mój zestaw i próbowaliśmy rwać żyłke na różne sposoby i dopiero uległa zniszczeniu przy przecięciu nożem). Akurat jest na szpuli 600m . Są różne rozmiary.

Link to comment
Share on other sites

Ja również mogę polecić żyłeczkę Dragona, ma ją nawiniętą mój ojciec. Bardzo fajna żyłeczka, miękka i duża wytrzymałość na węźle, jak za tą cenę to naprawdę bardzo fajna żyła. Sam posiadam Prologica XLNT Camo 0,33; jak na rzekę trochę przegrubiona, wytrzymałość 8,5kg ale testowałem na 1 metrze utrzymała 11kg, przy 12 puściła na węźle. Również bardzo miękka i elastyczna.

Link to comment
Share on other sites

Znajomek od 2 lat bodajże stosuje do ciężkiego feedera Maver Smart Dual Band, podobno rewelacja.

Gładka, miękka, mało pamiętliwa, wytrzymała (niestety nie jest tania), jedyny minus to 150m motki.

Sam o niej myślałem tym bardziej że jest to żyłka stricte spinningowa.

Momoi musi być niezła, marka zobowiązuje :D

Link to comment
Share on other sites

Maver Smart Dual Band, jak dotąd moja ulubiona z żyłek do feedera. Problemem faktycznie jest 150m, jednak przy naszych warunkach jakie oferuje nam Wisłok to można uznać, że dodając 100m podkładu też będziemy dysponowali "zapasem" gdyby "coś" miało nam tyle żyłki wyciągnąć.

Link to comment
Share on other sites

No tak,150m to troszkę za mało.Lubię mieć nawiniętą żyłkę na szpulach po rant a zakładając ,że 0,28 wejdzie na szpule ponad 300m ,to podkład będzie większy od linki głównej.Zaletą dużej pojemności szpuli jest również możliwość przewinięcia żyłki na "drugą strone" po sezonie używania.Trzeba będzie na którąś się szybko zdecydować bo za kilka dni zaczynam ostro sypać:D.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy