Jump to content
donkaletone

Serwis, naprawa kołowrotków

Recommended Posts

Panowie, zajmuje się ktoś w Rzeszowie serwisem kołowrotków? Nie mam ciężkiej roboty do zrobienia, wystarczy go przesmarować na zimę po sezonie. W sumie młynki służą mi od lipca, i chciałbym dowiedzieć się czy nie porobiło się w środku coś niepokojącego, bo nie są to jakieś mega drogie młynki a raczej tani sprzęt od SPRO :)

No i pewnie ojciec będzie chciał zrobić ze swoimi porządek, także dwa młynki ABU do zrobienia będą.

No chyba, że ktoś z forumowiczów zna się na takich prostych rzeczach. Nie są to kołowrotki uszkodzone, tylko pasuje je przesmarować i doglądnąć czy coś przypadkiem nie nawala. Bo szkoda rybkę w przyszłym sezonie stracić :)

Edited by Mateusz91

Polecam Przemka z Dębicy, wczoraj odebrałem od niego nowy nabytek i po przesmarowaniu kręci jak szalony:D

Mateusz jak poczekasz jeszcze kilka tygodni to pozbieram młynki po ludziach i pojadę do Dębicy:)

I tu już nie jestem ci w stanie nic doradzić. Kupiłem w zeszłym sezonie FD935iZ, ale żadnych zapasowych części czy też podkładek w opakowaniu nie było. Młynek jest OK. W sumie mam ich sporo i to tych renomowanych firm, ale na w/w. lubie wędkować. Ciekawi mnie po jakim czasie ci się wytarła ta podkładeczka. Jeśli chodzi o teflon to jest on koloru czysto białego i jak weźmiesz taką podkładkę w palce to jest ona śliska w dotyku.

Ta podkładka wytarła sie mi po dwóch sezonach ostrego katowania go na lekkim i średnim spininngowaniu. Jest to nieuniknione, ale pierwszą usterką było przecięcie na pół rolki prowadzącej żyłkę(na plecinki i inne tam podobne nie łowię...jeszcze;)). Taka wada tego kręcioła i na pewno bedziesz miał to samo. A ta podkładka jest(była) bardzo cieniutka i prawie przeżroczysta.

@peres- dzięki za link!

Ja również polecam Przemka, zna się gość na rzeczy.Serwisowałem 2 kołowrotki-100% satysfakcji.

Ile Przemek liczy sobie za konserwację kołowrotków?

Siksa, jak będziesz zbierał to daj znać.

Nie chciałbym tu być jakimś pośrednikiem Przemka ale koszt to około 20- 30 zł za konserwację.

Reszta oczywiście zależy od stanu kołowrotka.Jednak warto gości zrobić naszym forumowym serwisantem :D;)

Ta podkładka wytarła sie mi po dwóch sezonach ostrego katowania go na lekkim i średnim spininngowaniu. Jest to nieuniknione, ale pierwszą usterką było przecięcie na pół rolki prowadzącej żyłkę

Zastanowiło mni to bardzo. Najlepszy flagowy kolowrotek dość dobrej firmy i coś takiego. Nie sposób tego nie skomentować. Przypuszczalnie na rolkę prowadzącą żyłkę użyto lichego materiału, a to azotowanie powierzchni rolki też było kiepskie. Inna sprawa, że często przy intensywnym użytkowaniu w różnych warunkach (mętna woda z dużą ilością osadów i zanieczyszczeń) nie wszystek osad pozostaje na przelotkach, część wędruje właśnie na rolkę oraz pod nią. Z czasem dostanie się do łożyska pod rolką powodując najpierw jego częściową blokadę by po jakimś czasie zablokować łożysko całkowicie. Wtedy to nieruchoma wówczas rolka zostaje potrakrowana żyłką, plecionką z osadami, a to działa na nią jak piłowanie pilnikiem. Skutki są takie jak napisałeś. Już kiedyś pisałem o tym by od czasu do czasu nad wodą podczas wędkowania lub nawet na sam jego koniec przeczyścić żyłkę przepuszczając ją przez kawałek naciętej filcowej kostki nasączonej płynem do mycia naczyń. Wówczas i żyłka będzie dłużej służyła i rolka kołowrotka również. Od czasu do czasu należy też rozebrać rolkę wymyć ją wraz z łożyskiem np. WD40, po usunięciu znaieczyszczeń dokładnie wytrzeć do sucha i wpuścić na łożysko kropelkę oliwki zegarmistrzowskiej. Jeśli o tym będziemy pamiętać kręciołek nie powinien sprawiać kłopotów. Pozd....;)

- - - Updated - - -

warto gościa zrobić naszym forumowym serwisantem :D;)

Nie tak oficjalnie Panowie. Fiskus i nasz minister finansów tylko czekają z nowymi podatkami. A lubię Przemka i nie życzył bym mu użerania się z w/w.;):D

Jednak warto gości zrobić naszym forumowym serwisantem :D;)

Jestem za, może jakieś zniżki dla forumowiczów :) ? Mam złe doświadczenia z serwisami gwarancyjnymi kołowrotków, praktycznie żadna moja reklamacja nie została poprawnie załatwiona poza drobnymi wyjątkami, im bardziej znana firma tym gorzej..

Wysłano z Tapatalk HD

Witam wszystkich !!!

Przede wszystkim chciałem podziękować za słowa uznania i życzliwość.

Na pewno możecie liczyć na moją pomoc w temacie kołowrotków i nie tylko.

Pozdrawiam Przemek

Po dwóch sezonach ostrego kręcenia moja Catana dostała nowe życie a miała wylądować w koszu;)Polecam panowie Przemka porządny z niego macher.

Ja dzisiaj kupiłem u niego używany kołowrotek Tica,sprzęt jest po serwisie tzn.przesmarowany ,wyczyszczony i śmiga aż miło i cena oczywiscie rozsądna.:)

Odebrałem dziś kolejne kołowrotki od Przemka, w zasadzie co tu mówić, mistrz !! ;) Chodzą super, luzy pokasowane z wyczuciem do poziomu na jakim powinny być(niezupełnie na beton!!), wyczyszczone również od zewnątrz-po prostu widać, że Przemek się stara :)

Edited by apioo

Panowie wyślijcie jakieś namiary na Mistrza Sensie Przemka może on uratuje moją najukochańszą lagunę,

która z racji eksploatacji zaczyna mnie powoli opuszczać :(

Nie będę zakładał nowego tematu,więc wrzucę tutaj stronkę ze schematami kołowrotków ale nie tylko Fishing Reel Schematics.Może komuś się przyda np. do opisu uszkodzenia w swoim kręciołku.

Kilka postów wcześniej jest podany nr tel do Przemka

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

Przemek brawo przywróciłeś mi wiarę w ludzi.

Moje młynki dostały dziś nowe życie. Jeszcze raz dzięki.

Lubię spotykać ludzi z pasją a Tobie jej na pewno nie brakuje.

Panowie super kontakt, świetne wykonanie gorąco polecam.

Seweryn:)

Niema ktoś na zbyciu starych podkładek dystansowych i łożysk?

Mam pytanie,ostatnio "pochowałem" mojego kolegę do skrzyni.Podczas cholowania gałęzi coś strzeliło w nim.

Teraz jak kręcę korbką coś tak strzela,tak jakby zębatki nie zachodziły na siebie.Orientujecie się może ile taka naprawa może kosztować?Lub kto by się tym zajął?

No to Power Pro przy tej średnicy taka nie jest:) Jeżeli chcesz dobrą plecionkę przy tej średnicy to weź Spiderwire. 6lbs wytrzymała czterogodzinne zmagania z sumem.

jestem nowy na forum a bardzo pilnie jest mi potrzebny numer telefonu do Przemka rozleciał mi sie kołowrotek i w nim nadzieja