Jump to content
donkaletone

Serwis, naprawa kołowrotków

Recommended Posts

Zadzwoniłem do Pana Przemka w sprawię zepsutego kołowrotka muchowego , kolega miał troszkę obawy bo nie naprawiał takich kołowrotków.Wytłumaczyłem co się dzieje , kołowrotek wysłałem -za parę dni doręczyciel przyniósł kręciął do domu , oczywiście naprawiony.Pan Przemek wcześniej zadzwonił wytłumaczył mi wszytko co było zepsute , przeprowadziliśmy miłą rozmowę i gra gitara.

Same superlatywy , przemiły kontakt , szybka wysyłka i cena też bardzo dobra.

Polecam:beer:

Nie spodziewałem się, że można zepsuć kołowrotek muchowy! :D

Przekonany, że posiadam intuicje techniczną 2 lata temu kompleksowo przesmarowałem swoje kołowrotki do spinningu, do starszej sahary schimano posiadałem największy sentyment to i dostała smaru od serca. Po nadejściu pierwszych chłodów saharka pierwsza straciła blokadę a na małym mrozie kręciła się jak żarna do mielenia zboża w XIX w. Na szczęście jest PSW i Pan Przemek z Dębicy, dzisiaj odebrałem kręciołki i po pierwszych próbach na sucho widzę, że nie posiadam żadnej wiedzy technicznej a kołowrotki będzie serwisował już zawsze Pan Przemek. Wszystko hula, że aż miło parę złotych i nic nie muszę kupować no prawie (zawsze coś się przyda), szczerze polecam.

Edited by paweł

Nie spodziewałem się, że można zepsuć kołowrotek muchowy! :D

Wszystko da się zepsuć:) Ja z kolej chyba popsułem zwykły kołowrotek. Problem polega tym że blokada nie działa. Kołowrotek się kręci w obie strony. Da się to naprawić? Czy nie warto, i lepiej kupić nowy?

Witam

Pewnie się da, jeżeli problem tkwi w łożysku oporowym. Jeżeli jest jeszcze stary system blokowania

który opiera się na układzie zapadek oraz dźwigni może być troszkę trudniej ale też pewnie da radę to

zrobić.

Witam, kupiłem po okazyjnej cenie kołowrotek muchowy taimen xv 3-6 z tym, że są problemy z hamulcem ( o czym zostałem poinformowany przy zakupie). Miał ktoś może podobny problem z hamulcem w tym modelu i wie jak się z tym uwinąć?? Chciałbym spróbować na własną rękę to naprawić, a jeżeli nie to po prostu wyśle go do naprawy :) Coś czuje, że jest to niezbyt skomplikowana naprawa, ale ciężko mi do tego dojść :D

Dziękuję z góry za porady i pozdrawiam

Posiadam m.in. kołowrotki Red Arc i Zauber. Czy może ktoś mi podpowiedzieć do czego służą podkładki, które są dołączone do każdego z tych młynków? Domyślam się, że ma to związek z nawojem linki - ale kiedy to należy stosować? Dzięki za ewentualne info.

Witaj

Dokładnie podkładki służą do regulacji nawoju linki na szpulę. Stosuje się je, kiedy żyłka tworzy na szpuli stożek

czyli jest jej więcej pod górnym lub dolnym rantem.

Jest to Daiwa Millionaire 6HM, dostałem ją kilka dni temu, lecz jest coś nie tak z prowadnicą linki, zacina się. Czy któryś z użytkowników miał styczność z taką maszyną?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

kołowrotki będzie serwisował już zawsze Pan Przemek. Wszystko hula, że aż miło parę złotych i nic nie muszę kupować no prawie (zawsze coś się przyda), szczerze polecam.

Jak to dobrze że na samej górze jest podany numer kontaktowy do owego ,,pana Przemka z Dębicy''. Moje dwie maszynki również pasowało by nieco przesmarować!

O kołowrotki trzeba dbać a dobrym ludziom trza dać zarobić;)...

Witam wszystkich

Mój nowy nr. 533773558. W razie pytań proszę dzwońcie.

Pozdrawiam Przemek

Chodzi mi głównie o to aby maszynki kreciły cichutki i bez zastrzeżeń a samemu nie bardzo mam ochotę brać się za coś na czym kompletnie sie nie znam :rolleyes:

Po przeglądzie i serwisie u kol. Przemka, kołowrotki będą kręcić lepiej niż te "fabrycznie" nasmarowane.

Co roku "po sezonie" planuje oddać swoje kręcioły w ręce Pana Przemka i jakoś nie wychodzi. W tym roku to już bank oddam...:P

Po przeglądzie i serwisie u kol. Przemka, kołowrotki będą kręcić lepiej niż te "fabrycznie" nasmarowane.

Potwierdzam;).Pewnie w styczniu się pojawię panie Przemku.

Potwierdzam słowa Damiana, zdecydowanie nowe kołowrotki typu Ryoibi czy Spro warto oddać do Przemka przed 1 łowieniem :)

Witam kolegów wędkarzy!Sezon wlasnie sie panowie kończy i warto byłoby oddac sprzet do serwisowania lub naprawy.Znam jednego pana z Jasła ktory od wielu,wielu lat zajmuje sie naprawa-konserwacja sprzetu wedkarskiego,wedki a w szczególnosci kołowrotki nie maja dla Niego tajemnic.Kolega ten nie jest aktywny na internetowych forach,dlatego ja pisze ten post za Niego.Zaainteresowanym podaje maila:[email protected] telefon/sms:530074958.Pozdrowienia:)

Witam Panowie. .. potrzebuję aktualny numer do tak sławnego Pana Przemka ,magika od kołowrotkow.. z góry dzięki Grzesiek

Kiedyś magic Przemek miał taki numer 669 700 143.

PS.

Przemek wyleczy Twoje kręcioły z każdej sytuacji:p

Dzięki za numery. Byłem u Przemka w Sobotę i już w niedzielę zadzwonił że sprzęt naprawiony.. :)

Specjalne podziękowania dla Przemka za przywrócenie do życia mojego ulubionego Twin-Power. Chodzi jak najlepszy Szwajcarski zegarek.:D

Koledzy nie wiecie czy można dokupić rolkę prowadząca żyłkę do kołowrotka Mistrall 2500,odradzam zakup tego sprzętu 2 lata i złom.