Jump to content
Zbigniew

Wędkowanie podlodowe

Recommended Posts

Dzisiaj mimo mocnego wiatru ze wschodu i przejechanych kilometrów okonie już rozkręciły się na dobre lodu jakieś 7 cm . Jutro powtórka ,bo od soboty odwilż,ale to nie szkodzi bo to 1 LUTY :):):):) a zatem tylko wymiana sprzętu i DO BOJU :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Wczoraj 4 wzdręgi.

Wszystkie na samym początku łowienia,po jakiejś godzinie brania ustały.

Dzisiaj juz bedzie lepiej ,przynajmniej sople sie nie będą na żyłce robić:)

Wczoraj 4 wzdręgi.

Wszystkie na samym początku łowienia,po jakiejś godzinie brania ustały.

Dzisiaj juz bedzie lepiej ,przynajmniej sople sie nie będą na żyłce robić:)

Dzisiaj na bank będzie lepiej w mieście jest tylko - 15 ,a poza miastem trzeba dołożyć trzy kreski ale to tylko szczegół najważniejsze jest aby posiedzieć na lodzie :cool::cool::cool:

A łowił ktoś w Rakszawie, Łańcucie na lodzie lub Głuchowie

Jechałem w środę obok Browarnego i nie widziałem nikogo, dziury po świdrze też mi się nie rzuciły w oko.

Wczoraj na 15 chłopa przynajmniej trzech połowiło nie dużo ale grubo niestety mnie nie było w tej trójce ale i tak było całkiem dobrze ,rybki biorą bardzo krótko ,ale za to bardzo intensywnie albo się wstrzelimy ,ALBO LIPA :o:o:o

Zaliczyłem dzisiaj 3h wypad na lód. Niestety bez efektów :( Pogoda przepiękna i ciepło :) Okonie nie współpracowały. Szukałem ich "podręcznikowo" w przybrzeżnych płytkich trzcinowiskach gdzie woda sięgała od 0.5m do 1.5m. Próbowałem również i w głębszych partiach wody do 3m i nic. Łowiłem łowiłem zarówno na blaszkę jak i na mormyszkę. Żyłka delikatna 0.06mm, przeręble delikatnie zanęcone. Czy robię coś źle? Może któryś z forumowiczów podpowie co robię nie tak?

Jak nie bierze to i w lato nie połapiesz nie ma się co martwić.

Zaczęła się robota majdan pod lodowy już w piwnicy:mad:

Tak na szybko to mam kilka możliwych przyczyn: okoń to płochliwa ryba, na płyciznach pojawia się zwykle z samego rana i pod wieczór, w dzień siedzi raczej na głębszej wodzie. Ważne jest żeby zaciemniać przerębel w którym łowimy, światło je płoszy. Okoń preferuje raczej twarde dno, (choć czasami bierze nad mułem, to zwykle w pobliżu twardego dna). Czasami trzeba trochę powiercić żeby namierzyć pasiaki (na 3h to powinieneś wywiercić minimum 50 dziur). Moim zdaniem żyłka 0,06mm to nieporozumienie, dobra jest do zawodniczego łowienia drobiazgu a nie do rekreacyjnego połowu pasiaków. Sam używam minimum 0,10 do mormyszki i 0,14 do blaszki. Jeśli nastawiasz się rekreacyjnie na okonia to nie ma co nęcić. Zanęta jest dobra na białą rybę i na zawody. Pomijam tu wielkości i kolory mormyszek i blaszek. I na koniec najważniejsze….na mormyszce musi być ochotka :)

Ostatnich 7 dni siedziałem na lodzie odpowiem tak na zbiornikach na których wędkowałem był rozproszony z 1 przerębla max 3 sztuki, trzeba chodzić i wiercić. Na jakiej wodzie nie powiem!

Być może tak jak piszesz,dzisiaj było słonecznie a przerębla nie zaciemniałem. Oczywiście że przy łowieniu na mormyszkę miałem ochotkę na haczyku :P Co do żyłki to spokojnie na 0.06mm wyciągałem już i większe pasiaki. Mówi się trudno i trzeba próbować dalej :)

Dzisiaj 2 h wędkowania dużo drobnych okoni , ale mieliśmy też swoje pięć minut dla których chce się marznąć CODZIENNIE szkoda że to tylko chwila i jest po wszystkim ,ale niemożna mieć wszystkiego przecież jutro też jest DZIEŃ :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::

Dzisiaj krótkie trzy godzinki na lodzie okonie biorą bardzo dobrze ,dużo drobnego ale były i GARBUSY szkoda tylko że to ostatnie dni kiedy będzie można posiedzieć na lodzie . Lodu jakieś 7 cm . dwa dni i jest po frytkach . No ale zostało jeszcze DWA DNI :o:o:o:o:o:o:o

Dzisiaj cały dzień na ostatnich okrajkach ALE WARTO :P:p czy błystka czy mormyszka brań bez liku jednak co ostatni lód to ostatni :P:p Jutro WALENTYNKI i trzeba to powtórzyć mam nadzieje ,że nie ostatni raz w LUTYM :cool::cool::cool:

Sezon podlodowy praktycznie mamy za sobą jak go oceniacie ,czy był dobry jeśli macie swoje spostrzeżenia to piszcie . Jest tu kilka OSÓB ,które wiedzą o co chodzi .:cool::cool::cool:

A sprawdzał ktoś jak gruby jest u niego lód będzie już tak z 5 cm?

Edited by domek1995