Jump to content

Wolny bieg - cormoran akx 550 pif k qd fast drag


Recommended Posts

Witam. Zakupiłem 2 wyZej wymienione młynki, przyszły wczoraj przed sama robotą i nie miałem zbutnio czasu nad nimi posiedzieć. W necie coś tam wyczytałem o wolnym biegu i są różne opinie natemat jego działania. Kołowrotki nabyte z myślą o połowie gruntowym sandaczy i sumów wiec wolny bieg niekoniecznie jest mi potrzebny ale kto wie co mi strzeli do łba wiec warto wiedzieć co z czym się je. Przez krótką chwilę zabawy tym młynkiem nie rozkminiłem tego systemu. Może lepeij mi pójdzie jak nawinę żyłkę.... Miał ktoś z was doczynienia z tego typu kołowrotkami? Proszę o rady? Nadmienię jeszcze, że działanie kołowrotka z typowym wolnym biegiem (z tyłu kołowrotka) jes mi doskonale znany.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co jest napisane wywnioskowałem że ten kołwrotek nie ma klasycznego wolnego biegu, ta druga nakrętka (która potrzebuje jednego obrotu) może od biedy spełniać podobną funkcję.

"Dostarczany z dwoma pokrętłami hamulca - jednym "normalnym" przestawiającym wolny bieg na maksymalną siłę hamulca 4 obrotami oraz jednym pokrętłem QD FAST DRAG, który potrzebuje do tego niespełna jednego obrotu. "

Pm

znalazłem takie cuś jeszcze:

"Wolny złącza się i wyłącza przekręceniem pokrętła hamulca przedniego o ok pół obrotu."

czyli jednak jest :)

Edited by Jarek
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy