Jump to content
Sign in to follow this  
Stanisław Mączka

Ochrona wód - zastosowanie nowoczesnych środków technicznych

Recommended Posts

Zapisałem się - na razie wygląda to dosyć chaotycznie - ale plusem jest fakt, że są gotowe formularze zgłoszeń do pobrania, podane paragrafy na które należy się powoływać w danych przypadkach itp.

Jak troszeczkę się z tym "skoordynuję", to "parę" osób, firm i instytucji w okolicy czeka ciężki żywot :cool:

W Czechach jest fajnie. Kłusowanie jest PRZESTĘPSTWEM. Kontrole są bardzo częste. Z tego co wyczytałem to 35000 ha wody pilnuje 4500 strażników (1 strażnik na niecałe 8 ha wody) . Żeby to zobrazować: na np. Lipiu był by 1 strażnik prawie non stop, a na Wisłoku 1 strażnik na każde 10 km rzeki 24/7. Na Solinie 30 strażników non stop pilnowałby porządku. 

7 godzin temu, LuJu napisał:

Oczywiście społecznie? ;)

O tym samym pomyślałem. Wezmy nasz przyklad : Polska i okolo 70000ha wody. To daje drugie tyle straznikow czyli 9.000 liczac kazdemu po marne 2.000 zl to daje nam razem 18.000.000. Miesięcznie. Powiem Ci ze Pzw lub inny zwiazek bądź instytucja do tego powołana mialby niemaly klopot. A wiadomo na kogo przeszedl by ten kłopot. Ogolnie sam pomysl dobry lecz niestety nie do zrealizowania.

Tam sie jakoś da. Nie wiem czy cale 4500 strażników jest odpowiednikiem naszego PSR. 

Troche danych z WIKI:

Według stanu z 2016 Państwowa Straż Rybacka miała 298 etatów strażników terenowych. W 2017 - około 320.

Liczba strażników pilnująca naszego wspólnego dobra rzeczywiście jest porażająca...