Jump to content

Recommended Posts

• 3 months later...
  • 2 years later...

Witam. Ostatnimi czasy często bywam w okolicach Brzozowa i przy okazji korci mnie wybrać się na jakąś nieznaną mi wodę a że to po drodze i nie tylko. ;) Proszę więc o zarys jak tam plus minus wygląda aktualnie sytuacja?

Z samym zbiornikiem w Bliznem nie pomogę, ale ...

Z wody w tamtych okolicach to raczej podjechał bym na Stobnice do miejscowości Blizne, Domaradz, Lutcza (klenie, pstrągi) albo na San lub stawy do Krzemiennej, Temeszowa (wszystkie gatunki i metody).

Bardzo fajny komercyjny zbiornik jest w Siedliskach po drugiej stornie Sanu - Gospodarstwo agroturystyczne "Nad Stawami"

Zbiornik w tym okresie ostro zarośnięty.Łowisko ma swój urok ale w momencie gdy pociągniesz coś w wielkości 50 cm i wykonasz funkcję C&R :)  z pewnością nie usiądziesz w tym miejscu na drugi dzień ktoś kto to zauważy z pewnością wykona telefon z informacją "BIORĄ". oczywiście ryba dominująca to wzdręga, trafiają się karpie,węgorze, szczupak, lin.Górny zbiornik oplata w Gminie Jasienica lub na konto bankowe -  dominującą rybą karaś. Zbiornik zarówno dolny i górny warty kilku wizyt "tak po drodze" dla relaksu. A większość osób które tam przebywają to miejscowi 65+.:) bynajmniej takich zaobserwowałem. 

Byłem zobaczyłem i nawet coś złowiłem. Wbrew obiegowej opinii nawet było gdzie usiąść, właściwie mimo niedzielnego popołudnia nad wodą zastałem tylko 2 osoby. Cóż zbiornik niewątpliwie bardzo kameralny, niestety mniej rybny. Na brania małych wzdręg ale jakże pięknie ubarwionych narzekać nie mogłem ale o cokolwiek innego było trudno złowiłem jedynie 2 niebrzydkie płotki i małego linka. Tak czy inaczej łowiło się bardzo przyjemnie i byłem pod wrażeniem czystości panującej nad wodą, szkoda że bliżej Rzeszowa wędkarze i nie tylko nie mają na tyle szacunku do siebie nawzajem i przyrody... :/

• 9 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Na takie śmieci ludzkie to tylko wysoka kara, taka żeby ciężko mu się było wypłacić, albo zawiasy to może da im coś do myślenia, że jeszcze jednak wpadka i będzie miał poważny problem. A tak to pewnie dostanie kilka stówek i nic to nie zmieni, jedynie następnym razem będzie bardziej uważał, albo ryba dostanie od razu w łeb i pójdzie do samochodu albo w krzaki.

• 8 months later...

Byłem przejazdem kilka dni temu na tym zbiorniku.. Sprawa wygląda tak, na zalewie widać dosyć dużą aktywność wędkarzy, niestety coraz trudniej o miejscówki z powodu ogromnej ilości glonów rozrastających się od środka zbiornika coraz bliżej brzegów. Moim zdaniem trzeba tam toczyć nie tylko walkę z rybą ale także z tym zielskiem :/ zbiornik jak najbardziej ma potencjał, ale liczę na jakąś inicjatywę ze strony PZW, aby wyczyścić w jakimś stopniu ten zbiornik :) Poza tym chętnie wziąłbym udział w takiej akcji :D

• 7 months later...

presja na szczupaka na tym zbiorniku jest ogromna i 80 % nie wraca do wody, a jak ktoś coś złowi to odrazu słychać pytanie z oddali czy jadalny... największego w tamtym sezonie udało sie złowić na 73, a text dziadka jak wypuszczałem bezcenny.. "po co wypuszczam przecież jest duży"