Jump to content

Co sie stało z PSTRĄGIEM?


kamil1986

Recommended Posts

Witam wpuściłem narybek pstrąga ok 300 szt ubiegłego roku do stawu, karmiony był specialna karma, ładnie przezimował,do nie dawna nawet jak chleb rzuciłem to skubał,zmieniłem mu karmę na tonącą no i od tej pory żadnego nie zauważyłem,nawet jak karmie to nie wiem czy karp to zjada czy pstrąg,a na wędkę bierze tylko karp a jak kiedyś zarzuciłem to sie mało nie pozabijały,i nie wiem co sie z nimi dzieje czy żyją.Proszę o jakieś wiadomości co się mogło z nimi stać Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Cytat:"Zjadły go karpie".

Karpie jak karpie, ale jeśli to wydra (obecnie ma młode i z tego powodu większe zapotrzebowanie na ryby) to właśnie w pierwszej kolejności wyczyści staw z pstrąga, a dopiero jak go braknie weźmie się za karpie. Ona wie co smakowo lepsze. Poobserwuj kolego zbiornik zwłaszcza wczesnym rankiem, o świtaniu, być może zaóważysz łowcę. Jeśli by się sprawdziło to wyrazy współczucia.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej siecią sprawdzić czy pstrągi masz jeszcze w stawie.

A skąd takie narzędzia miałyby się znaleźć w rękach nieuprawnionego do rybactwa obywatela ;).

Jak pisał kolega Zdzisław - za mało danych dotyczących stawu. Jednak stawiałbym, jako najbardziej prawdopodobną, tezę, że nie przeżyły temperatury. Tęczak jest w stanie wytrzymać i 27C ale musi mieć przepływ i dużo tlenu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy