Jump to content
lukxes

Lipie

Recommended Posts

Adamus, smaczny czy nie - jakoś jednak mam dziwne przeczucie ocierającej się o pewność, że owy Pan wyznawcą jedynej słusznej i pokojowej religii jest.

Panie @kubus, dziwię się Panu, że ma Pan tyle lat a zachowuje się nieco nieadekwatnie do wieku.

Aniu, po prostu @kubus żyje od jakiegoś czasu w swoim świecie fantazji i wyobraźni. Ludzi, którzy rzekomo coś mu pokazywali, a tak na prawdę sami nic nie wiedzą o takim fakcie. Przedmioty, które tak ładnie opisuje, jakby je widział przed oczyma, są tylko w jego wyobraźni. Historie i teksty które sam sobie wymyślił w tym świecie bajek i baśni. Biega, chwali się komu popadnie wyimaginowanymi wojnami i historiami jakie to bitwy wygrał:D Wiele z tych historii zostało obalonych i ludzie zaczynają pojmować o co temu Panu chodzi. Szkoda, że jeżeli już przychodzi zetknąć się z brutalną rzeczywistością, zapomina jak odebrać połączenie przychodzące, a jedyne co potrafi to zablokować numer i uniknąć niechcianej rozmowy.

@kubus niech sobie pisze na forach, a my robimy to co kochamy, czyli łowimy ryby;)

Tyle ode mnie w tym temacie.

Pozdrawiam wszystkich, realnie patrzących na świat.

Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

Witaj.

Bardzo bym tego pragną by ta bajka skończyła się zdaniem „Żył długo i szczęśliwie” – dodam jeszcze – na Lipiu. Nadzieja nigdy nie umiera.

Jako, że używasz pseudonimu pisarki - raczej powieści romantycznych - to Ty masz przyjaciela? od, jak to piszesz „bajkopisarstwa” . Ale jak to mówią, w każdej bajce coś prawdy jest. W tej tez.

To on, a jego koledzy byli przy tym jak od jakiegoś czasu trąbił wszem i wobec, że karpia z Lipia wywiozą-FAKT. To on i jego koledzy „napisali” sami sobie napisali taki scenariusz. I już nic nie zmieni FAKTU, że trzymali karpia w worku dwa dni (tylko proszę, nie pisz mi, że do zdjęcia bo w dziennym świetle lepiej się prezentuje. Maja w swoich albumach zdjęcia nocne i wtedy na światło dzienne nie czekali) i dzwonili do kolegów by go zabrali-FAKT. To on, a jego koledzy byli przy tym, jak pokazywał zdjęcia wanny do przewożenia ryb i chwalił się, że to na pełnołuskiego-FAKT.

A jak już odwołujesz się do mojego wieku, to przytoczę Ci taką mądrość ludową - „Kto sieje wiatr ten burzę zbiera” .

To, że teraz wypisują, że nie mają z tym nic wspólnego, to nie zwalnia ich od odpowiedzialności.

Cytat: -„Z uwagi na to, że sprawca przestępstwa (osoba która własnoręcznie wypełnia jego znamiona) może na przeróżne sposoby współdziałać z innymi osobami, systemy prawa karnego rozszerzają odpowiedzialność karną w płaszczyźnie podmiotowej. W polskim prawie karnym wyróżnia się sprawcze postacie współdziałania oraz postacie zjawiskowe, tj. podżeganie i pomocnictwo.

Po okresie obowiązywania pierwotnie zasady winy zbiorowej, a następnie odpowiedzialności opartej na zasadzie Komplott (zmowy), najwcześniej rozwinęła się koncepcja udziału w cudzym przestępstwie (Teilnahme), oparta na wąskim rozumieniu pojęcia sprawstwa (restriktiver Täterbegriff). Wedle niej odpowiada za sprawstwo ten, kto swoim zachowaniem zrealizował opisane w części szczególnej znamiona typu czynu zabronionego. Pozostali współdziałający, tj. podżegacz i pomocnik odpowiadają nie za swój czyn, ale za udział w czynie sprawcy. Konsekwencją tego jest akcesoryjność, czyli uznanie, że współdziałający odpowiada w takim zakresie, w jakim doszło do naruszenia dobra prawnego”.

zapomina jak odebrać połączenie przychodzące, a jedyne co potrafi to zablokować numer i uniknąć niechcianej rozmowy.

Ooo... jooo...jojjj...

Przepraszam bardzo, bardzo... ale nr mojego telefonu jest TYLKO dla moich kolegów i przyjaciół!!. A co do reszty to blokuje. Przykro mi.:P

A jak chciałeś pogadać, to nie trzeba było z Hawłowic tak... w pospiechu się pakować!

PS. Jedno napisało, a drugie mu odpowiedziało - na forum, a widują się codziennie.:D

Fakty są takie, że te wszystkie fakty które przedstawiłeś drogi @kubus są wytworem Twojej wyobraźni. Ci, którzy łowią na Lipiu dobrze o tym wiedzą. Bo widzieli i wiedzą jak sytuacja wygląda. Twierdzisz, że ryba była przechowywana w worku dwa dni. Tak się składa, że w tym czasie było dość sporo osób na zbiorniku, które widziały, że ryba została złowiona o 1 w nocy, a wypuszczona o wschodzie słońca. Ba, nawet jeden z użytkowników tego forum zrobił mi super zdjęcia, przy fajnym świetle RÓWNIEŻ Z WYPUSZCZANIA.

Mówisz o jakiejś wannie, co jest w ogóle mistrzostwem świata fantazji. Że, rzekomo pewien wędkarz Ci o niej opowiedział. I tu kolejny pstryczek w ten rzekomy fakt. Tydzień temu była przeprowadzona rozmowa z tymże wędkarzem który powiedział jasno i wyraźnie, że żadnej wanny nie widział, i nie opowiadał Nikomu takich głupot. W niedziele mieliście sobie to wyjaśnić ale nie pojawiłeś się jak zapowiadałeś na zbiorniku.

Dalszych faktów nie skomentuje, bo jak można komentować wymysły fantazji. Kto potrafi wyciągać jakieś wnioski, jest w stanie wywnioskować z tych wszystkich wypowiedzi co mają na celu wypowiedzi użytkownika @kubus.

PS. Nie przypominam sobie sytuacji szybkiego pakowania z Hawłowic, z resztą byłem tam bodajże ostatni raz w kwietniu.

Natomiast przypominamy sobie sytuację z majówki, kiedy to moje stanowisko zostało ominięte drugą stroną drogi. Chciałem w tym miejscu podziękować za zaufanie, że posiadam zawsze dokumenty przy sobie i wypełniony rejestr.

Przepraszam moderację za offtopic, chciałem się tylko ustosunkować do pewnych mitów kierowanych także w moją stronę.

O to to, o to to @kubus, wreszcie ktos napisał jak jest! Dodam tylko, ze juz w poprzednim sezonie ktos wygadal sie do mnie o w/w wannie. Jak ma sie jakies takie plany, lepiej jednak zachowywać je dla siebie :) Pozdrawiam i przepraszam za brak polskich znaków.

Mam straszny polew z waszego internet fight :D będziecie się bili czy ktoś karpia wypuścił czy nie wypuścił? :D Jak bedzie walka to przyajdę z popcornem i kupimy wam taki pucharek z karpiem dla wygranego :D z wygrawerowanym Eliaszem w wędzarni :D

Jak wygląda sytuacja z drapieżnikiem są jakieś brania? (odpowiedz może być na priv)

Inauguracja w dniu dzisiejszym feeder z pelletem, 4 godziny - 0 brań:mad: Ludzi sporo ale bezrybie totalne , woda jeszcze za zimna chyba...

Dzisiaj od 8 do 14.

Dwa kijaszki na metodę.

Zero kontaktu z rybą :(

Woda bez życia. Kilka stanowisk zajętych, ale nie zauważyłem na żadnym jakichś, nie tylko spektakularnych, holi...

Za to było tak ciepło, że dwie godzinki opalania "klaty" było :D;)

No i druga z rzędu kontrola PSR. Jak 3 lata ich nie widziałem, tak teraz za każdym razem. Jak dla mnie to ok.

Kilka lat temu była mowa wtedy o pladze "sumików europejskich" bo było tego trochę. Teraz wiadomości ucichły ale myśle że z pewnnością są wąsacze w tamtym zbiorniku. Acz kolwieg nie licz na 2 metrowe okazy:D:D

Witam, mam pytanie ile jest zbiorników na Lipiu na których można łowić w ramach PZW ?? Sa tam jakoś oznaczone? Nigdy tam nie łowiłem, a z satelity widać tam kilka stawów i nie wiem czy wszystkie są dostępne.. Z gory dzięki za podpowiedzi ;)

Witam, planuję w piątek wybrać się na Lipie połowić na tym zbiorniku. Są już może jakieś brania białorybu na grunt?? Planuje dwie lekkie gruntóweczki ze sprężyną, a na haczyk standardowo kukurydza, białe i czerwone robaki. Jakby ktoś podpowiedział czy można liczyć na brania karpików, leszczy karasi itp. to byłbym wdzięczny:) czy jeszcze brania nie ruszyły?

Pozdrawiam "szczupaczyce" z trzcin która mnie trochę postraszyła, ładna pod metrówkę szutka, która wycierała się w chaszczach i pozwoliła pocieszyć oko swą wielkością. Po za tym na lipiu to małe karpiki, nic wiecej mi nie brało, i jak na złość brania zawsze od 13stej %-)

Ja również słyszałem ten plusk, ładna fale zrobiła, chyba że to jeszcze u kogo innego, bo stanowisko obok w zielsku tak komuś zaszalała :)

Poza tym w mojej miejscówce 3 szczupaki także szalały.. jeden na ok. 70cm, piękny widok- niech z ich tarła wyjdzie wiele pięknych rybek ;) U mnie z z rybkami kiepsko, 0 brań nawet, łowiłem na białe robaki i kukurydze na grunt i nawet małe karpiki nie zainteresowały się.

Witam,

Próbowaliście ostatnio sił w karpiowaniu na tym zbiorniku ? Jakieś efekty ? Planuje może ktoś zasiadkę najbliższy piątek/sobota ? ;)