Jump to content
lukxes

Lipie

Recommended Posts

Rano kilka stanowisk było wolnych. 

Łukasz widać już w okolicach brzegu wzdręgi? Te złociutkie? ;)

2 tygodnie temu, było widać wzdręgi. Tydzień temu już ich nie widziałem. Wczoraj kolega widział dużo drobnicy przy powierzchni.

Dzisiaj na lipiu nie było nawet tak ciasno. Coś się działo. Jeden Pan szczupły. A co do wzdreg to namierzylem piękne stado,  w którym były sztuki powyżej 40 cm. Bardziej niepokoją te spore martwe karpie w koło zbiornika. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Proszę bardzo. Nie ma czego oglądać bo aż strach patrzeć. 

Padło bardzo dużo ryby i to sztuki po 10-12+. Zapach bardzo nieprzyjemny wielu karpiarzy zniechęciło to do kontynuowania majówkowej zasiadki.

Niech jeszcze więcej zarybiają tym tłustym karpiem i sypią proteiny do wody. Mi nie jest szkoda. 

Masz dużo racji. Niestety wyobraźnia większości sięga co najwyzej obiadu, a tu trzeba myśleć na wiele lat do przodu....

Inne ryby też zdychają, czy zbiornik tylko z karpia się oczyszcza?

Pewnie z przeżarcia zdychają tymi niedajacymi sie strawić niektórymi kulkami, orzechem tygrysim. Więcej  trzeba sypać i patrzeć  jak zdychają. Byłem dzisiaj to innych padłych ryb oprucz karpi a zwlaszcza tych dużych  nie zauwarzyłem.

Co wiosne padają to samo na Weryni gadacie że to od kulek raczej nie. A kto pamięta "pustynny" nalot na samochodach

1 godzinę temu, Matew napisał:

Pewnie z przeżarcia zdychają tymi niedajacymi sie strawić niektórymi kulkami, orzechem tygrysim. Więcej  trzeba sypać i patrzeć  jak zdychają.

Świetny pomysł. 

Zainwestuję parę złotych w orzech tygrysi i podsypię parę kilogramów ;)

3 godziny temu, krystek napisał:

Co wiosne padają to samo na Weryni gadacie że to od kulek raczej nie. A kto pamięta "pustynny" nalot na samochodach

Co roku też przestają żerować w największy upał bo walczą o powietrze :)

Ten film co podałeś i komentarze pod nim na YT to znak czasów. Ofiara bez wiedzy i wykształcenia dorabia sobie kosmiczne teorie, w które inne ofiary zaczynają wierzyć. Stąd się biorą historie o "chemtrails", spisku szczepionkowym, płaskiej ziemi czy lądowaniu na księżycu sfilmowanym w hollywood. Myli pyłek kwiatowy z pyłem (skąd te kwiaty na Saharze?), nie wie, że pustynie w Afryce są pokryte w niektórych miejscach skorupą żelaza, nic dziwnego, że piasek ma własności ferromagnetyczne (pewnie na geografii grał w karty), nie wie też, że gdyby "metale ciężkie" pokrywały taką warstwą wszystko naokoło, to po 3 miesiącach zbierałby z podłogi swoje zęby...

http://klimat.czn.uj.edu.pl/enid/2__Substancje_od_ywcze_w_oceanach/-__elazo_w_oceanach_3ni.html

Faktem jest natomiast, że w kilogramie zanęty jest tyle ładunku zanieczyszczeń co w kilku-kilkunastu metrach ścieków komunalnych, a jednym z ważnych źródeł ołowiu (metal ciężki - magnes go nie przyciąga) w wodzie są wędkarze.

Polityka zarybień karpiem i amurem to zupełnie inna bajka - ale nie ma nic wspólnego z ochroną wód, środowiska i przyrody, na którą się PZW powołuje w statucie kilkanaście razy.

2 godziny temu, LuJu napisał:

Co roku też przestają żerować w największy upał bo walczą o powietrze :)

Ten film co podałeś i komentarze pod nim na YT to znak czasów. Ofiara bez wiedzy i wykształcenia dorabia sobie kosmiczne teorie, w które inne ofiary zaczynają wierzyć. Stąd się biorą historie o "chemtrails", spisku szczepionkowym, płaskiej ziemi czy lądowaniu na księżycu sfilmowanym w hollywood. Myli pyłek kwiatowy z pyłem (skąd te kwiaty na Saharze?), nie wie, że pustynie w Afryce są pokryte w niektórych miejscach skorupą żelaza, nic dziwnego, że piasek ma własności ferromagnetyczne (pewnie na geografii grał w karty), nie wie też, że gdyby "metale ciężkie" pokrywały taką warstwą wszystko naokoło, to po 3 miesiącach zbierałby z podłogi swoje zęby...

http://klimat.czn.uj.edu.pl/enid/2__Substancje_od_ywcze_w_oceanach/-__elazo_w_oceanach_3ni.html

Faktem jest natomiast, że w kilogramie zanęty jest tyle ładunku zanieczyszczeń co w kilku-kilkunastu metrach ścieków komunalnych, a jednym z ważnych źródeł ołowiu (metal ciężki - magnes go nie przyciąga) w wodzie są wędkarze.

Polityka zarybień karpiem i amurem to zupełnie inna bajka - ale nie ma nic wspólnego z ochroną wód, środowiska i przyrody, na którą się PZW powołuje w statucie kilkanaście razy.

Jakie teorie od ponad 20 lat w USA ludzie wiedzą co sie dzieje jest dużo dowodów nie siej dezinformacji 

Z tanich(kupiłem bo tani) Mikado Catreel 9000. W komplecie dwie szpule(long) jedna płytka, której używam do spoda a druga głęboka, czeka na plecionkę. Kołowrotek sumowy, więc mocny, ale że taniocha, to trochę skręca linkę(chyba, że to wina żyłki, nie jestem pewny) przez majówkę (5 dni) nęciłem spombem i było ok, ale nie rzucałem daleko.

Duża ilość zanęty (kulek też)= zwiększanie żyzności gleby tzn że jest w wodzie więcej organizmów które zużywają tlen i dlatego robi się przyducha. Jeśli chodzi o karpia to nie ma jakiegoś czynnika eliminującego, tak jak szczupak zjada chore plotki.

W dniu 13.05.2018 o 11:47, krystek napisał:

Witam jakiego kręcioła do spoda polecacie ? 

Ja osobiście używam i polecam PENN SURFBLASTER II 8000 .

W dniu 3.05.2018 o 16:56, apioo napisał:

Inne ryby też zdychają, czy zbiornik tylko z karpia się oczyszcza?

Inne gatunki ryb mają się całkiem dobrze. Leszcze , liny, karasie są zdrowe i świetnie żerują. Tylko jak się zarybia zmaltretowanym kroczkiem, to potem są problemy.

Kijanki tzn jedna, na metodę 

susza na tej wodzie i łuski na brzegach po karasiu i leszczu aż odbiera chęć do wędkowania :d

Będąc dziś w sklepie budowlanym słyszałem jak jeden jegomość chwalił się jakie to szczupaki 70 i sumy targał na żywca 😑rybki zjedzone 😑😑

Po co nam regulamin ,limity ,widełki w wymiarach ochronnych ZAŁAMKA 

Swoją drogą ja takiego szczęścia nie mam ciekawe..........