Jump to content
lukxes

Lipie

Recommended Posts

On 5/1/2018 at 6:10 AM, Andrzejm said:
3 hours ago, Marcin said:

Dziś rekreacyjne pływanko i test nowego pontonu na Lipiu 2.Ten kanał od Kruszgeo wpadający do zbiornika to nie powinien tam się znajdować zdaje mi sie...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ta rura jest żebyśmy dalej nie jeździli, jak pytałem strażnika z Kruszgeo to mówił że sami jesteśmy sobie winni (wędkarze). Ktoś tam się schlał i jakieś cyrki odprawiał\li.

1.400pln w Full Markecie ul. Rejtana na drugim piętrze.Ponton przetestowałem na zalewie Czorsztyn i śmiało mogę polecić ;)

A w sezonie bierze na dwójce drapieżnik? Sandacz raczej czy szczupak? 

Z góry dzięki za info

Wigilijne karpiki, jeden po przejściach, trochę leszczy, ale według mnie mało bo na nie się nastawiałem. I teraz zauważyłem, że żadnego karasia sreb. z Lipia w tym roku nie miałem na kiju. Metoda i zwykły koszyk, tutti frutti i kukurydza czosnkowa sprawdzały się.

Guest

Tego już nie wiem, kumpel planował siadać dwa- trzy dni, ale musiał się zwinąć po nocy, tylko tyle wiem, ze są:)

Wystarczy się pofatygowć na profil CarpPub na fb :) 

cyt. "Zawody Karpiowe "Puchar Z-cy Prezesa Koła CarpPub"

REGULAMIN KARPIOWYCH ZAWODÓW WĘDKARSKICH O Puchar Z-cy Prezesa Koła CarpPub w dniach 14-16.09..."

Koledzy będąc w niedzielę na lipiu 2 ,od strony drogi,zostawiłem sygnalizatory na podpókach😐.

Jedna czarna,druga zielona....Sygnałki nie były jakieś wypasione ale jak by ktoś coś ....

Już drugi wyjazd, gdzie na Lipiu I łowię leszcze z jakąś chorobą skóry - z tym, że wtedy to były pojedyncze egzemplarze, a dzisiaj niemal wszystkie (jakieś 7 szt.) z wyjątkiem kilku najmniejszych - wątpię, aby był to efekt obtarć od podbieraka - raczej zaraziły się od tej pływającej katastrofy ekologicznej (karpi), którymi tak ciężko doświadcza nasze wody instytucja, którą z pewnością należy nazwać przestępczą, ale w żadnym wypadku zorganizowaną - mowa o P*W.

Dodam, że na wiosnę, gdy masowo brały małe karpiki z pleśniawką, nie stwierdziłem tego typu dolegliwości u żadnych innych gatunków poza karpiami.

PS

Na pociechę na koniec sesji - piękny, tłusty i zdrowy lin - ale bez zdjęcia :P

gdyby nie ten karp tym łowiskiem nikt by się nie zajął i teraz była by tam pustka gdyby karpiarze nie nęcili leszcze były by leszczykami.Pozdrawiam i szanuje ludzi którzy wkładają w ten zbiornik dużo dobrego jak zarybienia czy stanowiska do wędkowania

Nie karpie budują stanowiska, tylko wędkarze - w Anglii masz np. mnóstwo nadrzecznych miejscówek zbudowanych przez gospodarzy wody (np. towarzystwa wędkarskie), a karpi tam (w tych rzekach) ani śladu.

Co do nęcenia, to walenie wiader paszy przede wszystkim kisi wodę i przyspiesza eutrofizację - bo nie wmówisz mi, że przez 100% "sezonu paszowego" ryby wybierają ten towar do zera - to nie staw hodowlany z mnichem, gdzie możesz spuścić wodę, wyłowić ryby, zawapnować dno, "przesezonować" (przemrozić glebę) przez zimę i zalać wodą od nowa - trzeba trochę pomyślunku, planując co się stanie z rybami (i zbiornikiem) za lat np. 10.

Co do przyrostów, to jakoś w polodowcowych (stosunkowo ubogich w pokarm - podobnie jak żwirownie) szwedzkich jeziorach leszcze osiągają imponujące rozmiary bez grama paszy - od selekcji są drapieżniki - no i co z tego, że takie ryby rosną wolniej ? - są zdrowsze i nie zdychają dziesiątkami jak karpie na wiosnę co roku.

I po czwarte, to sama obecność karpi mi nie przeszkadza, tylko "mądrość" zarybień, gdzie ryba, która jest de facto szkodnikiem (i gatunkiem nie-rodzimym) stanowi od 70 do 95% całego "materiału" zarybieniowego - nie mam zamiaru prowadzić jałowej dyskusji, tylko zwrócić uwagę (na konkretnym przykładzie) czym takie głupie "eksperymenty zarybieniowe" skutkują.

Witam. 

Mam pytanko czy ktoś wie co pływa na tym stawię co zaznaczyłem? Pamiętam ten staw jeszcze z dzieciństwa. Czy czasem to nie z tego stawu była spuszczana woda i ludzie odłowili sporo sieciami? 

W sierpniu jak byłem na jedynce to widziałem nad tym stawem przyczepy kempingowe i rozstawionych karpiarzy :) a co do drapieżnika to nie mam pojęcia, nigdy mnie nawet jakoś nie interesował ten staw.

Oni łowią na tym stawię niżej. Czyli tym bardziej pod lasem, tam faktycznie trafiają się karpie i sumy. Ten mnie zainteresował bo ładne zarośnięty.