Jump to content

Świerczówka


Guest

Recommended Posts

Świerczówka, w połączeniu z Nilem tworzy Przyrwę.

Jest to dość wąska i płytka rzeczka, przepływająca m.innymi przez Świerczów, od którego dostała nazwę:)

Przy moście, na drodze 875 - Kolbuszowa - Mielec - znajduje się tabliczka, informująca, że jest to kraina pstrąga i lipienia.

Nie miałem tam przyjemności jeszcze łowić, szedłem kawałek brzegiem tej rzeczki na Świerczowie, widziałem jednego okonia(ok 12cm), który leżał na glonach, ledwie żywy, wyglądał, jakby został pokiereszowany przez jakiegoś dość dużego szczupaka, albo jakieś inne stworzenie.

Czy łowił ktoś tam w ostatnim czasie, na jakie ryby można tam trafić?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja łowiłem tam kilka razy tylko że ze 3 km w górę tej rzeczki. Z ryb na tym odcinku przeważają kiełbie ale jest też sporo małego okonia a czasem trafi się jakiś większy. Są też płotki (całkiem wyrośnięte jak na taką małą rzeczkę), klenie oraz szczupaki i karasie. Tyle udało mi się zaobserwować lub złowić. Rzeczka ta jest trudnym łowiskiem ze względu na zarośnięte brzegi i zaczepy w wodzie. Aby coś złowić trzeba bardzo cicho podchodzić do brzegu bo łatwo rybę spłoszyć. W najbliższym czasie mam zamiar popróbować na odcinku koło mostu drogowego.

Swoją drogą to nie widziałem żeby w Świerczówce pływały jakieś pstągi ale podobno wpuścili jakieś 3 lata temu.

Link to comment
Share on other sites

To w Nowej Wsi mamy most?:confused:

Kiedyś przeszedłem tą rzeczkę od praktycznie lasu w Nowej Wsi (okolice gospodarstw agro-tur) do mostu na ul. Mieleckiej. Efektów brak, rzeczka wąska można ale warto było by tam czegoś poszukać.

Innym razem bylem od tego mostu w prawo, w miejscu gdzie zaczynają się łąki widziałem ładne klenie (jakieś 300m od mostu). Miałem w planach kiedyś przejść wzdłuż i przyjrzeć się jej, ale na planach się skończyło.

Link to comment
Share on other sites

Chyba za mało jest nad Świerczówką mięsiarzy i pospolitych kłusowników, skoro staracie się tę rzeczkę dodatkowo "nagłośnić" - ale to już Wasz problem, ponieważ ja już tam nie łowię (ze względu na oba wymienione gatunki).

Takich rzeczek nie należy "reklamować", ponieważ nie każdy potrafi się nad taką małą wodą odpowiednio zachować... - mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy