Jump to content
adamo

Miętusy, czy łowicie te ryby? są tu jacyś miętusowcy?

Recommended Posts

Daj spokój Adamo pogoda jest miętusowa.Ale chyba wariat wybrał by się w taką pogode.Ja łowiłem w kwietniu w tamtym roku i to z dobrymi efektami.Podztawa to pogoda,bo jak będzie już ciepło się robić to on przestanie brać.Zima ta cholerna zima poszła by już.W taką pogode to tylko z drugą połową pod pierzyną:D

Byłem w dzień wędkarza pod kolejowym jakieś 3 godziny ale nic nawet dotknięcia. Dużo zaczepów. Łowił ktoś pod kolejowym właśnie miętusy?

Teraz woda idealna na miętusa, wysoka, tylko ze brudna.. niech sie trochę tylko oczyści to mogą być jeszcze niezłe wyniki.Tylko że ostatnio jest na niego za ciepło, od razu po zimie 20 stopni no ale nocą jeszcze aż do maja miętusy śmiało mogą brać.W weekend pewnie wyskoczę na Tanew za miętusem albo nad San i może w końcu trochę ta woda się oczyści.Bo przez ostatnie 2 tygodnie to masakra na tych rzekach.Kakao płynie cały czas..

Dziś pierwsza próba ,niestety tylko mały Klenik.............. ale było ok:rolleyes:

Nie wiem co się dzieje z tym miętusem 4 razy byłem na Wisłoce w tym roku na nocce i ani jednego brania . W tamtym roku o tej porze kilka sztuk już wpadło napiszcie czy ktoś się już na niego nastawiał na Wisłoce i jakie rezultaty.

Nie wiem jak na Wisłoce ale na Sanie miętus bierze jak szalony.

Na Sanie przy mętnej wysokiej wodzie miałem sporo brań miętusa, złapałem w sumie 8 sztuk w jednym wypadzie, największy miał 56 cm.Warunek jest jeden, woda musi być wysoka.Najlepsze są wtedy brania.Szkoda że na Tanwi nie można łapać ryb aktualnie bo tam czuje że też by ładnie brały.Wszystkie miętusy brały na filety z uklei, szczęgólnie na ogonki.A przy okazji trafił się też mały sandacz.Na Wisłoce jeśli woda wysoka to efekty mogą być podobne.Nawet może być mętna.Miętusy to uwielbiają.Najlepsze brania były od 20 do 23-ciej.

Powracam do tematu.Biorą już może miętusy? Ktoś próbował już je łowić?

Rok temu na początku października już były pierwsze brania na zimnych rzeczkach, w tym może być jeszcze chyba ciężko bo patrze na weekendowe prognozy pogody i ma być wręcz upalnie jak na październik i co gorsza w nocy też nie będzie jakoś specjalnie zimno.Ale może ktoś już próbował i brały? W ten weekend mimo tego ciepła trzeba będzie na zimnej rzeczce spróbować.

Na Wisłoce już w tamtym tygodniu odnotowany 30+ , kolega złowił w nocy.

wybieram się dzisiaj na Wisłok w moje okolice nigdy nie nastawiałem się na miętusa dzisiaj będzie pierwszy raz ale wydaje mi się że jeśli będą żerować to będę w odpowiednim miejscu z odpowiednim zestawem i odpowiednią przynętą :beer: życzę sukcesów kolegom po fachu :beer:

już 2 dni byłem po kilka godzin ale nic brania są ale ciężko zaciąć łowie na grunt z kotwiczką i kawałkiem uklejki.Brania są ale jeszcze żadnego nie zaciąłem może z haczykiem muszę spróbować.

Próby są ale efektów brak :rolleyes:za to kolacja była dobra:beer::D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by raftik

U nas ten sam efekt kilka uderzeń i nic po wczorajszym wypadzie z kumplem ale tak jak wyżej kiełbaska i ognisko zaliczone :D

Nic nie złowiłem przez 3 zasiadki nawet na śledzia próbowałem nw może rzeczywiście nie występuje w mojej okolicy spróbuję na Jesień bo teraz straciłem wiarę.

Edited by Wędkarz 17

Wędkarz 17 popracuj trochę nad językiem. Niektóre słowa zamień na inne, a nie będziesz potrzebował tych gwiazdek.

I jak możesz, to stawiaj przecinki...

Edited by Sławek Dr.

Nie widzie przy twoim profilu napisu moderator wiec skończ człowieku te docinki i zajmij się czym innym.

Nic nie złowiłem przez 3 zasiadki nawet na śledzia próbowałem nw może rzeczywiście nie występuje w mojej okolicy spróbuję na Jesień bo teraz straciłem wiarę.

Bądź kolego dobrej nadziei Miętus na Wisłoku występuje,ale brania zaczynają się około 1.00 w nocy.Byłem ostatnio w twojej okolicy i jednego wyciągnąłem.

Witam czyli coś jednak jest :o nasze próby były skoncentrowane bardziej na rzece ze żwirowym dnem i szybciej płynącej a jak u kolegi wyżej?

Woda też prądowa dno kamieniste tyle że podniesiona ponad metr blisko brzegu.

Filecik czy wątroba? Czyli może by coś w tym było bo my tak ok. 20 zakończyliśmy łowienie ale na jesień już o 18 zaczynał żerować:D

Kończę pracę o 22.00 biorę kawę i jadę nad Wisłok dlatego tak późno były brania. Branie było na rosówkę ale na fileta też łapałem tylko na jesieni.

Muszę spróbować na wisłoku bo cały czas jeśli chodzi o miętusy jezdziłem na wisłokę na stałą miejscówkę :)