Jump to content
adamo

Miętusy, czy łowicie te ryby? są tu jacyś miętusowcy?

Recommended Posts

Hmm dawniej to zły byłem że biorą, bo na sandacza się czaiłem ,boję się że trucia dały im radę.............

Deszcz w listopadzie:ph34r: ....... Właśnie wróciłem z kolejnego podejścia..:rolleyes: gdzie te przymrozki,dupsko mokre bo glebę zaliczyłem ,wypizdziło mnie a te skubańce nic .....nawet myślałem że jednego mam przy zwijaniu😁 a tu kawałek zardzewiałej rurki od rowera.

P.S. 

Trzy tygodnie temu wyciągnąłem zardzewiałą smarownice 😂wzięła na ukleje 😂myślałem że to bomba 😂😂😂

Też dopiero co wróciłem i efekt podobny: nic nawet stuknięcia :huh:

Nie do końca jest prawdą że miętusy biorą w najgorszą pogodę,ja osobiście najwięcej miętusów złowiłem we wrześniu przy + 10 stopni,a największego 56 cm złowiłem w czerwcu.Nigdy nie złowiłem miętusa podczas późno-jesiennych zasiadek.

Pogratulować koledze 100 procentowej miejscówki na miętusa a znalezienie takiej to 80 % sukcesu choć podejrzewam że był to przyłów bo samym celem był sandacz.Też byłem wczoraj,nie wytrzymałem.Na filecika cisza ale próbowałem na wątrobę i coś skubało dość energicznie parę uderzeń i cisza i tak co 15 minut ale nic do zacięcia.Dziś mnie też nosi może spróbuje kto wie.

Na razie kleń....czekamy dalej🍻

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Lepszy kleń na brzegu niż smarownica na haku, o rurce od roweru nie wspomnę. Obyś z tym miętusem zdążył przed grudniem. Browar za wytrwałość.

Panowie poniżej Rzeszowa czy nawet samej zapory uważam, że już miętusy nie występują. Niski poziom wody, zbyt wolny przepływ, zanieczyszczenia, coroczne kilkukrotne splywy martwych ryb, wycięcie większości nadbrzeżnych drzew. Wnioski nasuwają się same. 

Szczerze to w tym roku, w tym ścieku nie mam ochoty nawet spróbować. Przez ostatnie 3 lata miętusa nie złowiłem.