Jump to content

Aktualizacje, nowości w serwisie.

krs
 Share

Recommended Posts

W odróżnieniu od poprzedniej opcji "Co nowego" w obecnej wyświetlane są wszystkie zdarzenia które miały miejsce w serwisie, nowy temat na forum, komentarz do bloga czy nowe zdjęcie w galerii. Serwis to nie tylko forum ale i blog, galeria, artykuły, wpisy w profilach, komentarze, dlatego chce promować nie tylko forum ale wszystko to co daje silnik vBulletin.

Dla zwolenników przedniej wersji nic się nie zmienia poza umiejscowieniem opcji w górnym menu:

post-3-14545036056976_thumb.png

Ja tam uważam, że nowa wersja to pełna profeska.

O gustach się nie dyskutuje, ale wg mnie wszelkiej maści ozdobniki na tego typu stronach są zbędnym ciężarem. Jasne - powinna być zakładka z wszelkiej maści fotografiką i takowa przecież jest. A MY w 95% korzystamy jednak z forum. Jednym słowem: prościej = czytelniej = lepiej.

Szacun @krs (że Ci się chce).

pozdrawiam

@Sławek Dr. a masz zamiar usuwać konto z forum?? :)

Nie mam zamiaru usuwać konta, nie po to wróciłem na nie po blokadzie konta, aby znów usuwać/ dezaktywować, ale skoro forum "rozwija" się, to ta opcja powinna być dostępna.

Tak samo, jak @Vejek, nie odczuwam zmian technicznych, tylko wizualne na minus.

Jestem już na forum jakiś czas. Kiedy wszedłem nie nie pierwszy raz, to nie miałem żadnego problemu w poruszaniu się po nim, chyba tylko ze zdjęciami, aby umieścić, a teraz...?

Sławek ostatnio dużo pracuje a mało śpi i jak o 5.00 rano pisze posty nie jest jeszcze sobą :eek:

Fakt. Ostatnio mało śpię, ale trzeźwo myślę.

Ja tam uważam, że nowa wersja to pełna profeska.

O gustach się nie dyskutuje, ale wg mnie wszelkiej maści ozdobniki na tego typu stronach są zbędnym ciężarem. Jasne - powinna być zakładka z wszelkiej maści fotografiką i takowa przecież jest. A MY w 95% korzystamy jednak z forum. Jednym słowem: prościej = czytelniej = lepiej.

Szacun @krs (że Ci się chce).

Dzięki za miłe słowa :beer: Gdyby PSW było przedsięwzięciem nastawionym na zysk pewnie już dawno bym go zamknął, na szczęście to co robimy razem z kolegami z Teamu to praca czysto hobbystyczna nie przynosząca żadnych korzyści materialnych, celowo unikam publikowania reklam a jeżeli już się pojawiają to są jedynie drobnym dodatkiem. Nie ma kasy - nie ma kłótni i mam nadzieję że tak zostanie na dłużej :)

Jak dla mnie, osoby korzystajacej głównie z forum za pomoca telefonu czy ipada i tak niewiele sie zmienia z poziomu aplikacji Tapatalk. Wchodząc natomiast na kompa widzę same zalety. Od razu czuć zmiany i są moim zdaniem na plus. 22 calowy monitor znacznie się zapełnił. Najbardziej cieszy mnie fakt zwiększenia rozmiaru wgrywanych zdjęć. Normalnie zapisuję je na 1200 px przy fotce kadrowanej poziomo i takie wrzucalem na forum przez co ich jakość strasznie leciała w dół po autkompresji na mniejszy rozmiar. Zmiany zawsze przynoszą cos nowego i powinniśmy się do tego przyzwyczaic tak samo jak do zmiany auta, adresu zamieszkania czy nowej dziewczyny/żony (tu nie zawsze na lepsze :P) :)

Jak dla mnie to ten nowy układ zwłaszcza jak chodzi o forum wygląda o niebo lepiej, bardziej przejrzyście i przystępnie :De

Jak chodzi o samą stronę główną to przyznam szczerze że jeszcze nie zaglądałem, dawno nie zaglądałem ale to chyba tak samo jak większość użytkowników forum!? Ale zajrzę - później :P

• 5 months later...

Wgrałem dzisiaj wymaganą poprawkę bezpieczeństwa do silnika vbulletin. Proszę o zgłaszanie problemów z serwisem w tym wątku, zrzuty ekranu, komunikaty błędów mile widziane.

Osoby które mają problem z zalogowaniem, powinny logować się poprzez stronę główną serwisu: http://www.fishing.org.pl

• 2 weeks later...

Aktualnie na forum jest 76 użytkowników online.

Po kliknięciu w to zawsze pokazywało mi co robią użytkownicy w danej chwili, od kilki dni mam to

ryba7 nie masz dostępu do tej strony. Prawdopodobne powody to:

1. Twoje konto nie ma wystarczających uprawnień, aby przeglądać tę stronę,
  2. Próbujesz edytować cudzą wiadomość lub wykonywać jakiekolwiek inne akcje administracyjne,
  3. Twoje konto nie zostało w pełni aktywowane lub jest wyłączone przez administratora,

2

Po1 zalogowanych oraz 55 gości

Aktualnie na forum jest 76 użytkowników online.

Po kliknięciu w to zawsze pokazywało mi co robią użytkownicy w danej chwili, od kilki dni mam to

i

No dobrze, odblokuję tę opcję, myślałem że nikt z tego nie korzysta ;)

Też tak mam i jeszcze nie widzę 'funkcji "Lubię to" ....

Nie ma już tej opcji, pisałem o tym tu: http://www.fishing.org.pl/showthread.php?t=2234&p=86307&viewfull=1#post86307

"lubie to" lub "nie lubie to" wróć. :cool:

Lubię/Nie lubię wróci dopiero z aktualizacją silnika vBulletin do wersji 5 co kosztuje jedyne 209$ :D Jest jeszcz możliwość przejścia na inny silnik ale to są na razie odległe plany, najwcześniej koniec tego roku. Obecny silnik ma wszysko co potrzeba, jest stabilny i bezpieczny, tak wiec nie ma pośpiechu.

• 3 months later...

Zaktualizowałem silnik forum do najnowszej świeżutkiej wersji 4.2.3. Ponad półtora roku nie było żadnych aktualizacji, mam nadzieję że przez ten czas zostały naprawione niektóre drobniejsze błędy. Wszelkie problemy z działaniem serwisu proszę zgłaszać w tym wątku.

• 3 months later...

Połączyliśmy niektóre działy. Wędkarstwo gruntowe i karpiowe w jeden dział - wędkarstwo stacjonarne, powstał również dział Sprzętowy do którego trafiły wątki dot. hand made, problemów sprzętowych , akcesorii wędkarskich i sprzętu pływającego. Zmieniony został też układ działów, jak widzicie od najbardziej popularnych działów w dół, na górze mamy wisienkę na torcie czyli Wieści znad Wody :) Forum muchowe trafiło jako podforum spinningowego a Foto wideo jako podforum Hydeparku.

Nie wiem czy tylko ja mam taki problem ale od dwóch dni wchodząc w zakładkę "nowe posty" klikając w dany temat przekierowuje mnie na pierwszą stronę danego wątku a nie jak zawsze do najnowszego postu :P

• 1 month later...

Zmieniłem sposób przetwarzania grafiki w serwisie, bibliotekę gd zamieniłem na imagemagick, powinno to skutkować lepszą jakością zdjęć które zostaną przetworzone przez silnik, proszę o testowanie, w razie problemów wrócimy do stanu poprzedniego.

• krs locked this topic
  • krs unlocked this topic
  • krs pinned this topic
  • krs featured this topic