Jump to content

Blanki Phenix


krs

Recommended Posts

Szukam blanku do wędki okoniowej, zainteresowała mnie oferta Phenix. Nie znam tej marki, miałem tylko przez chwilę możlwość krótko na sucho pomachać Ultralightem zbudowanym na blanku Phenix. Wrażenie bardzo pozytywne, leciuteńki kijaszek o bardzo ciekawej akcji :-) Chętnie poczytam opinii na temat blanków tej firmy.

[Tapatalk]

Link to comment
Share on other sites

czekam na informacje odnośnie dostępności. Rodmas twierdzi że mają wszystkie blanki. Juz coś zamwiałem i niestety nie było. Wezmę pod uwagę ten blank.

Troche innych okoniówek mam na magazynie.

S842-2-MHX 2,13 2-9g

S871-2-MHX 2,20 1-6g

i coś ze szklaczków Batsona.

Link to comment
Share on other sites

Pod uwagę biorę również MHXa S871-2-MHX, podobno wychodzą na tym blanku niezłe okoniówki. Kijek będę składał pewnie na przyszły sezon. Jeżeli pojawi się w przyszłości Phenix FX761-2 lub inny "okoniowy" model to chętnie porównam go z MHXem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Widziałem filmik o tym Moskicie:) Dla mnie przesadą jest wędka do 3,5g. A najlepszy jest tekst o tym, że nie trzeba jechać na Alaskę aby emocjonować się holem. Szkoda że ryby 30cm, a nie metrowej:) Producent przy temacie używanych linek do tego patyka nie wspomniał nic o plecionce. Jak dla mnie trochę zastanawiające, czyżby nawet najcieńsza była za mocna? Ciekawe o ile można ją przeciążyć? Jedyne 7 gram i już przeciążamy wędkę dwukrotnie, ciekawe co później przy ewentualnej naprawie gwarancyjnej? Wędka ma już tak skrajne parametry, że raczej bez innej mocniejszej się nie obejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to jest ten sam mosquito którego miałem w łapie to moim zdaniem kijek dość mocny i 7g lekko z niego poleci, @siksa jak masz gdzieś link to filmiku to zapodaj, w sieci ciężko znaleźć informację na temat tego kijka.

[Tapatalk HD]

Link to comment
Share on other sites

Pozwoliłem sobie przenieść kilka postów z wątku Wędki Fenwick.

Dzięki Siksa za filmik. Teraz sobie przypominam, już to kiedyś oglądałem, nie skojarzyłem tego kija z Phenixem. Blanki pewnie już nie są dostępne, tak więc problem tej wędki się rozwiązał.

[Wysłano z Tapatalk HD]

Link to comment
Share on other sites

Kolego Robbox w razie czego też byłbym zainteresowany gdybyś miał jakieś blanki MHX lub PHENIX pod okonia: CW z górną granicą ok 10gram i zależy mi na długość coś ok 2,30m, ponieważ kijek miałby służyć zarówno z brzegu jak i z łódki. Także czekam na info jakby co :)

PS: gdyby nie to, że zależy mi na długości coś ok 2,30-2,40 pewnie skusiłbym się na tego Fenwicka RR do 9gr :)

Edited by zibbi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy