Jump to content

Zarybianie w Ożannie


pigon

Recommended Posts

Czy władze naszego związku zainteresują sie w końcu zalewem w Ożannie. płaci sie składki ale

ryby nie są wogóle wpuszczane do tego zbiornika. nawet jeżeli zarybią to jest to 100, 200 kg rocznie i tyle na taki duży zbiornik to jest nic.

Link to comment
Share on other sites

Pigon zgadzam sie w 100%. (może jakiegoś sandacza albo szczupaka)Bo szczupaka jest każdego roku coraz mniej ponieważ w czasie tarła masowo go wyławiają tzw kułsownicy w górze rzeki. Wiec za kilka lat szczupak to będzie już przypadek:(

Link to comment
Share on other sites

Pigon!

Nie wiesz jakie są zarybienia a piszesz. Jesteś codziennie i widzisz, masz informację z Okręgu?

Zarybienia są zgodnie z operatem rybackim, wynikają z podpisanej umowy z RZGW w Krakowie. Informację mozna uzyskać w Okręgu Rzeszów, u ichtiologa. Mozna też pojechac i zobaczyć operat.

Co sd szczupaka - nie rośnie jak na drożdżach jak się zabierq wszystko co sie złowi to trudno zaspokoić potrzeby wszytstkich przy takiej presji. Nie wspomne o porozumieniu z zamościem, które jest nam potrzebne nie wiadomo do czego.

Link to comment
Share on other sites

Staszku jesteś w zarządzie okręgu więc poddaj pod głosowanie wniosek o zerwanie porozumienia z Zamościem. A co do zarybień to ichtiolog chyba bardziej powinien sie postarac. Zarybianie trocią Złotek to chyba troszkę bezsens

Link to comment
Share on other sites

Wniosek stawiam co rok. Dlatego też w przyszłym roku nie będę się ubiegał o wybór na nową kadencję.

Ponieważ tylko ja jestem przeciw porozumieniom w takim wydaniu (gdy i tak kupę kasy trzeba do tego dołożyć na inne ukryte dopłaty i podawać się jakimś bezsensownym rygorom i ograniczeniom wymyślonym przez stetryczałe i sfrustrowane zarządy odpowiednio kół i później okręgów, które to klepią bo się boją o swą popularność).

Co do zarybienia trocią, też mi się to nie bardoz widzi ale za to płaci kto inny, to programy "rządowe", naukowe itd. W teorii to wyglaa tak, że one podrosną spłyną do morza a później wróca - nie będzi ejuz bowiem żadsnych tam, a złotki będą zrenaturalizowane i piękne...

I może tak będzie. Jakby Ci ktoś dwadzieścia parę lat temu powiedział, że w Polsce będzie 40 mln telefonów komórkowych które robią zdjęcia, mają gps i full innych wypasionych funkcji to pukałabyś się też znacząco w czółko...

Więc może doczekamy czasów czystych, nieprzegrodzonych rzek, gdzie z leszczynowym kijem, włosiem końskim i mucha na koću łowić będziemy szalchetne łososiowate...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nawet trzy lata temu gdy dobrze sie zanęciło łowisko to brania było bardzo dobre. można powiedzieć ze każda wyprawa kończyła sie co najmniej karpiem. co było minimum.

Link to comment
Share on other sites

ale teraz to naprawdę jest źle z tym zalewem. ryby nie ma, i to nie tylko ja tak twierdze. chociaż mam do wody tylko około 20 m. Panie Stanisławie ja wiem ze to nie zależy od Pana, ale naprawdę trzeba sie zająć tą sprawą. bo naprawdę szkoda tego zbiornika. a co gorsza zalew coraz bardziej zarasta roślinością wodna np. moczarka. co bardzo utrudnia wędkowanie.

ja sądze ze teraz temu zalewowi może pomóc tylko jedno. spuszczamy wode do zera. wybieramy muł (którego jest strasznie dużo) i czyścimy go do zera. czyli do piasku. wiem ze to są duże koszty ale wszystko da się zrobić tylko checi.

Link to comment
Share on other sites

Ja pamiętam jak dwa lata temu nęciłem kukurydzą to chyba nie złowiłem mniejszego karpia niż 2-2,5 kg, ale z roku na rok już było tylko gorzej:(. W tym roku złowiłem tylko jednego na dwa kilogramy. Podobno mają zarybić karpiem przed maratonem karpiowym. Myśle że zostaną wpuszczone większe sztuki:D:D

Link to comment
Share on other sites

a co do porozumienia z Zamościem to jestem za. Zerwać i tyle. po temacie. a i mam do Pana Stanisława pytanie. Jak stać sie członkiem społecznej straży wędkarskiej??????????

Link to comment
Share on other sites

No przydało by sie wyczyszczenie tego zalewu. W niedziele byłem na rybach z spiningiem w okolicach sklepu i chodziłem po rzece, strasznie mnie zdziwiło skąd sie wzieło tyle tam mułu autentycznie zapadałem sie po kolana w mule:( a wody było jakieś 20cm. Coś z tym trzeba zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba mieć ukonczone 21 lat! Ustawowo, jeszcze trzeba mieć uregolowany stosunek do służby wojskowej (dlatego 21 lat), ale tego nie "przestrzegam" robiąc nabór (wojska, wiek tak). Liczą się chęci. Zresztą każdy może pomóc, wystarczy dzwonić, "mailować", pisać na tym forum, robić zdjęcia.

Co do zarybień. Ożanna jest w rozumieniu ustawy wodą płynącą, więc obowiązują rybogry zarybieniowe. Niestety nie mżna zarybiać karpiem, tylko 5 kg na hektar wody (co przekraczamy za zgoda RZGW w Krakowie).

Co do czyszczenia zbiornika, nic to nie da. napływ ładunku azotanów i fosforanów jest tak duży, że za dwa-trzy lata będzie to samo. Rozwiązaniem są aeratory, podnoszą i natleniają muł, zwiększa to produkcję ryb (m.in.), popraiq stsounki tlenowe. Jednak to bardzo kosztowne rozwiązanie - choć w porównaniu z czyszczeniem zbornika chyba wychodzi taniej.

Zgodnie z tym co mówiłem u nas na zebraniu rocznym wnioskowałem w okręgu zakup kombajnu do zbiorników wodnych, ale to nieprędko nastąpi.

Po prostu KOSMOS...

Chcecie więcej wiedzieć zaglądajcie tutaj:

http://www.infish.com.pl/

http://www.ptryb.pl/

http://www.pankarp.pl/

http://www.krakow.rzgw.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=40&Itemid=129

Link to comment
Share on other sites

fragment Regulaminu SSRyb. Powiatu Lezajsk:

2. Strażnikiem Społecznej Straży Rybackiej może być osoba posiadająca kwalifikacje strażnika Państwowej Straży Rybackiej:

- mieć ukończone 21 lat, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystać w pełni z praw publicznych,

- mieć dobry stan zdrowia,

- być dotychczas nie karany przez sądy powszechne,

- posiadać dobrą znajomość: przepisów dotyczących rybactwa śródlądowego i ochrony wód; gatunków ryb;

- posiadać co najmniej wykształcenie podstawowe, a osoba przewidziana do pełnienia ewentual-nych funkcji dowódczych w straży – wykształcenie średnie.

a ponadto:

- być członkiem PZW przynajmniej od 3 lat,

- być nie karanym przez sądy organizacyjne PZW,

- posiadać dobrą znajomość wewnętrznych przepisów PZW dot. wędkowania, ochrony wód i zasad etyki wędkarskiej,

- posiadać nienaganną opinię członka PZW, potwierdzoną przez Zarządy właściwych Kół PZW w Powiecie Leżajskim,

Kandydat na strażnika podpisuje deklarację według tekstu załączonego do niniejszego regulami-nu (załącznik nr 1).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Skoro ma tu być o zarybieniu Ożanny więc informuję, że na dniach zostanie wpuszczonych do tej wody kolejna transza karpia icon_biggrin.gif

Nie zapominajmy jednak, że od pierwszego października zabieramy z łowiska po jednej rybce.

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałbym wchodzić w cudze kompetencje. Ale napisz na pw do Staszka na pewno wiele wyjaśni. Często bywa że w czasie kiedy jest dostarczana ryba nie ma komu jej rozwozić. Przeważnie odbywa się to w godzinach pracy więc mało komu to pasuje więc każda pomoc jest mile widziana. Ale jak już wspomniałem nie są to moje kompetencje więc nie chcę się w tym temacie wiele wypowiadać. Możesz też pogadać z Pawłem w sklepie na Kopernika.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Własnie zakończono zarybienie Florydy: karp kroczek 350 kg i lin 40 kg.

Jutro zarybienie Ożanny i Brzózy Królewskiej (też karp), i Sanu (jaź). Nie wiem o której godzinie, myślę, że podobnie jak dziś.

Strażników i wędkarzy proszę o zwracanie uwagi czy przypadkiem kogoś "gorączka wpuszczanej ryby" nie wzięła....

Proszę tez o zaglądanie nad zbiorniki pora nocną (np. gdy wracacie z trasy i informowanie mnie o tym fakcie). Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Jakby ktoś pstryknął fotki z zarybienia to byłoby fajnie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy