Jump to content
rapala

Zbiornik Otałęż

Recommended Posts

Mógł się bardziej naje.... to by po dnie poszedł ! 

Nie komentować info od straży!

Edited by rapala

Prawda to, że tym  wędkarzem był jakiś były "dygnitarz" koła w Mielcu? Ktoś może to info potwierdzić?

Połowił ktoś ostatnio na zbiorniku, szukam info ponieważ będę weekendem w mielcu i planuje wyskoczyć na jakąś stojącą wodę i Otałęż wydaje się być jedynym sensownym zbiornikiem w okolicy. 

Bylem ostatnio, ale ja to tylko spining.
jak na bialoryb to mogę powiedziec tylko ze ryba zgromadzona na glebokiej wodzie.

Nastawiam się żeby pochodzić trochę za okoniem i nie wiem czy od starej części wyrobiska czy raczej od strony gdzie wydobywają żwir. Czy jest sens zapuszczać się tak daleko pewnie się okaże...

Nie rozumiem tej złośliwości rybki wróciły do wody były przetrzymywane w duzym wiadrze z wodą a nie wypuszczam ich od razu bo jak się kilka sztuk wypuści to przez następne kilka godzin można zapomnieć o braniach bo wypuszczone odprowadzają stado.

13 godzin temu, MilanND napisał:

Cebulki tylko brakuje w tej zalewie :(

8 godzin temu, tomek96 napisał:

Nie rozumiem tej złośliwości rybki wróciły do wody były przetrzymywane w duzym wiadrze z wodą a nie wypuszczam ich od razu bo jak się kilka sztuk wypuści to przez następne kilka godzin można zapomnieć o braniach bo wypuszczone odprowadzają stado.

10 godzin temu, czuczu7 napisał:

No właśnie,rano jeszcze bylo wiadomo o co chodzi, a teraz sprawca zamieszania wykasowany bez podania jakiegoś rozsądnego powodu.

Edited by robin

Wystarczy wywiercić drugą dziurę kilka metrów dalej. Trzymanie ryb w szklance wody nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Ale to temat o zbiorniku, nie o szacunku dla ryb.

Witam.Mam w planach wybrać się na rybki na otałęż i mam pytanie czy można liczyć tam na jakieś brania metoda gruntowa?

Ostatnio byłem tam rowerkiem i kilku gości łowiło na grunt więc myślę że tak. Teraz się zacznie sezon imprez na Otałerzy więc trochę lipa z łowieniem tam.

Dzięki za odpowiedź.A gdzie bardziej łowili w starej części czy nowej?

Na nowej to 4-6m wody nie licząc kilku górek i dołków. Bez pływadła z rzutu o tej porze roku marne szanse. Spróbuj na starej tam jest płycej, a zrobiło się cieplej, więc i rybka szuka słoneczka. Co możesz złowić? Jest płoć, krąp, jaz, kleń, leszcz ten miał tarło tydzień temu, no i może jeszcze coś zostało z tych 300kg karpików z jesiennego zarybienia. Ale wędkowanie przyjemniejsze niż w stawku typu Rzemień.