Jump to content

Czyżby koniec PZW ???


charles

Recommended Posts

Już kilka lat temu NIK skontrolował PZW i stwierdził , że jest to jedna z najgorzej zarządzanych organizacji w kraju (PZPN jest poza konkurencją ;) ) i co? i nic !!!

I teraz może być podobnie (mam nadzieje że nie), ale jeśli ministerstwo będzie naciskać i postawi sprawę jasno to zarząd PZW(emeryci) nie poradzi sobie z tym problemem jaki sobie stworzył, bo oni żyją jeszcze w swojej epoce.

Gdyby doszło do rozpadu PZW to przez jakiś czas może stworzyć się niezły bałagan, za który i tak wiadomo kto zapłaci:(

Link to comment
Share on other sites

"...

[h=2]Podział sportów olimpijskich[/h](w kontekście promocji kraju i szans w rywalizacji międzynarodowej):

sporty strategiczne (grupa złota) - kolarstwo, narciarstwo, pływanie, podnoszenie ciężarów, zapasy, żeglarstwo - utrzymanie dotychczasowych środków;

lekkoatletyka, kajakarstwo i wioślarstwo - o 10 proc. mniej środków.

sporty ważne (grupa srebrna) - biathlon, judo, łyżwiarstwo szybkie, strzelectwo sportowe, szermierka, tenis - o 10 proc. mniej środków.

sporty mało istotne (grupa brązowa) - badminton, boks, gimnastyka, łucznictwo, tenis stołowy, jeździectwo - o 20 proc. mniej środków.

sporty o minimalnym znaczeniu (poza podium) - akrobatyka sportowa, curling, golf, łyżwiarstwo figurowe, pięciobój nowoczesny, sporty saneczkowe, taekwondo, triathlon - o 30 proc. mniej środków.

gry zespołowe (grupa I) - koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, piłka nożna - zapewnione wysokie finansowanie.

gry zespołowe (grupa II) - hokej na trawie, hokej na lodzie, rugby - zmniejszenie finansowanie seniorów, wsparcie ciekawych projektów szkolenia młodzieży. Finansowanie tylko rugby 7-osobowego (olimpijskiego).

[h=2]Podział sportów nieolimpijskich:[/h]grupa I - alpinizm, brydż sportowy, karate tradycyjne, kick boxing, sporty motorowodne i narciarstwo wodne, sporty lotnicze, sporty motorowe, szachy, taekwon-do ITF - wyraźnie mniej środków, ale nadal finansowane.

grupa II - ju-jitsu, karate, karate fudokan, kulturystyka i trójbój siłowy, muaythaj (boks tajski), orientacja sportowa, sumo wu-shu - wyraźnie mniej środków, nie wiadomo, co w przyszłym roku.

grupa III - baseball i softball, bilard, kendo, korfball, kręgle, płetwonurkowanie, radioorientacja, skiboby, snooker i bilard angielski, sporty modelarskie, sporty wrotkarskie, sporty psich zaprzęgów, taniec sportowy, unihokej, warcaby, wędkarstwo - w tym roku do 50 proc. mniej środków, od przyszłego zaprzestanie finansowania.

..."

źródło - nowiny24.pl

Czyli że PZW nie będzie dostawać państwowych pieniędzy? Czy karda nie dostanie pieniędzy na to żeby np jechać na MŚ gdzieś tam?

Edited by ryba7
Link to comment
Share on other sites

Trudno nazwać nasze hobby i pasję sportem. To że istnieje zorganizowana rywalizacja nie oznacza jeszcze sportu. Na świecie organizuje się wiele form rywalizacji np malowanie obrazów na czas , ale nie oznacza to , że malowanie obrazów to sport. A już przejawem patologii jest to ,że budżet dofinansowuje organizację która , moim zdaniem, marnotrawi setki milionów złotych ze składek członkowskich. Wystarczy , żeby składki szły na zarybianie i szkolenie młodzieży i kadry a nie na ciepłe posadki i wojaże leśnych dziadków.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście nie uznaję rywalizacji wędkarskich typu zawody. Ale rozpatrując temat w tym kontekście można by podciągnąć takowe zawody do rywalizacji sportowych. Uważam, mimo, że nie pałam sentymentem do PZW, że dotacje rządowe, które otrzymywał zarząd to kropla w morzu pasożytniczych organizacji, partii i innych nierobów którzy takie dotacje otrzymywali i w dalszym ciągu otrzymują. Rząd szuka oszczędności i bardzo dobrze. Kwestia tylko żeby był konsekwentny w swoich poczynaniach i obcinał WSZYSTKIM jednakowo.

Link to comment
Share on other sites

Trudno nazwać nasze hobby i pasję sportem. To że istnieje zorganizowana rywalizacja nie oznacza jeszcze sportu.

A zorganizowana rywalizacja brydża , szachów czy psich zaprzęgów oznacza SPORT ?

Może trzeba wyjaśnić co oznacza słowo SPORT.

"Wyraz sport wywodzi się od łacińsko-francuskiego wyrażenia disport (desport), które oznaczało oddalanie się od miejsca czynności codziennych dla rozrywki i odpoczynku."

Jeśli ktoś chce poczytać więcej to prosze:

http://www.awf.krakow.pl/pdf/studia/studium/pojecie_sportu.pdf

Kiedyś czytałem w prasie angielskiej ,że najbardziej popularnym sportem na świecie jest właśnie wędkarstwo, i coś w tym chyba jest. Nie będę pisał dlaczego bo chyba każdy się domyśla.

Wydaje mi się, że to iż wędkarstwa nie ma na liście sportów podanej przez kolegę ryba7, jest wynikiem nieudolności naszego PZW (Polski Związek Weteranów).

Nie pisze tego złośliwie, po prostu przez całe moje życie wędkarskie (a łowie blisko 25 lat z tego 15 lat startów właśnie w zawodach) nie zmieniło się absolutnie nic ,a już na pewno zarząd główny PZW ( trochę dziwne).

Już na szczeblu koła wędkarskiego widać wyrażnie jak to wszystko działa, oczywiście nie można wszystkich mierzyć jedną miarą , ale to możecie ocenić sami .

Cytat:

"A już przejawem patologii jest to ,że budżet dofinansowuje organizację która , moim zdaniem, marnotrawi setki milionów złotych ze składek członkowskich. Wystarczy , żeby składki szły na zarybianie i szkolenie młodzieży i kadry a nie na ciepłe posadki i wojaże leśnych dziadków."

Zgadzam się z kolegą w stu procentach!

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy