Jump to content
kafel

Zanieczyszczenia wód

Recommended Posts

Tomekk, samo zarybienie i zakaz nic nie da skoro moczykije i tak będą chcieli zjeść rybkę póki jeszcze głupia i bierze. U mnie tak właśnie było z zarybieniowym karpiem. Władze koła pozwoliły łowić z dwutygodniowym zakazem zabierania karpia... Efekt był taki, że zarybianie jeszcze nie dobiegło końca, a nowi ,,wędkarze'' zasiadali już na brzegu po telefonicznych pogadankach o treści ,, zarybiają karpiem, 300 kg'' sam byłem świadkiem zarybienia i tej nagonki.... Co prawda nie widziałem i nikogo nie przyłapałem na wynoszeniu ryby ale potem sami wędkarze mówili teksty ,, kolega wynosił reklamówki, które ktoś im podbierał''. Normalnie szlag jasny trafia, bo zasiądzie taka miesiarska ekipa w 5-7 osób, walą po 2 wędki i ostro pilnują otoczenia. Potem zgodnie z regulaminem amury po 70 cm bite butelką po piwie żeby nie zdążyły uciec z brzegu jak ten z przedwczoraj... Wszystko to skrzętnie wpajane młodemu pokoleniu... szczerze straciłem nadzieję...

Mówi się tyle o tych "kłusolach", "mięsiarzach". To też jeden czynnik powodujący spadek ilości ryb w Wisłoku.

Ale wg mnie ma się to nijak do takich rzeczy jak spływające ścieki do rzeki, przecież to chyba więcej powoduje strat i powinno się na to zwracać uwagę na pierwszym miejscu bo potem ryby padają tysiącami ;/ Wystarczy jedna taka przyducha i już nie ma ryb na kolejny rok

Może jak 80 procent wędkarzy by nie zapłaciło karty w przyszłym sezonie to PZW miało by co do myślenia i coś zaczeło robić z tym całym cyrkiem jaki się dzieje

Może dyskusję o zatruwaniu wód podkarpackich wydzielimy do oddzielnego wątku ,ponieważ odbiegamy nieco od tematu.Patrząc z jaką częstotliwością i na jaką skalę to patologiczne zjawisko ma miejsce,myślę że taki wątek będzie (niestety) bardzo potrzebny:(.

Edit: Przeniesiono cześć postów z wątku Wisłok

Ale co ma płacenie składek do ilości tlenu w wodzie czy zanieczyszczeń? Można nawet i zarybiać co pół roku ale co z tego jak coś wpadnie do rzeki i jest to samo? Najpierw trzeba znaleźć przyczynę obecnej sytuacji..

Dni upałów, potem nagły deszcz - cały syf z dróg wpływa do Wisłoka, inna opcja, że ktoś coś wpuścił , może chłopakom na budowie kładki coś wpadło? może tak jak mówię, ścieki sanitarne trafiają do Wisłoka, a może po prostu natura sama sobie robi krzywdę. W całym województwie były upały, wszędzie ścieki deszczowe wpływają do rzek, a stało się to tylko u nas, wiec dalej uważam, że zawinił człowiek.

Czy mogę fotki wrzucone na forum wysłać do Nowin? czy już to zrobiliście?

Ale co ma płacenie składek do ilości tlenu w wodzie czy zanieczyszczeń? Można nawet i zarybiać co pół roku ale co z tego jak coś wpadnie do rzeki i jest to samo? Najpierw trzeba znaleźć przyczynę obecnej sytuacji..

Dni upałów, potem nagły deszcz - cały syf z dróg wpływa do Wisłoka, inna opcja, że ktoś coś wpuścił , może chłopakom na budowie kładki coś wpadło? może tak jak mówię, ścieki sanitarne trafiają do Wisłoka, a może po prostu natura sama sobie robi krzywdę. W całym województwie były upały, wszędzie ścieki deszczowe wpływają do rzek, a stało się to tylko u nas, wiec dalej uważam, że zawinił człowiek.

Moje możesz wysłać

Edit:Proszę skracać cytaty !!!

Edited by rapala

Szkoda słów. Ryby płyną od czwartku poprzedniego albo nawet środy. Dzisiaj na lwowskim byłem i z mostu widać około 30 sztuk martwych, a wioś nic nie widzi. Oni *******ą jedno i to samo za każdym razem tak jakby nie było problemu. ŻENADA!

Jadąc do pracy zauważyłem kolejne śnięte duże leszcze pod zaporą w Rzeszowie...:mad:

Nie ma co dzwonić trzeba wylowić śniete ryby podbierakami i zawieść wór do WIOŚ-u i wór do PZW i im to wysypać pod drzwiami bo coś mi sie wydaje że znowu z kogoś idiotów próbuja zrobić...

To ma,że skoro Pzw ma wszystko w tyle i nawet nie raczy się tym zainteresować to może jak im nie wpłynął pieniążki za składki to coś zrozumieją bo nie sztuką jest brać kasę a od siebie prawie nic nie dawać bo w takim przypadku jaki ma miejsce na Wisłoku to oni powinni sie najbardziej interesować i interweniować.

Edited by rapala

TRAGEDIA!

Trzeba się poważnie zastanowić nad opłatą za kartę na łowiska w przyszłym roku.....:confused:

Płacimy ciężko zarobione pieniądze a oni siedzą bezczynnie bo wiedzą że nic im nie grozi.

wracając dziś z nad soliny chciałem przetestować nowy sprzęcik i zatrzymałem się w wyżnym / babicy na wisłoku i porzucałem trochę. A woda śmierdziała jakimś syfem / gnojówką. Więc problem może zaczyna się dużo wyżej, tyle że nie zauważyłem tam martwych ryb. Jutro zrobię lepszy zwiad.

A glony które zakwitły płynące po wodzie widziałeś, brunatne plamy ?

Byłem pod kolejowym zobaczyć. Zeszedłem bliżej wody ryb leży mnóstwo a taki smród, że człowieka na wymioty zbiera.

Ze znajomymi w przyszłym roku wybieramy papiery ze swoich kół, zapisujemy się do Dynowa albo Rymanowa i tam opłacamy składkę. Płacąc Krosno i będąc członkiem tego okręgu od razu mamy Przemyśl czyli 2 okręgi.

Ewentualnie zrobimy dopłatę na Rzeszów. W każdym razie składka członkowska pójdzie na Krosno a nie dla tych darmozjadów.

Kolega był ostatnio u prezesa na Akacjowej i zadał mu kilka pytań np:

Odławiacie ryby na żwirowni Rzeszów, Strugu, pod mostem kolejowym ile było tych ryb, jakie w jakiej ilości gdzie zostały wpuszczone oraz kto to widział? Dlaczego odłowy nie są rejestrowane (nagrywane) podczas odłowu, oraz podczas zarybienia innego zbiornika tymi rybami i udostępnione na stronie okręgu dla wszystkich wędkarzy?

Zawsze mówią że do Dobrzechowa tarlaki na narybek wywieźli. Ale mi się coś nie chce wierzyć. W tych bajorach to żaby mogą rozmnażać. Widział ktoś kiedyś może jak ten ośrodek wygląda od zaplecza? Moim zdaniem to wielka ściema z tym ośrodkiem i tyle. A jeżeli coś tam hodują to może handlują prywaciarzom i kasę na lewo biorą.

Co do Wisłoka, to co prawda nie czułem jakiegoś fetoru, natomiast kolor był faktycznie barwy brunatnej, wyglądało to jak gnojówka już w okolicy Frysztaka.

Skorwon, jeśli porozumienia na 2014 nie ulegną zmianie, opłać członkowską i roczną podstawową w Tanrobrzegu(64zł członkowska+90zł podstawowa TBG), na podstawie porozumienia łowisz na wodach płynących Rzeszowa za darmo, a do porozumienia z Przemyślem dopłacasz 50zł ;-)

Edited by apioo

Pyt. do Apioo

Dobry pomysł mi podrzuciłeś, ale jaka wtedy jest dopłata do Krosna i do Rzeszowa do zbiorników?

Nie wiem na ile to prawdziwe info. Ale będąc wczoraj w bieszczadach chcąc wykupić jednodniową licencję, wyraźnie dali mi do zrozumienia że to okręg rzeszowski a raczej jego władze nie chciały porozumienia! Jutro pojeżdżę i popatrzę za zmianami w wisłoku, też powyżej boguchwaly.