Jump to content

Koło wędkarskie


sylwek51

Recommended Posts

@stiff43 czasy kiedy zdawało się kartę wędkarską minęły teraz wpłaca się kasę i masz zresztą jak z wszystkim.A wracając do koła to jestem w kole Troć 38,czemu tam a no z tego powodu ze gdy byłem Płoci na ul piaski oraz w Gryfie na Cmentarnej to sam śmigałem po zezwolenia na Krosno na Akacjowa.Tutaj mam wszystko od reki,maja dużo zawodów spiningowych.Koło mieści się obok plant dokładniej Sklep Delfin.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze niech kupi kartę wędkarską jeżeli uważa że na skróty będzie szybciej,ja jednak uważam że troche podstawowej wiedzy na temat etyki wędkarskiej można nabyć jedynie podczas nauki,słuchania wykładów w trakcie przygotowań do egzaminu na karte wędkarską.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie uważam "zakupu" karty za drogę na skróty tylko za cywilizowaną procedurę. Wędkowałem w Szwecji i USA i cała procedura to zakup licencji w sklepie wędkarskim. A już w interesie każdego jest poznanie przepisów. Bo kontrole są nagminne a kary ...... W USA byłem na rybach 4 razy miałem 3 kontrole włącznie z bagażnikiem samochodu. I nie daj Boże żeby coś było nie tak. I tak samo powinno być u nas. Zakup licencji wojewódzkiej lub krajowej i państwowe służby kontrolne intensywnie czeszące nad wodami. A związki wędkarskie nich sobie będą na wykupionych poszczególnych zbiornikach. A co do przepisów, to sam nawet nie jestem ciekaw i nie pamiętam wymiarów ochronnych. Nie jest mi to do niczego potrzebne - wypuszczam każdą rybę niezależnie od wymiaru. A kolega z którym od czasu do czasu wędkuję i który czasami bierze jakąś rybę, ma w rejestrze złożoną kartkę z wydrukowaną tabelką wymiarów i okresów ochronnych. Czy to go czyni gorszym wędkarzem ?

Link to comment
Share on other sites

Koledze można powiedzieć , że nie musi tej kartki ze sobą nosić gdyż Zezwolenie posiada te informacje na stronie 22 i dalszych. Co do zasad zakupu licencji w krajach bardziej "cywilizowanych" to się zgodzę z kolegą rurek22, że jest to naprawdę dużym uproszczeniem i uważam, że u nas też do tego dojdzie, tylko boję się, że łatwość z jaką będzie można nabyć kartę wędkarską w Polsce będzie tylko podyktowana chęcią szybkiego zarobku. Bo jeśli wyda się dokumenty uprawniające do amatorskiego połowu ryb osobom, które będą tylko jeździły nad wodę po mięso to może dojść do katastrofy ekologicznej w postaci braku ryb w wodach związkowych.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co czytam to kolega pytał o dobre koło w Dębicy żeby kupić zezwolenie, czyli w mojej opini opłacić składki a nie kupić kartę. Co w tym dziwnego, ze ktos kto sie przeprowadza szuka dobrego koła, zeby nie trafić do jakiegoś burakowa? Gdyby gość jako zezwolenie mial na myśli kupienie karty to pewnie nie pytalby o koło z najlepszą opinią, bo pewnie tam byłoby ciężko o lewą kartę. No niezle go pojechaliscie :P

Link to comment
Share on other sites

Dwie literki "kupić", wykupić, a tyle zamieszania. Sylwek51 następnym razem kontroluj co piszesz. A odnośnie kół to kwestia preferencji (co kto lubi). W jednym jest więcej amatorów sztucznych przynęt i łażenia w innych z kolei więcej wędkarzy z preferencjami do siedzenia. Już same nazwy kół wskazują jakie były zamierzenia prezesów i zarządów. Nie sposób polecać któregoś nie narażając się pozostałym. Pochodź po sklepach wędkarskich i popytaj. Tylko ostrożnie, bo sprzedawcy, właściciele sklepów to przeważnie członkowie zarządów, skarbnicy. Dlatego zachowaj powściągliwośc w wyrażaniu swoich opini, a pytać można o wszystko.;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy