Jump to content

jak podejść klenie


tekla1234

Recommended Posts

Wita jak w temacie jak podejść klenie naturalnie z muchą,bo na spinning to wiadomo w krzaczkach cicho na kolanach żeby nie zobaczyły wędkarza na tle nieba. Jak je podejść idąc z nurtem rzeki przecież jak tylko się zbirze na odległość rzutu to mnie szczają i po rybach.

Link to comment
Share on other sites

Na Sanie często łowię klenie brodząc środkiem rzeki z prądem i wykonując długie rzuty pod sam brzeg. Kilkanaście razy ładne klenie brały dopiero jak nurt prostował sznur i zabierał muchy w expresowym tempie. Początek ruchu muchy (szczególnie jeśli był to duży goddard sedge) działał na klenie jak magnes:)

Link to comment
Share on other sites

Tylko ze ja łowie na rzece ropie co ma od 3do5metrów szerokości i niestety nie jest jak san rzeką górską tylko nizinną.chodziarz pewien odcinek zrobili jako górski ale ja tego nie pochwalam. Ale wracając do tematu to jak ryby widzą i z jakiej odległości mogą mnie namierzyć.

Link to comment
Share on other sites

to jak ryby widzą i z jakiej odległości mogą mnie namierzyć.

Szczegółowych informacji radziłbym szukać w literaturze. Na ten temat wspomina coś A.Sikora w "Wędkarstwie Muchowym", warto też zapoznać się, jeżeli ją jeszcze gdzieś znajdziesz, z książką Cz.Grudniewskiego "O rybach dla wędkarzy".

Generalnie to z jakiej odległości ryba cię widzi zależy od tego jak wysoko jesteś nad wodą, i jak głęboko pod powierzchnią jest ryba. Pomijając oczywiście przejrzystość wody. :) Radzę zrobić sobie próbę w wannie lub basenie.

http://www.flyfishingfromscratch.com/blog/stalking-trout-by-how-trout-see-hear/

Edited by LuJu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy