Jump to content
mapet77

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder

Recommended Posts

cześć

Jednak się jeszcze raz na rybki wybrałem. Około 8 godzin łowienia, skuteczność zacięć jak dla mnie typowa ok 50%. Złapanych 9 karpi o wadze od 3kg do 5kg, 3 spinki. Pellet Lorpio, zaneta Bait-Tech, na haczyku pellety 12mm halibutowe. Brania bardzo nieregularne, godzina nic potem w 15 min 5 brań (niektóre zaraz po zarzuceniu). Zdarzały mi się też brania prawie 1h po zarzuceniu zestawu (latem tak nie było), pewnie w zimniejszej wodzie zanęta pracuje inaczej. Innych wędkarzy na stawie nie było wielu (cztery osoby), nie łapali na metodę tylko tradycyjnie - skuteczność zacięć wysoka - 100%, tylko że dało im to w sumie 2 ryby (karp i 2kg sum - miał piękne kolory, warto było by mu zrobić zdjęcie). Postanowiłem w przyszłym roku brać aparat nad wodę (komórka robi 1 dobre zdjęcie na 5).

Dziś przegląd sprzętu i wieczorkiem oficjalny koniec sezonu: przy dobrej polskiej wiśniówce - roboty mojej żony (w końcu święto patriotyczne) angielskim whisky (oni wymyślili Feeder Method) i niemieckim piwku (niemiecki samochód woził mnie na ryby) :beer:.

Czekam na marzec.

mirek :cool::)

Zanęty Sonubaits , właśnie rozpocząłem testy jednak pogoda nie napawa optymizmem, czy ktoś ma jakieś większe doświadczenie z tymi zanętami, kilka razy łowiłem używając Sonubaitsa bardzo dobre ale stosunkowo drogie, Baittech wychodzi prawie o połowę taniej a większej różnicy w połowach nie zauważyłem.

Zanęty Sonubaits - ich rodzaje i jakie wybrać

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by fish007

Fish gdzie kupujesz zanęty Bait-tech ? I czy mógłbyś polecić coś konkretnego ?

Odpowiedź na prv , nie chcę robić nikomu darmowej reklamy, a sprawdziły się w zasadzie wszystkie które miałem.

Fajne filmiki

Łowił ktoś na mielonke, nie koniecznie karpie ? Jakie efekty ? :cool:

Łowiłem kilka razy, zazwyczaj dzień wcześniej kupowałem mielonkę w zaprzyjaźnionym sklepie, 3 - 4 plastry ukrojone na maszynce o grubości 8 - 10 mm / łatwo wyciąć z takich kostki / na noc do lodówki i na drugi dzień na ryby. Połowiłem troszkę karpi ale w tym samym czasie na pellet miałem dużo lepsze brania więc zaprzestałem eksperymentów. Na naszych łowiskach przynęta raczej mało znana i używana, osobiście tylko raz spotkałem żeby ktoś łowił na mielonkę. Poniżej ciekawy link.

Mielonka na drukowanym, kolejne zakazy...

Mielonka to jedna z podstawowych przynęt jakie stosuję często też urzywam parowek różanego rodzaju (niektóre są pływające a inne tonące). Na lowiskach gdzie nie jest problemem ściąganie mielonki z haczyka przez male ryby jest to myślę najpopularniejsza przynęta w UK.Wiadomo ze wedkarze czekający na naprawdę spore okazy nie zaryzykują pozostawienia zestawu z mielonka na kilka godzin bo drobnica zalatwi sprawę w kilka minut. M... stosuje się przewaznie tam gdzie jest spora populacja ryb a zestaw przerzucany jest często.Na jednym z moich ulubionych miejsc na wszystkich zbiornikach jest zakaz uzywania kulek i peletu wiec mielonka jest numerem jeden,właściciel dodatkowo zachęca do połowu na ta przynętę bez obaw o kondycję rybek. Skuteczność tej przynęty wynika z częstotliwości stosowania jej za czym idzie przyzwyczajenie rybek do danego pokarmu.

Czy wędkowanie na koszyczek method feeder znajdzie swoje zastosowanie z wędką karpiową i bombką jako sygnalizator?

Od przyszłego sezonu mam zamiar zacząć przygodę z tą metodą, jednak nie mam wędki feeder i nie chcę na razie wydawać na nią pieniędzy, ponieważ nie wiem czy mi przypasuje ta metoda połowu.

Posiadam karpiówkę BLACK ARROW CARP 360 / 3,5 Lbs, chciałbym do tego zakupić koszyczki Drennana 35g large. Zda to egzamin?

Kolego kup koszyczek ESP Mega Method i łów bez problemu na duże i małe kulki. Ja ten sezon cały czas tak łowiłem karpie, liny, leszcze i efekty były imponujące.

cześć,

Mam niestandardowe pytanie. Zrobiłem dziś przegląd kulek proteinowych, pelletów i zanęt. Niektóre są nawet z 2012 roku. Jak uważacie trzymać to jeszcze na przyszły rok czy te starsze będą raczej przeterminowane

RH

DAM Sumo GT4 Feeder 75gr/3,6m , miałem, macałem, łowiłem, przyjemny kijek, polecam :), co nieco w akcji bym poprawił ale za te pieniądze / 200 zł / warto kupić

SUMO GT4 | DAMtackle

Zimowy zestaw na karpia - nr. 1 , haczyk ESP Curve-Shanx nr. 8, na 15 funtowej plecionce Sufix, koszyk Drennan 45 gr., przyneta czosnkowe Puffi i pęczek pinek, kołowrotek Shimano Baitrunner 4000 i wędka BeastMaster Feeder 3,9m, zanęta - mieszanka pelletów Lorpio i BaitTech Method Mix Red Krill & Tuna 50/50

@fish007 przerabiałeś te koszyczki na przelotowe?

Bo widzę, że tam nie ma tego plastikowego łącznika tylko masz zwykły krętlik.

Nie ma żadnych większych przeróbek , zostawiłem z łącznika zewnętrzną gumową otulinę a zamiast oryginalnego porcelanowego łącznika daję standardowy krętlik nr. 8 lub FOX nr. 7 , idealnie pasuje do gumowej otuliny, wchodzi na ciasno, porcelanka strzeliła mi kiedyś na dużym karpiu 10+ , krętlik nigdy mnie nie zawiódł

Edited by fish007

Zimowy zestaw na karpia - nr. 2 , haczyk Nash Fang Twister nr.8, na 15 funtowej plecionce Sufix, koszyk Drennan 45 gr., przynęta pellet halibutowy i pęczek pinek, Korda GOO Halibut jako atraktor, kołowrotek Shimano Baitrunner 4000 i wędka BeastMaster Feeder 3,9m, zanęta - mieszanka pelletów Lorpio i BaitTech Method Mix Red Krill & Tuna 50/50

Kolego fish007 i jakie masz efekty na goo halibut jest jakaś różnica z lub bez ??