Jump to content
mapet77

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder

Recommended Posts

napewno wiecej skutecznych zacięć jest przy włosie bo cały haczyk jest odkryty-to zakładanie na haczyk ma chyba tylko taką zaletę że jest szybsze i nie wymaga użycia igieł i stoperów jak przy włosie (włosa tez nie trzeba wiązać :)).

a co do odklejania sie koszyczków-łowie tylko na drennany całe 2 sezony i na kilkanaście sztuk które używam nigdy nie miałem przypadku aby coś odpadło. wszystkie kupione na langiewicza w rzeszowie.

Edited by marek118

1. Z tym obracającym się koszyczkiem to nie za bardzo w to wierzę,

2. Jeden koszyczek Drennan 35g też mi się odkleił (po około 100 rzutach)

A ja dalej mam nurtujące pytanie a może stwierdzenie.... W koszykach drennena w tym sezonie 3 razy odkleił się ciężarek...pewnie w czasie uderzenia o wodę....może ktoś spotkał się z tym problemem....koszyk 35g i jeden chyba cięższy. Ma ktoś jakies wtłumaczenie?

Dwa pełne sezony z koszykami Drennan i ESP i żaden się nie odkleił, jeden pękł z mojej winy ale poxipol skleił bez problemów

@fish007 Pala ale Light :) wazy 255g wiec niezle jak na kij o takich parametrach. Zplacilem tez mniej niz zwylke bo tylko 190pln z wysylka.

Jak daleko mozesz rzucic wedka CW 75? Pytam bo w niektorych lowiskach niestety trzeba rzucic dalej.

Apropos wynalazkow Wegra. Szkoda ze nie ma jego produktow w Polsce bo mozna by szybko przeprowadzic test A-B nad woda i wszystko byloby jasne :)

@fish007 Pala ale Light :) wazy 255g wiec niezle jak na kij o takich parametrach. Zplacilem tez mniej niz zwylke bo tylko 190pln z wysylka.

Jak daleko mozesz rzucic wedka CW 75? Pytam bo w niektorych lowiskach niestety trzeba rzucic dalej.

Apropos wynalazkow Wegra. Szkoda ze nie ma jego produktow w Polsce bo mozna by szybko przeprowadzic test A-B nad woda i wszystko byloby jasne :)

fish007 Pala ale Light :) w tej cenie nieźle.

Co do długości rzutu przy cw. 75 gram - ja mam wędkę 3,6m/1,75 lbs to by odpowiadało 75 gramom i rzucam nią do 90 m ALE !!! nie zawsze, zależy czym rzucam / ołów czy duży koszyk do metody / oraz jaki mam kołowrotek i jak grubą żyłkę.

Apropos wynalazków Węgra - mam do nich dostęp, łowię na Czeskich łowiskach gdzie Czesi mają dostęp i nigdy ich na Czeskich wędkach nie widziałem, natomiast Drennana i Prestona na Czeskich wędkach widziałem, chociaż metoda nie jest tak popularna jak u nas, czy W. Brytani .

Dzis kupiłem dwa feedery trabucco: 390/120g oraz 3,6/90g - pisałem o nich wcześniej na forum.

Produkty > Wędziska > Feedery - PRECISION FEEDER PLUS - LORPIO PRODUKCJA I DYSTRYBUCJA SPRZĘTU WĘDKARSKIEGO

Produkty > Wędziska > Feedery - PRECISION XT CARP FEEDER - LORPIO PRODUKCJA I DYSTRYBUCJA SPRZĘTU WĘDKARSKIEGO

kije są bardzo lekkie i super estetycznie wykonane. jak tylko bajoro odmarznie idę z nimi nad wodę. miałem kupić 390/150g ale kolega fish007 mi to odradził i dobrze że go posłuchałem.

będą współpracowały z kołowrotkami mistrall carpmax 3000 i 4000 oraz plecionką mistrall shiro 0,13 oraz 0,15mm jako linkami głównymi. a jako przynęta kulki mini własnej produkcji: ananas + truskawka.

pozdrawiam

Edited by marek118

Co do metod drenanna to przez cały sezon odkleiły mi się 3 albo 4 sztuki jednak nie odlatywały or razu całe obciążenia tylko po trochu się rozklejały. Zawsze jednak to zauważyłem i zdążyłem związać je żyłką :)

Rohlíkové boilies ciekawa Czeska przynęta, tutaj na filmie pokazano zaawansowaną produkcję, samemu też można je wytwarzać z pieczywa tostowego , pszennego bądź bułki maślanej przy pomocy specjalnych obcęgów, poniżej film pokazujący jak Czesi tego używają, ja używam podobnie jak kulek lub pelletu na włosie

http://youtu.be/dVYUhxdq-Tw

http://youtu.be/q3ERyUrral8

Edited by fish007

Ja łapałem na te Rohlíkové boilies w okresie marzec - czerwiec 2014 i czasami później (kupiłem w FishingMarkt w Sosnowcu) i poza konuskami do 30 cm niestety nie złapałem żadnej innej ryby. Ale jeden z kolegów na Pogorii w Dąbrowie Górniczej miał świetne efekty (karpie i jazie).

RH

Będę na targach karpiowych w Zabrzu (6-8 marca), na 90% ok. 16 w piątek. Jakby był ktoś z mistrzów lub vicemistrzów FM (bo tylko tacy tu są :) ) to chętnie zamienię parę słów.

PS: Oprócz atraktorów dla ryb jest tam dostępny ciekawy "dopalacz" dla rybaków o wdzięcznej nazwie wywodzącej się od najpopularniejszego polskiego słowa na k.... . :)

Oprócz atraktorów dla ryb jest tam dostępny ciekawy "dopalacz" dla rybaków

Rybacy łowią sieciami,my jesteśmy wędkarzami kolego ;)

OK. :).

Niedawno wróciłem z pracy, pooglądałem bramki, przeglądnąłem serwisy wędkarskie. Pojechało by się już na karpiki (z FeederMethod), najlepiej z moim ulubionym niskoprocentowym dopalaczem, który niestety nazywa się Fisher :beer:, szkoda, że nie Angler (może się uda wstawić zdjęcie)Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Szukając zdjęcia Fisher'a dowiedziałem się (portal ocen-piwo.pl) 2 ciekawych rzeczy. Cytuję za tym portalem:

1.Bździągwa to piwo górnej fermentacji, uwarzone w stylu Belgian Pale Ale, fermentowane belgijskimi drożdżami, wytwarzane przez minibrowar Szałpiw. W aromacie dominuje słód, drożdże i wyraźna owocowość. Na drugim planie pojawia się nuta alkoholowa i akcenty herbatnikowe. Smak jest również słodowo-drożdżowy, owocowy, lekko słodkawy z lekko zaznaczoną goryczką.

2. Wedle kodeksu Hammurabiego (ok. 1750 r.p.n.e.), niesolidny karczmarz, któremu udowodniono dolewanie wody do piwa, był karany śmiercią. Przywiązywano mu kamień młyński u szyi i wrzucano do rzeki. :)

@RybinHook

to chyba temat o łowieniu na metodę a nie forum pijackie. po co zaśmiecasz temat?

Edited by marek118

Myślałem, że odrobina humoru nikomu nie zaszkodzi :) Ale już nie będę - tylko FeederMethod. ;)

Guest

Hejo, mam pytanie odnośnie łączników takich jak na zdjęciu, mianowicie, czy taki łącznik podchodzi do każdego rodzaju koszyka??? (głównie chodzi o średnicę), bo kupiłem zestaw z kilkoma koszykami i tam nie ma takiego łącznika tylko krętliki, więc koszyk "lata" po żyłce, a nie ukrywam że wolałbym żeby stał w miejscu a to mi właśnie sprawi łącznik.... a druga część pytania w przypadku gdy jest kilka grubości łącznika to najlepiej jest wziąć koszyk i w sklepie do niego dobrać???

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Hejo, mam pytanie ....

Siema.

O ile się orientuję, to te łączniki jak sama nazwa wskazuje służą i są przeznaczone do koszyków drennana, więc marna szansa żeby spasowałyby do innych koszyków, choć nigdy nie mów nigdy...

Prosty przykład z formami do koszyków. Można kombinować i jakoś to tam ugniatać, ale drennanowskie formy pasują tylko do koszyków drennanowskich, więc można wnioskować przez analogię.

A co do latającego koszyka, to jaki problem zacisnąć nad krętlikiem śrucinę. "wydaje mie sie" że po problemie.

Hejo, mam pytanie odnośnie łączników takich jak na zdjęciu, mianowicie, czy taki łącznik podchodzi do każdego rodzaju koszyka???......................

Łączniki pasują do Drennanów od 15 - 45 gram i do tego właśnie były projektowane i wykonane, mogą ewentualnie pasować do koszyków w które ciasno wchodzi standardowy krętlik nr. 8 lub nr. 7 FOXa .

Edited by fish007

Witam.

mam juz wszystko do metody... oprócz haków!!

Napiszcie mi jakich wielkości używać do kukurydzy i peletów peletów 6-8mm.

Oczywiście wszystko bedzie na włosie może na gumce...

Wszystko o doborze haków znajdziesz we wcześniejszych postach, zapraszam do lektury.

U mnie najlepsze efekty były na haki nr 8 i 6. Ale w tym roku zaopatrzyłem się tez w mniejsze haczyki (do 12) żeby porównać wyniki.