Jump to content
mapet77

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder

Recommended Posts

Witam.

Skoro mowa o zanętach do metody to co fachura fish007 poleciłby teraz na taka zimna wode... chodzi mi o to jakie pelety jakie zanęty wymieszać do koszyczka??

A może jeszcze polecicie co na włos załóżyć???

Witam.

Skoro mowa o zanętach do metody to co fachura fish007 poleciłby teraz na taka zimna wode... chodzi mi o to jakie pelety jakie zanęty wymieszać do koszyczka??

A może jeszcze polecicie co na włos załóżyć???

Pytanie trudne bo wczesna wiosna to chyba najtrudniejszy okres do połowów ponieważ trudno zlokalizować rybę która opuściła już zimowiska a jeszcze trudniej zmusić do żerowania. I o ile dobór zanęty nie sprawi kłopotu, o tyle pytanie co na haczyk wydaje się trudniejsze. No ale zacznijmy od zanęty , łowiąc na dwa kije zrobiłbym dwie zanęty . Pierwsza - Halibut lub Kryl & Tuna Bait Techa, to czy dodam do niej któregoś z pelletów to kwestia chwili, dam lub nie dam, wszystko zależy od wędkarskiego przeczucia ale na pewno dodam do nich prażonych mielonych konopi 10-15 %. Tak łowiłem w ubiegłym roku od lutego i to się doskonale sprawdziło. Nie sprawdziły się natomiast zanęty owocowe , typowo letnie. Jako drugą zrobiłbym zanętę z chleba tostowego, podobnie jak robili to podglądani przeze mnie Czesi / a w Czechach łowię bardzo często / , i tu są dwie opcje do koszyka ładuję tylko chleb tostowy lub bułki maślane jak niektórzy Czesi i ewentualnie zakrapiam całość dipem np. halibutowym, czosnkowym. Jak zrobić chleb tostowy na zanętę pokazane jest na filmie kilkanaście postów wcześniej, podobnie zanętę robi się z całych bułeczek maślanych. Co na haczyk - w ubiegłym roku najlepszy był pęczek pinek około 12 sztuk na włosie, 8-12 mm pellety halibutowe, 12 mm pellet Robin Red, 12 mm pellet Wątroba, Rohlikowe Boilis – ale do tego potrzeba specjalnych szczypiec / taki filmik o tym jak je zrobić znajdziesz we wcześniejszych postach /, krążki chleba tostowego, kukurydza no i bardzo często zakładane na haczyk przez Czechów CUKK Puffi czosnkowe. To wszystko na haczykach 9-12. To jest mój subiektywny wybór na wody które często odwiedzam i tak zrobiłbym wybierając się np. jutro na ryby.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

CUKK Puffi czosnkowe

Edited by fish007

dzieki za odpowiedż:)

Nie posiadam takiego arsenału zanęt jak Ty ale dzięki za podpowiedż napewno sie przyda na niedzielny wyjazd.

Właśnie z dużym niedosytem powróciłem z targów w Zabrzu , jak tak dalej pójdzie to nie będzie tam po co jechać, coraz więcej barachła kompletnie niezwiązanego z wędkarstwem , niektóre stanowiska jakby żywcem przeniesione z miejskiego targowiska, brak oferty dużych firm poza chyba kompletną ofertą Nasha, Anacondy i Kordy , szczątkowa tym razem oferta Drennana, ESP, Foxa można było kupić tylko niektóre akcesoria. Zero sprzętu , akcesoriów i zanęt Prestona , Sonubaitsa, Baittecha, Garbolino, MAP, Mitchella i innych. Wedek typu Feeder jak na lekarstwo a te które były to jakieś dziwne i nieznane firmy, kilka kijów oglądałem ale nic szczególnego. Bardzo dużo ciekawych wystawców Polskich i Czeskich kulek proteinowych, dipów, karpiowych mixów , boosterów, dumbelsów ale w zdecydowanej większości nie nadających się do Metody. Trafiłem również Method Mixy do Metody ale ceny zwalały z nóg 23 zł za 1 kg pewnego Polskiego wytwórcy / w tej cenie mam 2 kg Baittecha / , był Dynamite Baits ale również wysoko się cenił. Jeden z wystawców oferował mi rewelacyjną pastę do Metohod Feeder , świetnie trzymającą się koszyczka i wolno rozpuszczającą , na pytanie kiedy pasta uwolni zatopioną w niej przynętę usłyszałem że spoko po około pół godzinie ŚMIECH NA SALI !!! Zacząłem mu tłumaczyć na czym polega Method Feeder, wyciągnąłem koszyczek ESP, pokazałem co i jak, i powiedziałem mu że te pół godziny to o pół godziny za dużo, ale chyba nie za bardzo łapał o czym mówię, wychodzi na to że robią coś o czym nie mają pojęcia i wciskają ludziom kit !!!

Na kilku stanowiskach można było kupić 2 mm pellety luzem w atrakcyjnej cenie 10 zł za 1 kg – smaki – ryba, halibut, truskawka, kukurydza, ananas. Mnie jednak najbardziej zaciekawiło ostatnie stanowisko pod Rzeszowskiej firmy MEUS, ze Strzyżowa. Mieli ciekawą ofertę pelletów 2mm , Kupiłem kilka na próbę banan, truskawka, śliwka, kukurydza, ochotka w sumie 5 kg za 48 zł / 4 sztuki po 12 zł plus jeden gratis /. Jak tylko coś przetestuję to zaraz opiszę. Na stoisku mieli również pellety 2 mm scopex, halibut, miód, wanilia i chyba krab, więc jest w czym wybierać. Wszystkie pellety posiadają ciekawy naturalny zapach, jak z właściwościami klejącymi to się okaże. Firma ma w swojej ofercie również Method Mixy ale jak się dowiedziałem na razie seria jest testowa. Troszkę rozmawiałem z właścicielem, już ktoś wcześniej zwrócił mu uwagę że zanęta jest zbyt grubo zmielona, obiecał poprawić to i owo , pewne rzeczy mu podpowiedziałem i czekam na obiecane zanęty do testowania. W ofercie Meusa są również kulki proteinowe, zanęty, dipy i boostery, wszystko co wąchałem miało naturalne przyjemne zapachy, myslę że to była najciekawsza oferta z nowości.

Poniżej foto zakupionych pelletów.

Edited by fish007

Udało mi się dziś wybrać na pierwszą "zasiadkę" wędkarską w 2015r. :)

Zbiornik Ożanna, mało wędkarzy,dowiedziałem się od nich że łowią od kilki godzin na bata,klasyczny grunt oraz spławik i NIKT nie złowił ryby.

Po chwili pogawędki rozłożyłem sprzęt i do boju!

Co do przynęty to w 100% stawiałem na robaki i nie zawiodły, na pellety,kukurydzę oraz kulkę nawet nie dostrzegłem "puknięcia".Po około 40 min trzęsie kijem,krótki hol i jest 1 ryba, jest to ładna płoć, w późniejszym czasie na brzegu wylądowało jeszcze kilka płoci i leszczy.

Wyprawa zakończona sukcesem.

@up

Kolego fish007 dodaj informacje o efektach tych zanęt/pelletów co wstawiłem kilka postów wyżej, jestem ciekawy jak u cb się one sprawdzą :)

Z tymi ciężarkami to ważna informacja, dzięki. Ja tez chyba daję mniej zanęty niż oni.

Mi się targi w Zabrzu podobały i sporo drobnicy zakupiłem, ale mało pod FeederMethod - trochę małych kulek na włos i deepów. A śmieszne rozmowy o FeederMethod też miałem. Mimo, że uważam się za początkującego to niektórzy sprzedawcy wiedzieli jeszcze mniej ode mnie.

Jak już wspomniałem we wcześniejszym poście niewiele było na targach w Zabrzu akcesoriów do Method Feeder / z wyjątkiem haczyków różnych firm oraz koszyków Drennana i ESP / ale co nieco kupiłem, oprócz pelletu MEUS kilka drobiazgów przedstawionych na fotce poniżej , dobre i to.

Panowie z innej beczki, czy w Rzeszowie można gdzieś dostać Koszyki do methody firmy esp czy tylko internet zostaje? Pozdrawiam

Właśnie powróciłem z pierwszej w tyk roku zasiadki , dwie pierwsze rybki złowiłem na CUKK Puffi czosnkowe z pinkami na kolczyku, trzecią i piątą na pellet 15 mm Robin Red, czwartą największą na pellet halibut 12 mm zadipowany Korda GOO halibut, Koszyki ESP 56 gram, Haczyki ESP i Nash nr 10 i 6. Do koszyczków zanęta 40% Baittech Halibit, 35% pellet Lorpio Basic 2mm, 10% Crushpellet Green betaina, 15% prażone mielone konopie swojego wyrobu. Rybki złowione pomiędzy 12 a 15:30 , następnie zrobiłem nowy pellet do koszyka MEUS kukurydza 2 mm do tego po około 10% Crushpellet Green betaina i prażone mielone konopie, pierwsze wrażenia pozytywne, pellet moczony około 3 minuty, dobrze klei się koszyka , dobra praca, przyjemny naturalny aromat. Od 15:30 do 17:30 łowiłem na ten właśnie pellet na przynęty owocowe truskawka, śliwka, ananas. Dwa delikatne brania ale nie udało zaciąć się ryby, w tym dniu ryby preferowały smaki rybne, czosnek i Robin Red. Na przynęty owocowe jeszcze przyjdzie czas. Poniżej fotki zrobione moim "wysokiej jakości" aparatem ale coś tam widać.

Gratulacje. Ten największy widać, że nie chodził na siłownię i straszny brzuch mu wyrośl. :cool:

Właśnie powróciłem z pierwszej w tyk roku zasiadki , dwie pierwsze rybki złowiłem na CUKK Puffi czosnkowe z pinkami na kolczyku, trzecią i piątą na pellet 15 mm Robin Red, czwartą największą na pellet halibut 12 mm zadipowany Korda GOO halibut, Koszyki ESP 56 gram, Haczyki ESP i Nash nr 10 i 6. Do koszyczków zanęta 40% Baittech Halibit, 35% pellet Lorpio Basic 2mm, 10% Crushpellet Green betaina, 15% prażone mielone konopie swojego wyrobu. Rybki złowione pomiędzy 12 a 15:30 , następnie zrobiłem nowy pellet do koszyka MEUS kukurydza 2 mm do tego po około 10% Crushpellet Green betaina i prażone mielone konopie, pierwsze wrażenia pozytywne, pellet moczony około 3 minuty, dobrze klei się koszyka , dobra praca, przyjemny naturalny aromat. Od 15:30 do 17:30 łowiłem na ten właśnie pellet na przynęty owocowe truskawka, śliwka, ananas. Dwa delikatne brania ale nie udało zaciąć się ryby, w tym dniu ryby preferowały smaki rybne, czosnek i Robin Red. Na przynęty owocowe jeszcze przyjdzie czas. Poniżej fotki zrobione moim "wysokiej jakości" aparatem ale coś tam widać.

[ATTACH=CONFIG]25716[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]25717[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]25718[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]25719[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]25720[/ATTACH]

Na wszystkich tych zdjęciach jest jeden ten sam koszyk Koszyki ESP 56 gram?

Na wszystkich tych zdjęciach jest jeden ten sam koszyk Koszyki ESP 56 gram?

Tak, na obu wędkach miałem koszyk ESP 56 gram

Witam, mam pytanie do Pana fish007

Zauważyłem że na haczyku ma Pan na plecionce 3 rurki, czy to są rurki termokurczliwe, czy zwykłe silikonowe??? dlaczego 3 kawałki?

jeżeli odpowiedź jest we wcześniejszych postach to przepraszam ale przeoczyłem!, proszę o odp:)

Która fotka proszę podać nr. postu u góry po prawej nad postem , np. pana post ma #891

Fish007 , na ostatnich zdjęciach masz założone przypony o długości większej niż 10 cm , czy to że względu na zastosowanie dużych koszykow , osobiście lowiac na methode (35g L ) robię przypony do 10 cm i z plecionki , czy przy połowie większych ryb przypon powinien być dłuższy? Czy przy zastosowaniu większych przynęt (pellet 20 mm) powinienem nie wkładać ich do koszyka ? czy używanie takiej przynęty nie ma sensu , bo mniejsze ryby oproznią koszyk wcześniej nuż podejdzie coś większego.

Edited by Irecki

Kolejny raz prosimy o NIE CYTOWANIE poprzedniego postu .

Na duże ryby zawsze stosuję dłuższe przypony, nawet do 20 cm, pellety lub kulki zawsze są włożone do zanęty nawet te największe a używam max do 18 mm, trzeba jednak zastosować koszyki np. ESP minimum 56 gram, do koszyczków Drennana Large można od biedy upchać przynętę 15 mm ale większe już w ESP

Edited by fish007

Dzięki za odpowiedź. Kupiłem właśnie takie koszyki z myślą o większych karpiach. Cięższych nie kupowałem , ponieważ wyrzut moich wędek nie pozwala mi na to. Zauważyłem jednak że lowione przeze mnie leszcze są odwrotnie proporcjonalne do przynęt , jednak nie są one moim celem , to tylko pożądany przyłow , trafiają mi się też liny. Ostatnio miałem dobre wyniki na pop upy fluo z lorpio.

Do fish007

chodziło mi o post nr 771, na fotkach haczyki tak jak opisałem z trzema kawałkami rurki- co to za rurka (jaki materiał) i dlaczego 3 kawałki?

Do fish007

chodziło mi o post nr 771, na fotkach haczyki tak jak opisałem z trzema kawałkami rurki- co to za rurka (jaki materiał) i dlaczego 3 kawałki?

Tutaj użyłem rurki termokurczliwej Korda 1,2 mm i silikonowej Nash 0,75 mm, 2 kawałki, termokurczliwa może wyglądać że jest z dwóch kawałków ale to jest jeden, na haczyku jest grubszy potem na plecionce jest bardziej skurczony.

Witam panowie, chciałbym się was poradzić jaki kijaszek wybrać do zabawy z methodą. Na oku mam kilka wędzisk ale ostatnio trzymałem w ręce cuś takiego http://www.raven-fishing.pl/jvs-patriot-feeder-10-50g-l/pl/product/4585/ co o tym sądzicie? Prosiłbym również o inne ciekawe propozycje i wasze ulubione wędziska.

Przede wszystkim chciałbym używać takiego kija na wodach stojących ewentualnie malutki uciąg wody, najczęściej nieduże podajniki lub koszyczki myślę, że max do 40 gr.

Z góry dziękuje za komentarze.

P.S. Proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam zabawę z feederkiem.:)

Daruj sobie ten kijek, kup sobie coś takiego na początek

http://allegro.pl/dam-sumo-gt4-carp-feeder-3-30m-20-75g-i5088429754.html

na to złowisz od płoteczki do potężnego karpia i 2 stówki pozostaną w kieszeni, które możesz dołożyć do zakupu np. lepszego kołowrotka, kupiłem synowi taki kij i sam będę często na niego łowił , kij bardzo przyjemny w holu