Jump to content
JunioR

Zbiornik w Sokołowie Małopolskim (Turza/Trzebuska)

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum. Jestem nowy także proszę o wyrozumiałość ;)

Jak w temacie. Orientuje się ktoś co to jest i czy coś tam pływa? Oczywiście chodzi mi o rybki ;)

Byłem nad tym zbiorniczkiem całkiem przypadkiem i jakieś fotki zrobiłem - jak je znajde to postaram się wrzucić.

Znajduje się on w Turzy przy drodze prowadzącej do Trzebuski (Przed mogiłami NKWD).

Może są jakieś plany włączenia go do PZW ?

Mile widziane wszelkie informacje.

Pozdrawiam.

Obiecane fotki.

Jeśli ktoś pokusi się o zamoczenie kija na tym zbiorniczku to fajnie jakby się podzielił swoimi wrażeniami ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Woda bardzo ciekawa, jakie tam ryby pływaja? i koszta połowu za dobę?

Zbiornik jest własnością nadleśnictwa w Głogowie Małopolskim i z tego , co wiem, przez okres 5 lat od zalania nie można zmieniać jego charakteru, co wyklucza jakąkolwiek gospodarkę. Bierze się to z faktu, że jego budowa współfinansowana była ze środków UE. A że ryby pływają to inna sprawa.

Woda bardzo ciekawa, jakie tam ryby pływaja? i koszta połowu za dobę?

Witam. Ostatnio z ciekawości byłem się przejechać nad tą wodę. Pogoda była ładna. Masy ludzi "plażujących" nad tym zalewem, oraz mini-motorówka pływająca w kółko po zalewie.. Więc jak tam były jakieś rybki prawdopodobnie zostały wymłócone przez śrubę silnika tejże maszyny:)

Jak najbardziej ! :D Naprawdę nie ciekawie to wyglądało, fale na całym zbiorniku robiła ta motoróweczka :) hehe

Poniekąd takie zjawisko jak pływanie łódką motorową po zbiorniku jest wskazane, gdyż prowadzi to do wymieszania się warstw wody i jej odpowiedniego natlenienia. Sytuacja taka miała miejsce kilka lat temu na jednym ze zbiorników w Polsce, że władze miasta pozwoliły posiadaczom prywatnych motorówek na pływanie w tą i z powrotem właśnie aby natlenić wodę. Jednak ostatnio nie przypominam sobie strasznych upałów, które spowodowały by przyduchę,i taki zabieg nie miał sensu, pewnie jakiś "ham merykanin" wrócił z USA i zakupił dziecku zabawkę, niech sobie poużywa:confused:

Odświeżam temat

Znalazłem dzisiaj ten staw całkiem przypadkiem podczas spaceru w lesie. Wie ktoś czy są tam jakieś ryby? bo zbiornik wygląda bardzo ładnie. Swoja drogą to w lesie można znaleźć jeszcze grzyby:eek:

Ma ktoś jakieś wiadomości o tym zbiorniku? też jestem ciekawy. Można tam spinningować? są jakieś rybki.?
?