Jump to content
LukaszZ

Stawy Rzemień

Recommended Posts

Ciekawe właśnie jaki lód. Jutro mają być zawody podlodowe koła

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

@Ethical Ja nie chodziłem po stawach na Rzemieniu. Myślałem ,ze pytasz ogólnie... ;) Byłem na cłakiem innym stawie oddalonym od Rzemienia jakieś 40km i tam jeszcze lód pękał.

Edited by Tomekk

No i co na tym Rzemieniu dużo ludzi było? Wiesz może jaką temperaturę ma woda?

Na Stawie numer 2 było nas dwóch. Na stawie 3 jakieś 10 osób. Woda 5 stopni.

Z tego co się dowiedziałem to ciekawa sprawa wychodzi ze stawem nr 3. Już na zebraniu w styczniu wydało mi się dziwne to że wpuszczają ryby , a nie mają nic podpisane. Z tego co się dowiedziałem to właściciel ( Pan Ka....) zawołał taką kwotę za dzierżawę że nasi się nie zgodzili. Podobno ryba z 3 ma zniknąć do września. Przypomina mi to trochę sytuacje z Porębami, a wam ?:cool:

Też mi się to nasuwa na myśl oby nie było znowu tak że nie zdążą .

W sumie to mu się nie dziwie - wyczuł szanse na interes życia i korzysta. Jak się robi wszystko od dupy strony (zarybienie a potem staranie się o prawa do wody) to takie akcje potem są na porządku dziennym. Trzymam kciuki żeby się jednak dogadali bo w innym wypadku presja mięsnej watahy znowu powróci na Wisłokę :)

Mozna łowic n weekendzie na stawie nr. 2. Interesuje mnie takze czy wprowadzona jakies zmiany w regulaminie.

Od świtu do zmierzchu można, zmiany będą od 2015 roku takie jak łowienie w nocy oraz zakaz zbierania suma.

Chociaż to jeszcze nic pewnego, że tylko od świtu do zmierzchu. Tak z ciekawości czytałem artykuł Tylutkiego w Korso i pisał że zarząd podjął starania o możliwość łowienia w nocy na 2 jeszcze w tym roku (w związku z licznymi prośbami, nasze maile z forum coś jednak dały) i że o podjętych decyzjach wkrótce poinformują. Więc może się coś jeszcze zmienić. Do zobaczenia nad wodą :D

Właśnie odwiedziłem stronę pzw Rzeszów i w opisie wód rzemień 1, 2 znalazłem*"Połów ryb dozwolony jest wyłącznie w dzień tj.* od świtu do zmierzchu, w okresie od 1 maja do 30 października zezwala się na całodobowy, weekendowy połów ryb obejmujący okres od piątku od zmierzchu do poniedziałku do świtu"

To jest martwy przepis i tak każdy nęci czym chce powinny być wprowadzone limity zanęt a nie od razu zakazywać

Dokładnie zgadzam się w 100 % jak nie było całkowitego zakazu nęcenia poza ziarnami to szybciej rosły no i można było coś połowić :D Ale i tak w tej chwili najlepsze łowisko pzw na podkarpaciu moim zdaniem

Jak dojechać na stawy 1,2 (jeżeli można to poproszę mapkę ) Oraz na którym jest "więcej" ryb spokojnego żeru?

Odpowiedź masz właśnie w tym temacie poszukaj sobie