Jump to content
LukaszZ

Stawy Rzemień

Recommended Posts

To lepiej będzie jak wpuszczą,karpie na 5 niż maja na żwirownię wywieść.Tam jest studnia bez dna ;/ głębokość dochodzi do 40m... Gdzie tam się da łowić ? Gdzie ten karp będzie żył ;/

Ta sam co jest w Pustkowie Wsi,studni i tyle,

Edited by emil

A ja jestem ciekawy jakie karpia tam wyłowią z tej dwójki. Jaki tam pływa największy karp... :confused:

Ta sam co jest w Pustkowie Wsi,studni i tyle,

Kolego no nie przesadzaj u nas to może tak 2 do 7 m ale nie jestem pewien ale za to na Czarnej Sędziszowskiej to już głębokości są

Co później z tymi karpiami jak je przeniosą ? Wracają później na Rzemień ?

To pytanie to chyba do władz koła.

"Dallasek" coś wspominał że mają ryby przenieść do Przecławia.

W Przecławiu jest jakis dołek koło Wisłoki. Kolo kościoła ( na zakrecie) w prawą. Ziemie brali tam na drogi.

Jak zniszczą Rzemień to chyba mnie szlak trafi. Jedyne fajne łowisko w pobliżu. Tu nie ma pieniędzy na to . Tam na tamto. A karty płacimy wszyscy. Więc ja sie pytam gdzie są te pieniądze? Z roku na rok płacimy coraz więcej a ryb coraz mniej. Nie wspomnę o "Dobrych" łowiskach które mógłbym wymienić na palcach u jednej ręki. Jak wywiozą karpie z Rzemienie to już pewnie na niego nie wrócą.... :confused::(

Coś niedobrego sie dzieje, Rzemień pójdzie w świętą pamieć, na Lipiu ryby wynoszą, komercji dobrego zdarzenia na podkarpaciu tyle co kot napłakał ..... Trza uciekać na wielkopolskę albo śląskie to będziemy mieli łowisk w dostatku i ból głowy, nad którym to łowiskiem planować zasiadkę ;):beer:

Oj ten karp nie wróci ;/ Chyba że ktoś postawi strażników ;) Bo inaczej to tam będzie się woda gotowała... Tyle mam do powiedzenia ;/ Zniszczą Krainę Karpia :(

To lepiej będzie jak wpuszczą,karpie na 5 niż maja na żwirownię wywieść.Tam jest studnia bez dna ;/ głębokość dochodzi do 40m... Gdzie tam się da łowić ? Gdzie ten karp będzie żył ;/

40m?:eek: chyba kolega coś koloryzyje.

Ja tylko mówię to co słyszałem od kolegi co jeździł z piaskiem i żwirem :)

Ciekawi mnie to ile może potrwać takie odmulanie i pogłębianie stawu nr 1 i 2? I czy jest to pewne info co do oczyszczenia tych zbiorników.

Więc ja sie pytam gdzie są te pieniądze? Z roku na rok płacimy coraz więcej a ryb coraz mniej.

Pieniądze przede wszystkim idą na utrzymanie urzędników (prezesów, sekretarek, lokali, służbowych samochodów). Tak jest w każdej instytucji w Polsce. W przypadku PZW dla urzędników ryby to sprawa drugorzędna. Przede wszystkim liczy się płaca i to spora z tego co wiem. Biurokracja i durnowate przepisy niszczą ten kraj. Z ekonomicznego punktu widzenia Polski po prostu nie stać na utrzymywanie takiej rzeszy urzędników (ogółem 680 tys.). We Francji dwukrotnie większej zarówno pod wzgl. terytorialnym jak i ludności urzędników jest o połowę mniej i wszystko funkcjonuje w należytym porządku. W Polsce się nie da, tylko nikt nie wie dlaczego się nie da.

to kiedy dokładnie mają odławiać i czyścić? o date mi chodzi? warto by było to zobaczyć, co tam pływa(ło)?

Panowie będąc na weekendzie na nocce spotkałem pewnych panów z którymi chwilę rozmawiałem. Twierdzili że staw nr 3 będzie spuszczany ale co lepsze dowiedziałem się, że kawałek stawu nr 1 tj. część ta głębiej lasu podczas prac odmulania będzie odgrodzona i trafi w prywatne ręce twierdzili, że info sprawdzone podawali nawet imię gościa od którego to wiedzą z zarządu. Czy ktoś jeszcze może o tym słyszał?

Jak nie wiadomo nigdy o co chodzi to chodzi o pieniądze :beer:

Szkoda trójeczki, bo mega fajny zbiornik się zapowiadał, może będzie jeszcze lepszy, ale po co wpuszczać ryby i od nowa wyławiać.

Rozmawiałem ze skarbnikiem naszego koła. Staw nr 1 zostanie odmulony tylko na taką odległość jak sięgnie ramie koparki z brzegu. Na stawie nr 2 woda zostanie spuszczona do głębokości 60 cm i staw będzie odmulany. Ma to być szybka operacja, a na jej czas będzie zakaz połowu i wzmożone kontrole. Odmulanie ma być w takim terminie przyszłego roku, kiedy w wodzie jest najwięcej tlenu żeby ryby się nie podusiły, czyli na pewno nie w lecie. Ze stawu nr 2 ryby nie będą nigdzie odławiane. Ze stawu nr 1 mają być odłowione i przebrane, a gdzie zostaną przeniesione zapomniałem zapytać. Co do stawy nr 3 rozmowy się toczą i ostateczna decyzja ma zapaść końcem października. Staw nr 4 i 5 narazie bez zmian.

Witam, Panowie orientuje się ktoś czy na stawie 3,4,5 jest jeszcze jakiś drapieżnik.

Dzisiaj byłem na żywca na 3 i złapałem 5 szt. szczupaczków takich pomiędzy 35-52 cm , brań było o kilka więcej - lecz nie dały się zaciąć. Nie wiem czy były mniejsze czy słabiej brały. Co dziwne nie było odjazdów jak zwykle robi szczupak tylko wciągniecie do dna i "konsumpcja" na miejscu.

Prosiłbym o odpowiedź , bo nie wiem czy jest sens się wybierać ponownie czy szukać innego łowiska.

Edited by Macio33

Witam

Ostania Nocka na 2 przynosiła taki efekt 5 karpi 2-5 kg no i jeden na 79cm i 8,6kg. Przepraszam za jakość zdjęcia ale było tak ciemno i taka mgła ze masakra, no i do tego +3 stopnie. Nie byłem przygotowany na takie zimno miało być +13 ;)

Rybka nie chciała dać buzi ale się udało i wróciła do wody,z prośbą o większa i tak się stało ale nie dałem rady ale tym razem było kawałek ryki .Gdy robiła odjazd to myślałem że się szpula zapali;p.Być może był to Sum nie jestem pewny... Ale takiego czegoś od 7 lat nie miałem na kiju.Po 35 minutach zabawy ryba się wypięła :/Po tym czymś siadłem i spaliłem normalnie 4 papierosy pod rząd z nerwów że życiówka mi spadła,no ale tak bywa raz rybka wygra a raz MY ....

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by emil