Jump to content
LukaszZ

Stawy Rzemień

Recommended Posts

Mam nadzieję że się coś zmieni. Swoją drogą ciekawe co kandydaci przedstawią nam przed wyborami. Jak będą chcieli nas przekonać. Mam nadzieję że wybrany zostanie Pan Sz. Bo dość już napsuli nasi włodarze na naszych wodach. Co prawda mało ich zostało. 
Precz z mięsiarstwem. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

No i jak? Woda spuszczona i ryby przerzucone czy tak jak tydzień temu w z trójką? ;)

Garstka ryb na razie zostala przeniesiona na 3 bo niestety bez spuszczenia wody tylko pradem probowali ale z marnymi efektami 

z 4 czy 5 ??? kiedy dalszy ciąg odłowów??? może warto by się było temu przyglądnąć...........

podobno w przyszłym tygodniu będa dalej odławiać jak woda zejdzie z 4 a z 5 mają odpompować wodę.

Panowie jak ktoś  będzie coś wiedział o odłowach to wrzucajcie info na forum.

Koledzy woda ze stawu 4 schodzi powoli ok.7cm wysokości na dobe. Z tego co usłyszałem, podobno z 4 ma zejść do ok 1m wysokości i wtedy będą odławiać, następnie z 5 przepuszczą część wody do 4 a reszte z pomocą strażaków maja odpompowywać. Moje obawy są takie, ze tydzień to troszkę mało by spuścić z 4 jeszcze około 50-70 cm wysokości wody :(

Ja dzisiaj słyszałem że ściągnęli jeszcze jedna deskę i że schodzi 3cm w ciągu godziny :/

No właśnie to jest kwestia regulacji przepływu. Ale nawet jak się wyrobią do środy a zostanie trochę wody to nic z tego nie będzie. Ryba jest szybka w wodzie, szybsza od łodzi. I nawet jak uda im się złapać trochę ryb to te mądrzejsze pouciekają, a zwłaszcza amury. Ja to widzę tak że: spuścić wodę ile się da, potem pompa i ogień a gdy zostaną oczka takie do 50 cm wody wtedy łapać. Ryba nie będzie miała gdzie uciec. A pompę można pożyczyć dieselka nie koniecznie ze straży. Zawsze taniej będzie. Ale to tylko moje przemyślenia.  

Dwie trzy noce potem mógł bym się martwić tu chodzi tylko o tlen w wodzie. Zresztą zawsze mogą dopuścić trochę wody, ryba nie jest głupia i ustawi się pod rurą. 

Zobaczycie Panowie co będzie się działo na 3 cała będzie obstawiania przez tych j...... miesiarzy. Przepraszam ale puściły mi nerwy.Zobaczymy czy w 2017 Rzeszów będzie miał z kimś porozumienie,jak nie ja nie opłacam. Albo niech zrobią porozumienia,z okregami Krosnem,Przemyskim,Tarnowski,Tarnobrzegiem i dowala składkę 400 lub 450zł.Może dziadki nie zapłacą bo będzie za dużo. 

Edited by rapala

17 godzin temu, emil napisał:

Zobaczycie Panowie co będzie się działo na 3 cała będzie obstawiania przez tych j...... miesiarzy. Przepraszam ale puściły mi nerwy.Zobaczymy czy w 2017 Rzeszów będzie miał z kimś porozumienie,jak nie ja nie opłacam. Albo niech zrobią porozumienia,z okregami Krosnem,Przemyskim,Tarnowski,Tarnobrzegiem i dowala składkę 400 lub 450zł.Może dziadki nie zapłacą bo będzie za dużo. 

Bądz realistą. Tak nie zrobią, bo kto to zapłaci? My? Myślisz że im na nas zależy? Łowiących inaczej, jest może 10%. Dla reszty liczy się tylko ilość wpuszczonej handlówki. Jak karp leci, to większość płaci, i z tego mają łatwą kasę. Nawet kontroli nie trzeba, za rok nowa porcja mięcha, i tak się to kręci. Chcąc zrobić konkretne łowisko to nie trzeba zarybień, wystarczy konkretna kontrola, odpowiedni regulamin, i respektowanie przepisów, a rodzime ryby w takich warunkach sobie poradzą. Ale to może za 100 lat!

Miało być lepiej a z rokiem na rok coraz ciężej.Nie chodzi mi tu tylko o wędkarstwo,Ale też o podatki,ubezpieczenia no i życie staje się drosze. Zacytuję kogoś śłowa. (By lepiej nam się żyło). Uczymaj rodzinę dom za 1500zl czy 1300. Ciężko a gdzie reszta samochód opłać,zatankuj. 

Jak dawniej nawet te 10 lat do tyłu ile ryby było multum. A w latach 80-90 to nie wiem jak było z ryba. Bo dopiero wędkuja 10lat. Już nie wrócę te stare lata. 

Panowie święta tuż tuż co większa  sztuka szczupaka, karpia lub amura czy też lina pojdzie do lodówki, pewnie przy odlowach więcej chętnych na mięso niż do przerzucania na staw 3

za duzo osób było i rybka trafiła na 3 i największe sztuki amura i karpia na 2 , jedynie tołpyga ale ona padła 

Ile tej ryby odłowili ? W takim stawie powinno być parę ton. Martwi mnie ilość wody, jak nie spuszczą do zera to ryba może zostać.

A i czemu tylko zarząd w wodzie, a gdzie Ci co tam wędkują, czy nie mógł im ktoś pomóc? Najlepiej gapić się i biadolić na kompie, ale do roboty nie ma chętnych! Oni za to kasy nie biorą!

A kto i gdzie napisał że odlowy będą. zarząd pisać nie umie?  nie jeden by przyszedł.  ale po co świadków ściągać.  Po co mają na ręce patrzeć. nie tak jest? 

ryby odłowili duzo zwłaszcza amura ale jeszcze myślę że drugie tyle zostało jutro ma być dalszy ciąg odłowów 

Edited by Bart23

Za to kasy nie biorą  ale piją za nasze a tym co pomogą ze składek nie odlicza! 

Kolego @miesiarz jutro od rana mozesz przyjechać, też płacisz Rzeszów. zawsze to 2 ręce więcej. nie będzie tylko zarząd w wodzie

Edited by patryk.k10