Jump to content
LukaszZ

Stawy Rzemień

Recommended Posts

A propo dzisiejszych zawodów spinningowych w Rzemieniu...Organizowanie zawodów na stawie nr 3 to pomyłka !

Było 9-10 uczestników (ludzie raczej nie z przypadku), wszyscy z wynikiem 0...Oczywiście nie ma co się dziwić skoro wymiarowych drapieżników (bo tylko takie się liczyły) pływa tam pewnie kilka sztuk (jeśli w ogóle jeszcze są, bo nawet dzisiaj na zawodach przechodząc obok jednego grilla zobaczyłem na ruszcie kawałek szczupaka.Sądząc po rozmiarze "dzwonka" max 50 cm i to pewnie z niespotykalnie długą  płetwą ogonową :D  ).

Wydaje mi się że już lepiej zorganizować zawody na Wisłoce (przynajmniej by człowiek kleni połowił a i jakiś boleń by się przyplątał).

Podsumowując - powiem za siebie ...Tragedia.U mnie 4 szczupaki ,największy 48 cm.Kolega który nastawił się na okonia - 3 sztuki max 12 cm.

Staw nr 3 jest na prawdę nie złą i piękną wodą(jeśli odpowiednio o niego zadbać), ale realia są takie że pływa tam głownie 30 cm karp i w dodatku chory.

Serio nikt nie zapunktował? :D ja zdezerterowałem przed 10tą bo skwar z nieba się lał a kontaktu z rybą praktycznie nie miałem (szczupak ok 30cm).

No niestety serio...Aaa to  Ciebie szukali :D brakowało im jednego .

Ma być ponoć druga tura.

LukaszZ nie zapomnij szczypiec do odhaczania i dawaj na powtórkę ;)

48h na dwójce 3 brania w tym dwa karpie po 4 i 5kg

To słabiutko, ale nie ma sie co dziwić, jak narazie woda jak zupa jarzynowa.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Mam pytanie nadal obowiązuje nadal zakaz nęcenia?

Dotyczy on nęcenia zanętami czy tylko kulki i pelety?

Pytam bo raz był zakaz to dotyczył kulek  i peletów, tak przynajmniej słyszałem.

Czy nie lepiej by było zamknąć łowisko na tydzień lub 2 żeby woda się oczyściła?

Edited by gunio

Dotyczy nęcenia wszelakimi znanymi środkami. Woda ledwo dyszy po tych upałach - dajcie jej trochę wytchnienia bo wszystko szlag trafi.

Przez to pisze czy nie lepiej zamknąć zbiornik na 2 tyg. zamiast pisać zakazy nęcenia? Wiadomo jedni się dostosowują inni mają to gdzieś.

Szukam osób spinningujących na stawie no-kill nr 2, chciałem doradzić się w kilku kwestiach, bo będę się tam wybierał. Proszę o kontakt na priv. :beer:

Można teraz liczyć na brania leszcza na ,,dwójce,,  ??? Jaka przynęta będzie dobra, bo w ostatnich latach leszczyki na grunt na białego brały.

Na 1 i 2 śmiało można połowić, a jak "trafisz w dzień" to masz szanse na karpie i amury 10 kg +.Takie były łowione dość często w ostatnich 2 tygodniach

Na Rzemieniu nie byłem ponad rok, ale rękę dajęsobie uciąć, że o ile tęczaki jeszce w tej brei jakoś dyszą, to już ledwo i na brania nie ma co liczyć.

Są jakies szanse teraz na białoryb na 1?  Karpiki i leszcze biorą, jakaś przynęta aktualnie jest skuteczna? Wziąłbym jutro młodego na zakończenie wakacji by sobie coś polowił.

Na 1 praktycznie zawsze można połowić i ciężko wrócić bez brania . Na haczyk kukurydza, białe a także wątroba jest dobra przyneta . W tym roku było kilka naprawdę pięknych miśków 15+ zlowionych na 1.

na 1 większość łowi teraz na karmę dla psów z biedronki, jest na prawdę skuteczna.  

Byłem w piątek od 20 do 1:30 na 1. Co ciekawe coraz więcej ludzi łowi na 1.

Łowiłem na czerwone, wątrobę i kuku-  najskuteczniejsze tam, miałem jeszcze groch ale brania rzadsze i chyba przez mały haczyk miałem problem z zacięciem.

Dużo brań ale jak nigdy miałem dużo pustych zacięć.

Ryby jakie udało mi się złowić 3 karpie(największy 57 cm)  5 leszczy i karaś 36 cm.

2-ka oblegana chyba po ostatnim filmie Lucia i wszyscy nastawieni na amura :rolleyes:.

Można jeszcze coś połapać na 3 czy już wszystkie ryby w lodówkach mięsiarzy??