Jump to content
LukaszZ

Stawy Rzemień

Recommended Posts

w czwartek mialem karpia 60cm i amura okolo70cm oraz kilka drobnych leszczy .

szalu nie ma ale da sie jeszcze cos z wody wyciagnac 

3 godziny temu, jacob1993 napisał:

karpia 60cm i amura okolo70cm

Już nie bądź taki skromny,ryby całkiem słuszne.

Pewnie jeden z tych co małe leszcze atakuje podczas holu.

Gratulacje.

Edited by adamus78

Był ktoś na 1?

Bierze coś oprócz pstrągów?

Myślę że jest. Ostatnie parę dni było b. zimno a w nocy temperaturka spadała pod -8 stopni :) Dajcie odetchnąć tym rybkom przynajmniej do wiosny :D

We wtorek połowa stawu nr 1 była zamarznięta, 2 wolna od lodu jednak po tych mrozach pewnie delikatnie przymarzło.

Dzis byłem na Rzemieniu zobaczyć jak wygląda woda.Staw 1 zamarznięty tylko od strony drogi tak na 4 m szerokosci,staw 2 wolny od lodu.

Witam,

Staw nr 4 ktoś wie czy jest to komercyjne łowisko ??

Jak z bramkami pstrągów na spining, czy jedzą tylko kukurydzę. Zastanawiam się nad wyjazdem w niedzielę, jak by nie było kilkadziesiąt kilometrów muszę przejechać. Gdy byłem na zawodach w jesieni  to delikatnie mówiąc szału nie było. Zgóry dziękuję za podpowiedzi.

Dalej nie ma sensu. Ryby reagują prędzej na kukurydzę tak jak napisałeś. Poza tym z racji że pogoda dopisuje szczupak jest już na tarle i szkoda go kuć :)

Pytanie do osób, które z premedytacją i regularnie łowią na stawie nr 1 tęczaki - czy te ryby żyją tylko (po zarybieniu) do czerwca-lipca, czy też są w stanie przeżyć dłużej ? - szkoda, że zniszczono "jedynkę" - dawniej woda miała "herbaciany" kolor nawet w lecie - a od masowego zasrania stawu nr 1 karpiami (sorry, nie nazwę tego zarybieniem) ma (w lecie) kolor żółto-sraczkowaty.

Tak na marginesie, to na przykładzie tego stawu widać doskonale "logikę" zarybień w okręgu...

Wygląda na to że żyją. Nie widziałem nigdy śniętego pstrąga ani też o takim nie słyszałem.

Przeżyją max do lipca potem temperatura i muł zrobi swoje jak co roku 

Dnia 18.03.2019 o 13:46, Bart23 napisał:

Przeżyją max do lipca potem temperatura i muł zrobi swoje jak co roku 

A ja mam takie pytanko skoro to jest łowisko no kill a co roku puszcza się ileś tam szt pstrągów to gdzie one są skoro to jest łowisko złów i wypuść.Czy to nie jest zwykła niegospodarność bo takowe zbiorniki zarybia się z środków własnych koła opiekującym się tymi zbiornikami o ile się nie mylę

Pstragi podobno byly kupione z prywatnych srodkow i kolo lucio lowca tez cos dorzucilo .Pstragi sa tam w wiekszosci lowione na splawik wiec pewnie czesto przyneta jest gleboko zazarta i pstragi poprostu zdychaja , w poniedzialek widzialem 2 martwe unoszace sie na lustrze wody .napewno czesc pstragow z poprzedniogo roku przezyla bo slyszalem wielokrotnie o lowionych pstragach rozmjar wiekszych niz standardowe .

Wczoraj w 3h udało mi się wyjąć 'tylko' tego rekina :) Woda jeszcze strasznie zimna ale widać już że zbiorniki budzą się do życia.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować