Jump to content

Łowiska komercyjne - wątek zamknięty


Mr. R
 Share

Recommended Posts

Mam nadzieję, że będziecie umieli pomóc mojemu koledze. Otóż postanowił on zabrać na ryby swojego dzieciaka ale nie ma (i póki co nie chce) opłacać karty. Jak mówi, nie wiadomo czy się jemu albo jego synowi taka rozrywka spodoba.

Zaproponowałem mu, żeby poszukał znajomego wędkarza, który pokaże im co i jak i pozwoli zaopiekować się jego wędką podczas wspólnego pobytu nad wodą.

Niemniej, on wolałby samodzielnie zorganizować wyprawę z synkiem i samodzielnie stawić czoło przebiegłym rybom z jakiegoś nie-PZW zbiornika.

Możecie polecić jakąś taką wodę? Oczywiście, im łatwiej tam będzie o rybę, tym lepiej:)

Link to comment
Share on other sites

Nie znam łowisk typowo komercyjnych w okolicach Rzeszowa,przychodzi mi tylko jedna myśl,a mianowicie mały stawik w Strzyżowie -można świetnie pobawić się z karasiami nie jest to woda PZW,nikt go z niego nie przegoni :).

Co do opłat,przecież kolega nie musi opłacać rocznych składek.Niech zda sobie egzamin na kartę wędkarską (koszty niewielkie) i opłaci sobie dniówkę czy dwie i zobaczy czy mu się podoba,czy wędkarstwo wciągnie jego i syna,czy nie.

Oczywiście pomysł z jakimś kolegą wędkarzem jest ok.

Link to comment
Share on other sites

W okolicy są stawy w Budach Głogowskich i staw w Bratkowicach. W Budach płaci się 5zł (oczywiście jak przyjdzie po tą piątke p. Bazan) a w Bratkowicach to było chyba 20zł. Nic innego nie przychodzi mi na razie do glowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam . Chciałbym sie dowiedzieć o łowiskach niedaleko Rzeszowa na które można sie wybrać na kilka dni . np . domki lub namiot . Interesują mnie łowiska komercyjne i nie tylko . A co do ryb to chciałbym wybrać sie na karpia amura i tym podobne rybki . ;)

Link to comment
Share on other sites

Możesz się wybrać na Kamionkę(jest to woda PZW). Zbiornik ten jest praktycznie otoczony przez różnorakie ośrodki i pola namiotowe. Niestety w tej chwili władzę na nim przejęli kajakarze, "rowerkowcy wodni" i plażowicze, ale jak utrzyma się taka pogoda jak teraz to powinno się wyludnić. Oprócz tego zbiornika możesz jeszcze wybrać się nad Tuszymkę poniżej zbiornika(woda górska) albo powyżej zbiornika(woda nizinna), tam znajdziesz trochę spokoju nawet podczas największych upałów.

Jeżeli chodzi o rybostan to za bardzo się nie orientuję, ale z moich obserwacji wynika, że dominuje płoć.

PS: To 8000-czny post na forum!

Link to comment
Share on other sites

ja byłem tam raz z kolegą, który nie chce więcej tam jechać bo mówił, że pozarastane jest wszędzie

w sumie to jest trochę tych zarośli, no cuż nie każde miejsce jest super do holowania ryb, lecz w zaroslach ryba siedzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Jeżeli chodzi o znajomość zbiornika to raczej nikt Ci nie pomoże, ponieważ tak jak napisałeś jest to woda prywatna. Podejżewam, że wiem o który chodzi - za wysypiskiem po prawej stronie są dwa prostokątne duże połączone zbiorniki. Czasami tamtędy przejeżdżam na Borek. W sąsiedztwie wody jest budowana autostrada :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Panowie znacie jakieś komercyjne łowiska na których można zapolować na ładnego szczupaka / sandacza? Może być trochę dalej niż w podkarpackim. Planuję tygodniowy wypad gdzieś dalej i szukam po omacku. Fajnie by było gdyby była możliwość korzystania ze środków pływających :)

Link to comment
Share on other sites

Witam. Jestem nowym użytkownikiem. Posiadacie jakies informacje na temat komercyjnych łowisk w Żołyni? Słyszałem, że jest tam kilka miejscówek.

w Żołyni to jest tylko rajszula, więcej nie ma

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że chodzi Ci o tak zwaną Tamę (mijasz po lewej stronie zjazd na rajszulę jedziesz kilkaset metrów i po prawej stronie masz zbiornik Tama, tu obowiązuje karta nie ma żadnej licencji) więcej info znajdziesz w: Wieści znad wody, Temat: Zalew Tama w Żołyni

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy