Jump to content
mapet77

Żwirownia w Zwięczycy-Rzeszów

Recommended Posts

Od drugiej strony już w ogóle nie ma wejścia

Gość ogrodził swoją działke

Posted (edited)

Złowili ostatnio kilka karpi w przedziale 6-11 kg i suma na ok 180 cm, tołpygę 44 kg na spina. Wszystko w łeb. Karpie podobno na zupę.  

Edited by Haratacz

1) Tołpyga to w sumie OK, szkodliwa ryba, widziałem ich tam ok 11

2) Sum, hmm jeśli tam jest taki sum to nic dziwnego, że w ostatnich latach coraz mniej ryby tam było. Prezes koła które opiekuje się tym łowiskiem sam mówił, że muszą zapolować na suma bo im niszczy łowisko

3) Karpie to akurat kiepsko, że dostały w łeb. Szkoda, bo miejsce jest najlepszym łowiskiem w pobliżu Rzeszowa, z urozmaiconym dnem i wieloma gatunkami ryb. Powinno być łowiskiem czysto sportowym. 

Dziś słyszałem od wędkarza że to ostatni rok zwieczycy jako wody PZW. Podobno kończy się dzierżawa i woda będzie prywatna. Ktoś może potwierdzić? 

Jeżeli to prawda to się cieszę bardzo ,może ktoś zrobi z tego piękne oraz strzeżone łowisko z fajnymi rybami  :)

Potwierdzałem dziś info w sklepie panryba, podobno to prawda,PZW zrobi odłów pod koniec roku, woda ma być spuszczoną, zbiornik pogłębiony i zarybiony pod komercję. 

24 minuty temu, kicek napisał:

Potwierdzałem dziś info w sklepie panryba, podobno to prawda,PZW zrobi odłów pod koniec roku, woda ma być spuszczoną, zbiornik pogłębiony i zarybiony pod komercję. 

to pewien pijus ze Zwięczycy będzie musiał poszukać innej stołówki

21 hours ago, kicek said:

A co dokladnie oznacza ze bedzie to lowisko komercyjne?

To proste jak budowa cepa.........powstanie stowarzyszenie, lub prywatna dzierżawa i łowisko będzie funkcjonowało jak należy, a dla części mięsiarzy utnie się możliwośc zapełniania lodowek i słoiczków. Oby się udało, życzę powodzenia.

51 minutes ago, tedi62 said:

To proste jak budowa cepa.........powstanie stowarzyszenie, lub prywatna dzierżawa i łowisko będzie funkcjonowało jak należy, a dla części mięsiarzy utnie się możliwośc zapełniania lodowek i słoiczków. Oby się udało, życzę powodzenia.

No to malo widziales :)

A wracajac do tematu. Mialem na mysli "detale" takie jak:

- Bedzie C&R czy jakas inna forma limitowania tego co wedkarz sobie tam zlowi?

- Zarybianie. Jesli tak to czym?

- Czy nie przeistoczy sie to np w mekke karpiarzy gdzie kazdy spiningista to cialo obce ktore nigdy nie powinno sie tam pojawic

- Kto i jak bedzie tego pilnowal?

- Czy nastapi zmiana lini brzegowej? No i co z tym prywatnym kawalkiem?

- Jakie beda oplaty itd itd

Fajnie by bylo gdyby sie ktos tym zaja ale z glowa. Lubie ta miescowke z wielu powodow ale chyba najbardziej za dziki charakter tej wody oraz fakt ze mozna bylo (w najlepszym okresie) zlowic tam i pare wzdreg i szczupaka i karpia wiec nie wialo nuda.

Witam , bylem dziś na tym łowisku . Mam dosłownie 15 min na nogach od domu , woda czysta (jak na ten zbiornik) kilka karpi do 40cm na splawik , ogromna ilosc spływów . Nie wspominając o tołpydze z przed 2 miesięcy okolo na 51kg

Dziś na żwirowni zwieczycy wreszcie zrealizowałem swój plan :) najpierw pół godziny obserwowałem kilka stanowisk zanim wytypowałem dobre miejsce. Wędka nr 1 zanęta nr 505 torpeda na haczyku tutti frutti od baitech. Wędka nr 2 pelet złota rybka + na haczyku truskawka od meus. Oba w miejscu ze zdjęcia w pobliżu grążeli i powalonych drzew. Cel jest jeden, najpiękniejsza ryba polskich wód, niekwestionowany król: lin. Na zestaw 1 brały leszcze jeden za drugim :) niektóre miały nawet ponad 50cm. Na zestaw 2 dwie spinki, ryba uciekła w grążele. W pewnym momencie branie na obie wędki, obie zacięte, na zestawie nr 1 opór mniejszy więc odpuszczam, holuje zestaw 2. Kilka minut walki i w podbieraku ląduje piękny  lin! Wreszcie! Po tylu próbach :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ale na weekend się tam ludzi zjedzie......

Może się i zjedzie byłem nie raz i jedyne co złowiłem to parę węgorzy.Kolega miał plan i opracował taktykę wytypował miejscówkę a to poskutkowało.Gratuluję cierpliwości wędkarstwo tego uczy.

Posted (edited)

Dzięki za miłe słowa, powiem tak, ta woda jest taka, że jak się źle miejscówkę wytypuje i nie trafi z przynętami to nie ma co marzyć o rybie. Dziś też kombinowałem z zaletami i przynętami łącznie było 8 różnych zapachów w tym ten od baitech był w 3 kolorach i nie każdy działał. Do tego łowiłem tam w różnych porach dnia i nie zawsze rybki współpracują :)

Edited by kicek

Jeszcze zapomniałem dodać, dzwoniłem do PZW i nic nie wiedzą o tym, aby zbiornik miał przestać być wodą PZW. Umowy nikt nie wypowiedział, ale nie mogą dogadać się z Muriasem ws dzierżawy całości. 

Dziś eldorado płociowo-wzdręgowo-leszczowe :)

Kolejny zielony prosiaczek :) 46cm szczęścia! 

23 godziny temu, kicek napisał:

Kolejny zielony prosiaczek :) 46cm szczęścia! 

Przepiękny, gratki Kicek :)

Nigdy mi się nie znudzą :)