Jump to content

Wędkarskie newsy

Recommended Posts

Dobre info z okregu Rzeszów, jest jakiś pierwszy krok.

"Od 2014 r. na wybranych akwenach zostanie ponadto wprowadzony dodatkowo górny wymiar ochronny na szczupaka pozwalający chronić ryby które przekroczyły 80 cm długości całkowitej ciała. Pozwoli to zachować przy życiu ryby które wykazały się dobrym genotypem

i przystosowaniem do środowiska w którym bytują. Badania naukowe potwierdzają że potomstwo takich ryb jest większe i lepiej przystosowane do otaczających je warunków środowiskowych co przekłada się na większą przeżywalność."

Super sprawa nie dość że taka ryba będzie się rozmnażać, to jeszcze będzie można ją złowić i kto kilka razy. Ciekawe dlaczego automatycznie nie dali też wymiaru górnego na sandacza.

Dobre info z okregu Rzeszów, jest jakiś pierwszy krok."

Witam. Nie wiem skąd kolega ma takie info. Tak, od dwóch lat na każdym zebraniu z ZO Rzeszów trąbie larum i naciskam na górne wymiary ochronne w naszym okręgu, nie tyko szczupaka ale i innych gatunków.

Z tego co wiem zatwierdzenie tego odbędzie się na zebraniu w dniu 06.12.2013 ale wstępne omówienie ma się odbyć 04.12.2013 więc wychodzi na to, że kolega jest dobrze poinformowany...:)

Bardzo fajne info. Zachęcające do wspierania o.rzeszów poprzez uiszczenie składki członkowskiej w tym okregu. Mnie jednak martwi termin zebrań sprawozdawczych w kolach o tbg. Są w styczniu i przy każdej zmianie przepisów zachodzi ryzyko ze zostaną wprowadzone dopiero od przyszłego roku. Wędkarze nie mają pojecia co ich czeka po oplaceniu składki. Jak mowi ..prawo'' osoby, które nie są członkami koła nie mają prawa głosu. Aby mieć wpływ na decyzje trzeba zaplacić za możliwość decydowania. Czesto płacimy w ciemno nie wiedząc za co.

Witam. Nie wiem skąd kolega ma takie info. Tak, od dwóch lat na każdym zebraniu z ZO Rzeszów trąbie larum i naciskam na górne wymiary ochronne w naszym okręgu, nie tyko szczupaka ale i innych gatunków.

Z tego co wiem zatwierdzenie tego odbędzie się na zebraniu w dniu 06.12.2013 ale wstępne omówienie ma się odbyć 04.12.2013 więc wychodzi na to, że kolega jest dobrze poinformowany...:)

A stąd :-)

Okręg PZW Rzeszów

• 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

- Przejeżdżałem rowerem koło „tęczowego mostu” przy ul. Naruszewicza i zaniepokoiła mnie zielona barwa wody w Wisłoku – poinformował nas Czytelnik.

– Czyżby doszło do skażenia rzeki w tym miejscu?

Zielona woda przy ?tęczowym moście? | Super Nowości

Zielona-woda-przy-%E2%80%9Et%C4%99czowym-mo%C5%9Bcie%E2%80%9D.jpg

• 9 months later...
  • 2 weeks later...

W pełnym umundurowaniu, z zamaskowanymi twarzami, przeczesują lasy i łapią przestępców na gorącym uczynku. Bez "cackania się" obezwładniają, żeby później oddać ich w ręce sprawiedliwości. Brzmi jak interwencja elitarnych oddziałów specjalnych, a to „tylko” OSA, grupa wędkarzy-społeczników, która wzbudza postrach wśród kłusowników.

Odławiają kłusowników. OSA w akcji

• 4 months later...

W sobotnie popołudnie w Płocku na Wiśle wyłowiono niezwykle wielki okaz suma. Jacek Urbański, któremu się to udało, łowił metodą trollingową.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/gigantyczny-sum-wylowiony-z-wisly-ryba-rzucala-nami-po-calej-rzece,173791,1,0.html

1&srcw=668&srch=374&dstw=668&dsth=374