Skocz do zawartości
kleniarz

Zbiornik Nowa Wieś

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj 3 godziny z lodu, kompletnie brak brań. Dam sobie jeszcze jedną szansę- woda choć nieduża to jednak musi tam coś być... Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Mr. R napisał:

Dzisiaj 3 godziny z lodu, kompletnie brak brań. Dam sobie jeszcze jedną szansę- woda choć nieduża to jednak musi tam coś być... Czy się mylę?

Trafiały się tam ładne okonie na spinning , małe szczupaki oraz piękne klenie i jazie. Nie ma dużo tej ryby tam a co do stanu i poziomu wody to jest on chyba opłakany. W lecie same glony i śmieci a wody hmm może z 1m i to w głębszych miejscach. Wiem, że panowie łowili również piękne grube liny takie po 45cm i więcej . Osobiście byłem tam kilka razy bo mam ten zbiornik blisko, ale zniechęcony do niego jestem okropnie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, raftik napisał:

Jaką głębokość odnotowałeś max.....

Sondowałem dno na wakacjach to przy zaporze było około 2 metrów i od środka sie stopniowo wypłycało do metra jakieś 5 metrów od brzegu innych miejść nie sprawdziłem bo zarośnięte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lukas5242 napisał:

Trafiały się tam ładne okonie na spinning , małe szczupaki oraz piękne klenie i jazie. Nie ma dużo tej ryby tam a co do stanu i poziomu wody to jest on chyba opłakany. W lecie same glony i śmieci a wody hmm może z 1m i to w głębszych miejscach. Wiem, że panowie łowili również piękne grube liny takie po 45cm i więcej . Osobiście byłem tam kilka razy bo mam ten zbiornik blisko, ale zniechęcony do niego jestem okropnie ...

Niektóre jazie jakieś chyba chore, bo jak zaglądałem tam w lecie to nie dawały się spłoszyć. Stały w wodzie prawie nieruchomo, jak rzuciłem patykiem to reakcji prawie żadnej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, że z braku tlenu ? Przecież ten zbiornik jest tak porośniety ;/ Woda dosyć płytka , temperatury wysokie może to się przekładać na ich kondycję. Niby wymiana wody jest ciągła poprzez odpływ do Wisłoka, ale to chyba i tak za mało. Ze spinningiem to tam ciężko gdziekolwiek rzucić bo za każdym ściąganiem zestawu  i to zaraz po wpadnięciu zestawu do wody ciągniesz moczarki ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już nie jest zbiornik.....to jest rozlewisko rzeki , tak jak kolega pisze co rzut glony.

Ciekawe czy nowy twór wody polskie coś planuje w sprawie tego zbiornika......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno po przeprowadzonych badaniach ustalono, ze znajduję się tam nawet do 3m mułu. Odmulenie tego zbiornika to ogromne koszty ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Osobiście twierdzę że mułu jest znacznie więcej..tylko wodę dołem puścić.

Edytowane przez raftik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Amurka wpuścić i po problemie :D  ( oczywiście z całkowitym zakazem zabierania )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łowiłem na wodzie od 1,3 do ok. 2m głębokości, po lewej stronie. Prawa strona, ta płytka i sam nurt nie nadawały się do wejścia- widać było obszary bez lodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 w nocy jeden granat pod zaporę i problem mułu rozmiarze się sam żadnych kosztów nie trzeba 😂😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wogole na tej zaporze powinna być przepławka a wody jest mało bo jest pobierana wyżej na pole borówek na budach głogowskich ..... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawaj ten granat 😁😁😁😂😂😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, raftik napisał:

Dawaj ten granat 😁😁😁😂😂😂😂😂

Trzeba załatwić z Ukrainy 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi