Jump to content

Recommended Posts

43 minuty temu, lichten napisał:

Piotrek często łowi na tenkarę to do niego uderzaj. Ja tam byłem kilka razy ze spinningiem to można klenie połowić z pstrągami gorzej ale są. Poza tym jak kupiłes niedawno muchówkę (zakładam, że pierwszą) to Wielopolka do treningu może być bardziej wymagająca niz Wisłoka czy Wisłok. 

A mógłbyś mi powiedzieć gdzie dokładnie znajduje się ta miejscówka? 

Raz łowiłem w Wielopolce(na odcinku powyżej Ropczyc) i przez kilka godzin udało mi się złowić jednego niewielkiego klenia na suchą muchę. Nie jest to według mnie najlepsza rzeka do rozpoczynania przygody z muchówką, ale jak nie masz nic lepszego pod ręką to warto i tam spróbować. Lepsza pod suchą muchę jest Tuszymka albo jakaś większa rzeka- Wisłok, Wisłoka. Z stawami może być różnie, niektóre są całkiem ciekawą opcją, ale osobiście raczej bym odradzał zaczynać tam z muchą.

Edited by Bastuś z Bratko
5 godzin temu, Piotrek10 napisał:

Wisłok.Wedlug mnie najlepsza rzeka na muchę.Tylko stan wody w miarę niski i można połowić piękne ryby😉

Nie łowiłem nigdy na muchę, nie wiem czy da się połowić na lekko podniesionej wodzie, czy tylko czysta wchodzi w grę, ale osobiście łowiąc na woblery największe klenie łowiłem na podniesionej i mętnej wodzie, nawet bolki nie są takie ostrożne, a wczoraj kolejny przyłów brzany w okolicach 60 cm