Skocz do zawartości
rapala

Składki Okręgowe i Porozumienia

Rekomendowane odpowiedzi

apioo    155

Solina i Myczkowce dalej będą objęte porozumieniem, chodzi o zbiorniki jak Hłomcza itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Roooocky    46

Dzięki za info ;)

Wiecie może jeszcze od którego grudnia można opłacić składkę na kolejny rok, tak, żeby móc wędkować od 1 stycznia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rapala    267

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą który jest w zarządzie jednego z rzeszowskich kół i mówił że na 2018 szykują sie spore zmiany w regulaminie połowów o.rzeszowskiego.Jedne na plus inne na minus .Z tych dobrych to prawdopodobnie ma być utworzony kilkukilometrowy odcinek specjalny na Wisłoku od Babicy w dół rzeki . Mają też nastąpić zmiany w wymiarach ochronnych kilku gatunków ryb .O innych jakby to powiedzieć tych " kontrowersyjnych" wolę nie pisać aby nie siać defetyzmu :D ...Zaznaczam że są to informacje nieoficjalne a na ich weryfikację trzeba będzie jeszcze kilka tyg poczekać . A więc jak to mówią starzy Aborygeni : " Pażyjom - Uwidim" 

Edytowane przez rapala

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zbigniew    62
3 godziny temu, rapala napisał:

.Z tych dobrych to prawdopodobnie ma być utworzony kilkukilometrowy odcinek specjalny na Wisłoku od Babicy w dół rzeki

Z tego co ja słyszałem to ten pomysł nie przeszedł. Bylem tam raz na zawodach, ryb nie połowiłem, ale podobało mi się tam i uważam że ten odcinek Wisłoka jest wart ochrony. Lepiej żeby Rapala miał racje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paweł H    0

Z moich informacji odcinek No Kill Wyżne - Babica zastał już uznany. 

Prawdopodobnie w 2018r zostaną postawione tablice informacyjne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ORINOKO    173

Odcinek No Kill obowiązywać będzie od 2018 r na odcinku od ujścia Gwoźnicy do mostu drogowego w Zarzeczu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ORINOKO    173

A tutaj macie nowe wymiary na przemyśl 

Załącznik widoczny po zalogowaniu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gabriel    113

No w końcu jakaś dobra zmiana, nie wierzyłem w te wymiary widełkowe, a jednak udało się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Roooocky    46

W Przemyślu też powinni wprowadzić odcinek no kill na Sanie i byłoby idealnie. Póki co jest tylko zakaz wędkowania między mostami przez kilka miesięcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
okoń    11
8 godzin temu, ORINOKO napisał:

Odcinek No Kill obowiązywać będzie od 2018 r na odcinku od ujścia Gwoźnicy do mostu drogowego w Zarzeczu. 

Czy to pewna informacja? Jeżeli tak to w końcu byłaby szansa  na fajne wędkowanie w okolicach Rzeszowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ORINOKO    173

Tak jest to 100% pewne :). Ale przyznam, że wszyscy musimy pracować nad tym odcinkiem tzn tępić każdego mięsiarza i każdego kto się nie dostosuje do nowych zasad. Rozumiem też, że nie wszyscy będą wiedzieć lecz wszystko będzie zapisane w nowym pozwoleniu na 2018, a od tego nie będzie wymówki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Roooocky    46

"Okręg PZW w Zamościu od przyszłego sezonu wprowadza oddzielną, niższą o 50% opłatę dla wędkarzy, którzy nie zabierają ryb."

https://www.youtube.com/watch?v=2KKqetSn7SE

:)

Ciekawe, czy się przyjmie na stałe. Może i u nas coś takiego w przyszłości wprowadzą.

Edytowane przez Roooocky

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyżby stary beton w końcu powoli pękał?

Chyba nadchodzi zmiana pokoleniowa w kołach, a potem zarządach okręgowych PZW :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MilanND    252

W TBG betonik wciąż mocno związany. Stara gwardia tak mocno przyrosła do stołeczków, że po nieudanych wyborach w nielicznych kołach i odsunięciu od działania (kasy?) ,,dziadki" chcą zakładać nowe koło :angry:  Zarybienia w tym roku bardziej mi się podobają niż w zeszłych latach. Mniej karpia więcej lina i karasia złocistego, czekamy na drapieżniki. Z kolegami chcielibyśmy pomóc przy zarybianiu wód górskich ale okręg nie wie kiedy będą mieli ryby i zasłaniają się rożnymi godzinami zarybień dlatego ... resztę dopiszcie sobie sami. Są ludzie chętni do pomocy aby własnymi rękoma dopomóc działaczom ale nie ma chęci współpracy. Dlaczego? Papier wszystko przyjmie?

P.S. PZW O. Zamość dzień dobry :) macie nowego członka :)

Edytowane przez MilanND

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ORINOKO    173

Info odnośnie "No-kill" 

13 listopada 2017 w siedzibie Okręgu PZW w Rzeszowie odbyło się spotkanie , którego tematem było omówienie działań mających na celu ochronę wód ze szczególnym uwzględnieniem nowo tworzonego odcinka bez prawa zabijania, zabierania i przetrzymywania złowionych ryb na rzece Wisłok, obwód Wisłok 3, odcinek rzeki od mostu na drodze powiatowej nr 1405R w Zarzeczu do ujścia rzeki Gwoźnica w Babicy wraz z częścią rzeki Gwoźnica ( do pierwszego progu na tej rzece) zwanym odcinkiem ,,NO KILL” w formule ,,catch and release” –złów i wypuść.
W zezwoleniu na 2018 r oczywiście pojawią się informacje o ,,no kill” jak i również pojawią się numery telefonów do PSR.
Odcinek oczywiście zostanie odpowiednio oznakowany tablicami informacyjnymi w miejscach gdzie będą dobrze widzialne.

I jeszcze jedna nowość. 

Dzięki uporowi udało się przeforsować podniesienie wymiaru dla okonia do 20 cm oraz ograniczenie jego ilości możliwej do zabrania do 10 szt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ORINOKO    173

Tylko pilnować trzeba dziadów :mad:. Dzisiaj byłem szukać szczupłego i znalazłem ale dziadów z bombami żywcowymi było 8 :mad: (naliczonych) i całe szczęście łowili na dwie wędki, a zdarza się że na trzy jadą. Wtedy najpierw grzecznie proszę o złożenie jednej, a jak nie pomoże to groźba. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta