Skocz do zawartości
rapala

Składki Okręgowe i Porozumienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oczywiście powinien wędkować zgodnie z zasadami R.A.P.R., musicie natomiast sprawdzić jaki charakter został nadany temu dopływowi tzn., ,,górski", ,,nizinny" oraz jakich metod i przynęt może stosować na tym dopływie wraz zakazami o obostrzeniami włącznie. W sytuacji kiedy nie możecie znaleźć odpowiedzi wprost, skontaktujcie się z O PZW na Akacjowej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Wszystkie dopływy Wisłoka w O. Rzeszów nie ujęte w wykazie są wodami górskimi.

Edytowane przez mike

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jest to nigdzie ujęte , że wszystkie są wodami górskimi, kiedys rozmawiałem z psr i powiedziano mi ,że dopływ nie ujęty w wykazie traktowany jest jak dany odcinek rzeki , czyli że jak wpływa do odcinka nizinnego to traktowany jest jako nizinny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój błąd, kiedyś w wykazie był taki zapis. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzwoniłem, pytałem o konkretne rzeczki, strumyki.

Pan powiedział że najwidoczniej jakieś niedopatrzenie że nie ma ich wymienionych w informatorze lub że nie ma zapisu jak w latach ubiegłych czyli coś w stylu wszystkie dopływy Wisłoka nie niewymienione to wody górskie.

Nic w tym zakresie się nie zmieniło od lat ubiegłych.

Ale ciekawostka  -jednak na wszystkich wodach podczas spiningowania i muchowania jest obowiązek posiadania podbieraka i wypychacz :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli w są wodami górskimi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Panowie, to nie do końca jest tak jak piszecie. 

Można wędkować tylko i wyłącznie na wodach znajdujących się w wykazie i na tych, które oznaczone są jako dopływy danej wody, lub jeśli jest sformułowanie "wszystkie dopływy" na danym odcinku rzeki.

Wspomniana wyżej sytuacja może być jak koledzy sugerują formalnym niedopatrzeniem ze strony rzeszowskiego PZW.

Nie wszystkie odcinki rzek należą do PZW.

Dla przykładu:

Odcinek rzeki Wiar od granicy RP do ujścia do Sanu należy do okręgu PZW Przemyśl (wędkować można od granicy RP, do mostu przy ulicy Lwowskiej, dalszy odcinek jest obrębem chronionym). Jednakże odcinek tej samej rzeki od Rybotycz do miejscowości Sierakośce do granicy RP nie należy do PZW. Nie oznacza to tym samym, że wystarczy sama karta wędkarska do łowienia na tym odcinku. Formalnie każdorazowo powinno się występować do organu państwowego, któremu podlega dany odcinek wody o jednodniową zgodę, lub czasową zgodę na połów w danym okręgu rzeki.

Niestety tak to wygląda.

Edytowane przez Roooocky

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Roooocky, skąd takie informacje? Wiar od źródeł do granicy Państwa podlega pod Okręg Krosno.

Z wykazu wód górskich Krosna:

Wiar Od źródeł do granicy państwa wraz z dopływami oraz rzeką Wyrwa od źródeł do granicy państwa. Przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.Pstrąg potokowy wymiar ochronny 30 cm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mea culpa, byłem przekonany, że pod okrąg Krosna podlega do Rybotycz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A myślałem, że może jakiś błąd w pozwoleniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam do kolegów pytanie. Na co dzień wędkuję w innym okręgu, a w Rzeszowie będę na święta u rodziny. Zabieram kijek żeby co nieco połowić na "starych śmieciach". Czytałem zasady wędkowania na wodach PZW Rzeszów. Czy dobrze rozumiem, że wedkowanie tylko z brzegu oznacza równocześnie zakaz brodzenia? Nie ma tego zapisanego wprost.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te zasady ogólne w okręgu Rzeszów są tak sformułowane, że nie wiadomo o co chodzi. Podobnie jak z podbierakiem - nawet w PZW nie są pewni czy na wszystkich wodach czy tylko na odcinkach nokill jest obowiązkowy :) Jeśli chodzi o Twoje pytanie o zakaz brodzenia - to w wykazie wód jest zaznaczone przy konkretnych zbiornikach np. przy stawach Rzemień jest zaznaczone "zakaz brodzenia", więc wydaje mi się, że zakaz brodzenia dotyczy tylko tych zbiorników przy których w opisie jest to zaznaczone, ale mogę się mylić...

Przy okazji, zrobiłem rozeznanie bo się pogubiłem jeśli chodzi o porozumienie z okręgiem Zamość, w którym to mamy udostępniony odcinek Tanwi: Ulanów - most w miejscowości Króle. Po telefonie do PZW okazało się, że chodzi o miejscowość Stare Króle i most na drodze 835 - taki szczegół, gdyby się ktoś wybierał i szukał miejscowości Króle :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta