Skocz do zawartości
rapala

Składki Okręgowe i Porozumienia

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, elte napisał:

Wie ktoś czy zmieniły się składki w okręgu krośnieńskim? Na stronie PZW nie widzę żadnych informacji o składkach na 2019, a inne okręgi już robią opłaty.

Są. Własnie czytalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to decyzja zapadła, znowu podwyżki, nizinne o 20 zł ?! , niektóre łowiska też do góry. W tym roku nie opłacam, trzeba się przestawić w 100% na komercje.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słusznie. Szkoda że nie ma komercyjnych odcinków rzek :)

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No szkoda, ale kiedyś ta granica musi zostać przekroczona. Może dla tych co zabierają ryby, czy dziadków na emeryturze to dużej różnicy nie robi, bo posiedzą więcej, albo zabiorą więcej. A tak jak dla mnie co nie zabiera ani jednej ryby w ciągu roku, a czasu w pewnych okresach też nie ma na tyle żeby nawet i raz na tydzień iść połowić , to granica właśnie została przekroczona. Może w końcu te dziady z PZW bo inaczej ich nie mogę nazwać pomyślą o tych ludziach co nie zabierają ryb? Dlaczego mam płacić na takich samych zasadach co napełniacze lodówek? Dlatego wolę zapłacić na komercji, wiedząc że ryba tam jest, a przede wszystkim wszyscy płacą na tych samych zasadach, po równo i bez zabierania ryb.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zgadzam się z tym co napisałeś , ja lubię pochodzić ze spiningiem i tylko dlatego opłacam składki bo gdyby nie to dawno temu wypisał bym się tworu który nic nam wędkarzom nie daje

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również mocno zastanawiam się nad opłacaniem PZW - twór typowo dla emerytów ze względu na ich opłatę, która wynosi - 75% lub nic za ordery które ch... wie za co dostali a rybska tłuką niemiłosiernie bo są zdania, że im wolno jak zapłacili..:mad: łowię typowo sportowo i mam żal do włodarzy PZW o takie traktowanie wędkujących którzy przestrzegają regulaminu i łowią C&R..reasumując jestem jeleniem i dojną krową jak większość, którzy płacą za licencję.. noż kur.. mać:mad:

• Lubię to 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No..na wodach płynących wystarczylaby oplacona karta dla C&R. Na zbiornikach specjalnych zezwolenia. Ot taki postulacik świąteczny.  Wesołych Świąt!

• Lubię to 1
  • Nie lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 hours ago, slawoj said:

No..na wodach płynących wystarczylaby oplacona karta dla C&R. Na zbiornikach specjalnych zezwolenia. Ot taki postulacik świąteczny.  Wesołych Świąt!

Już śpieszę wyjaśnić dlaczego twój postulat jest głupi (postulat, nie Ty, wiem że wynika on z twojej troski o ryby), przy obecnym stanie kontroli wędkarskich czyli prawie zerowym (jedną kontrola na dwa lata, do tego na łowisku licencyjnym) składka c&r  nadająca jakieś dodatkowe uprawnienia lub zwiększająca zasięg dostępnych łowisk, zrodzilaby tylko wysyp nokillowcow beretujacych ryby mniejszym kosztem własnym lub na większej ilości łowisk. 

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w czym problem wprowadzając C&R jednocześnie podnieść kary? Jeżeli taki typ wiedziałby że może dostać np. 5000 zł jak zostanie przyłapany, to myślę, że zastanowiłby się dobrze 10 razy czy warto.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, gdzie w okręgu Przemyśl opłacę kartę w pierwszym tygodniu nowego roku i dostanę porozumienia ? W Rzeszowie w sklepie na Krzyżanowskiego nie ma już takiej opcji..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ma ktoś jakieś informacje na temat składek na Tarnobrzeg.  Na stronie nadal cisza. Ciekawe też co z porozumieniami. 

Edytowane przez woojoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, ryba7 napisał:

Witam, gdzie w okręgu Przemyśl opłacę kartę w pierwszym tygodniu nowego roku i dostanę porozumienia ? W Rzeszowie w sklepie na Krzyżanowskiego nie ma już takiej opcji..

Na pewno w siedzibie Okręgu PZW Przemyśl.

Sprawdź dane kontaktowe przedzwoń i się upewnij odnośnie takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, woojoo napisał:

Czy ma ktoś jakieś informacje na temat składek na Tarnobrzeg.  Na stronie nadal cisza. Ciekawe też co z porozumieniami. 

Tarnobrzeg nigdy się nie spieszy z oglaszaniem składek ani porozumień. Składka wzrosła z rokiem poprzednim standardowo jak co roku 10zl. O porozumieniach cisza... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.12.2018 o 14:18, Kazekkaczor napisał:

Tarnobrzeg nigdy się nie spieszy z oglaszaniem składek ani porozumień. Składka wzrosła z rokiem poprzednim standardowo jak co roku 10zl. O porozumieniach cisza... 

Moje info donosi, że składka wzrasta o 5 zł  i w tym roku trzeba zapłacić 310 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie pytanie mam

Zmierzam się wybrać we wtorek nad wodę ale muszę jutro gdzieś opłacić kartę na 2019, akacjowa zamknięta, lecz może uda się w liderze na Langiewicza?

Ewentualnie inna lokalizacja gdzie mogę opłacić? Nie chciałbym iść 1.1 na ryby i dostać mandat na rozpoczęcie roku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Olej system i jedź na ryby, jak pokażesz opłacone składki z tego roku to w najgorszym przypadku każą ci przestać wędkować. Co najmniej do połowy stycznia nie ma mowy o mandacie.

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PRAWA I OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW OKRĘG W RZESZOWIE:

"Brak zwrotu rejestru bez względu na jego przyczynę (zgubienie, zniszczenie itp.)

zobowiązuje wędkarza do wpłaty składki na zagospodarowanie i ochronę wód w wysokości 10 zł." 

Więc nie ma co liczyć że ktoś te wszystkie rejestry sprawdza i wklepuje w statystyki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co się nie oficjalnie dowiedziałem to ponoć można już opłacić w sklepie Jazgarz w Łańcucie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie jak na wojnie, nie udało się opłacić nigdzie więc ten jeden dzień będę bez opłat :)A co do ryb, ryby to ja mam w sklepie, głównie łososia😊😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu okręg Tbg się zmobilizował i podał ceny składek na 2019 ale regulaminu ani porozumień jeszcze nie dali 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi