Jump to content
rapala

Składki Okręgowe i Porozumienia

Recommended Posts

Byłem na Akacjowej Pani potwierdziła że nic się nie zmieniło, czyli brak nowych porozumień.Spoko mają tylko odznaczeni.Najlepsza opcja to płacić Krosno i dokupić Rzeszów. :beer:

Edited by kleyber73

Byłem na Akacjowej Pani potwierdziła że nic się nie zmieniło, czyli brak nowych porozumień.Spoko mają tylko odznaczeni.Najlepsza opcja to płacić Krosno i dokupić Rzeszów. :beer:

Ile wtedy wynosi składka na wody nizinne Krosno+Rzeszów?

Ja proponowałbym w przyszłym roku napisać petycje lub w inny sposób powalczyć o jednną składke na całą Polske i spokój święty by był z tymi chorymi porozumieniami.W innych krajach zachodnich to działa!A w tym stanie to niewiadomo o co chodzi i to jest chore:eek:

Koledzy może mnie upewnić- czyli w tym roku chcąc łowić np. na Brniu okolice Ostrówka na mocy porozumień nie muszę wnosić żadnych dopłat jak w poprzednich latach tylko muszę pobrać darmowy dokument zezwolenia tj. rejestr na Tarnobrzeg tak samo z Wisłą??

Koledzy może mnie upewnić- czyli w tym roku chcąc łowić np. na Brniu okolice Ostrówka na mocy porozumień nie muszę wnosić żadnych dopłat jak w poprzednich latach tylko muszę pobrać darmowy dokument zezwolenia tj. rejestr na Tarnobrzeg tak samo z Wisłą??

Pobierając Tarnobrzeg możesz łowić tylko na kanale w Połańcu, a Wisła należy do okręgu Tarnów. Poniżej ujścia Wisłoki jest Tarnobrzeg - chyba nic nie pomyliłem, ale ja tak to rozumiem.

Stary Bren w okolicach Ostrowka jest dopływem wisloki, a więc woda okręgu Rzeszów. Wisła poniżej ujścia wisloki okreg Tarnobrzeg ., i na ta wodę musisz tylko wybrać rejestr na Tarnobrzeg. Natomiast Wisła powyżej wisloki to woda należąca do okręgu Tarnów , i tutaj musisz wnieść dopłatę na porozumienie z Tarnowa chyba w kwocie 90zl.

Czyli widzę jednak rozbieżności ;).Ktoś nas może jednak upewni jak to z tym Brniem:rolleyes: ?

Panowie mamy dwa Brnie:

Stary Bren, płynie przez Ostrowek, jest na nim zbiornik przepompowni wodnej w Szafranowie, wpada on do wisloki i jest to woda okręgu Rzeszów.

A rzeka Bren płynąca przez Zabrnie, Wampierzow, wpada do Wisły w miejscowości Slupiec-Otalez jest to woda okręgu Tarnowskiego.

Bren, i Wisła to dla mnie podstawowe rzeki do wedkowania, mam tam najbliżej także wiem co piszę.

Sprawdziłem na mapie WÓD PZW RZESZÓW, którą dostałem- wychodzi na to że to nasz okręg-tam rzeczka nazwana Brnik.

.

Rzeszów jako Okręg to bida z nydzą i wstyd do niego należeć.

A do jakiego nie jest wstyd należeć,bo przeciez to ta sama firma. I nie chodzi mi tu o atrakcyjność okręgu spowodowaną położeniem geograficznym,ale jego działalnością. Niezadowolonych w sąsiednich okręgach tez jest wielu.

Tak ta sama firma, ale różnica w działalności w poszczególnych Okręgach jest dość spora. Nie znam, nie słyszałem o osobie która zmieniłaby taki Okręg jak Lublin, czy Krosno na Rzeszów. W drugą stronę kilka osób by się znalazło. Gdyby w Rzeszowie było tyle ryb co w sąsiednich Okręgach, to tylu uciekających by nie było. Tam jakoś wprowadzono OS, no-kille, dużo bardziej restrykcyjne limity. Rzeszów jedyne co zrobił aby zatrzymać swoich członków, to napisał informację na stronie związkowej w taki sposób, żeby ludziom wydawało się, że zmiana Okręgu na inny, spowoduje brak porozumień. Co oczywiście nie jest prawdą:) A "niezadowolony" to synonim Polaka, więc wszędzie tacy się znajdą.

Sam miałem się w tym roku przenieść do Krosna, ale brak czasu na ryby skazuje mnie na pobliską Wisłokę w tym sezonie, wypad na Krosno czy Przemyśl to raczej marzenie. Jedyne co jeszcze jest na mały plus dla mnie w Rzeszowie, to zniżka na Tarnów, bo mam 40 km nad Dunajec.

Ale fakt - bida z nędzą i któregoś sezonu pewnie się przeniosę.

Gdybym mieszkał bliżej Sanu, nie byłoby tematu i Rzeszów mógłby dla mnie nie istnieć.

Witam nie mogę się połapać w tym wszystkim, może pomożecie mi

Jestem w okręgu Rzeszów i chce przenieść się do krosna zapłacić górskie i nizinne, i interesuje mnie ile muszę wydać na to i jakie porozumienia z Przemyślem i Rzeszowem (o co chodzi, że jak ktoś opuszcza Rzeszów to nie ma porozumienia) będe miał

Jasne że tak. Cały Przemyśl z porozumień z Krosnem a z o. Rzeszów Stobnica i zalew Blizne.

Czyli co ? Niepotrzebnie zapłaciłem pełną składkę 340 zł okręg Zamość ? Chciałem skorzystać z porozumienia na wody Rzeszowa ..... skoro tak to hu*** im w **** NIECH ŻYJE KŁUSOWNICTWO !!

Rozumiem, że w zamojskim płaciłeś górskie i dodatkowo nizinne po to aby mieć porozumienie na nizinne rzeszowskie ? Ja opłacałem w zamojskim tylko górskie gdyż nie znalazłem żadnych informacji nakazujących płacenie dodatkowo nizinnych aby korzystać z porozumień... a zezwolenie na nizinne rzeszowkie eldorado dostałem chociaż pewnie nie skorzystam.

Oktawian jak zadzwonił do Zamościa i zapytał się, czy jak opłaci tylko górskie to będzie miał porozumienie na wody nizinne Rzeszowa? To dostał joby od sympatycznej pani, za sam fakt, że tak pomyślał:D

Powinno być tak ze płacisz jedną kartę na całą Polskę a nie tylko panowie kasę biorą i nie dbają o stan zarybienia w wodach

Można opłacac cały rok tylko po 30 kwietnia pobierają dodatkowo wpisowe

Kilka lat temu też byłem zmuszony płacić " po terminie" i też chcieli kolejny raz "wpisowe" ...Powiedziałem że od kilkudziesieciu lat jestem członkiem PZW i z tego co mi wiadomo organizacja jest nadal ta sama i nie zmieniła się.Przekonałem skarbnika żeby zrezygnował z pobrania "wpisowego" bo w przeciwnym razie zmienię koło...Przystał na moja propozycję:D

Panowie, mam opłacony o. rzeszów, chciałem się wybrać jutro na san i pytanie, czy wystarczy opłacić "jednodniówkę" powiedzmy krosna czy są przy tym jakieś kombinacje typu dodatkowego wpisowego na krosno?

Dopadł mnie głód wędkarski

Planuję pierwszy raz w tym roku wyskoczyć na ryby.Gdzie mogę w Rzeszowie opłacić kartę ?

Czy mogę to zrobić tylko w swoim kole macierzystym czy również u innego skarbnika ?