Jump to content

Składki Okręgowe i Porozumienia

Recommended Posts

54 minuty temu, szuwar7 napisał:

Wczoraj byłem opłacić karte....

Jesteś pewien tej informacji??

W zeszłym tygodniu płaciłem i wybrałem dodatkowo rejestr tarnobrzeski, bo kolega namawia mnie na wypad nad Łęg. Nikt nic nie mówił o zerwaniu porozumienia, a płaciłem wyjątkowo w rzeszowskim PZW.

Chyba się nasz skarbnik z Mielca zagalopował oto cytat ze strony PZW Rzeszów odnośnie porozumień na 2016 rok;

6. Tarnobrzeg - Porozumienie na zasadach wzajemności (wody nizinne i górskie) z wyłączeniem zbiorników. Na zbiornikach wodnych wędkowanie dla wędkarzy jest dozwolone po wniesieniu przez nich dodatkowej składki ulgowej - okręgowej;

Okręg Rzeszów udostępnia zbiorniki po wniesieniu składki ulgowej - okręgowej w wysokości 90 zł.

Okręg Tarnobrzeg udostępnia zbiorniki „wydzielone" po wniesieniu składki ulgowej - okręgowej w wysokości  120 zł.

Z wnoszenia dodatkowych składek okręgowych zwolnieni są członkowie  odznaczeni odznaką

PZW „Złotą z wieńcami"

Z tego wnioskuje że porozumienie Tarnobrzeg -  Rzeszów na rzeki chyba jest.

Chyba że ja coś żle rozumuje...

Takie same informacje były wypuszczane w zeszłym roku że porozumienia z Rzeszowem nie ma. Wygląda na celowe wprowadzanie w błąd w celu powstrzymania odpływu pieniędzy z okręgu Rzeszów. Na stronie PZW Rzeszów jest jasno napisane że porozumienie jest.

2 godziny temu, adamus78 napisał:

Takie same informacje były wypuszczane w zeszłym roku że porozumienia z Rzeszowem nie ma. Wygląda na celowe wprowadzanie w błąd w celu powstrzymania odpływu pieniędzy z okręgu Rzeszów. Na stronie PZW Rzeszów jest jasno napisane że porozumienie jest.

Otóż nie koledzy informacja jest już inna polecam lekturę :

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/126175/60/informacja_dotyczaca_porozumien_2016__wazne_

Potwierdzaja się czarne scenariusze ...

Niby jedna bandera, a każdy sobie rzepkę skrobie ;) Jestem jak najbardziej za rozwiązaniem porozumień i wtedy wyjdzie, który okręg potrafi zadbać o wędkarzy :) Chcąc nie chcąc i tak dopłacam mym oszustom z PZW TBG. 

Edited by MilanND

Osoby, które opłaciły kartę w Okręgu Rzeszów dla porozumień, które zostały właśnie zerwane. Powinny rządać zwrotu pieniędzy i dokonać ponownego wyboru Okręgu. Przecież to jawne oszustwo. Końcem roku podać jakie są zawarte porozumienia, a po dwóch miesiącach, gdy pewnie z 80% wędkarzy opłaciło już karty, je zerwać. To jest cios poniżej pasa i zapewne był przemyślany.

Edited by Siksa

Patrząc na nas i na nasze PZW przypomina mi się kawał:

Co jest najważniejsze w seksie od tyłu?

Abyś to ty był z tyłu !

Tylko tym razem wydaje mi się ,że to OKRĘG RZESZÓW jest z tyłu:lol:

Ciekawi mnie jeszcze jaki był powód zerwania porozumienia. Pewno ktoś na walnym zebraniu nie chciał flaszki postawić albo wypił nie ze swojej butelki:)

Edited by janek1985

Panowie, mamy do czynienia z klasycznym nie dotrzymaniem warunków umowy, zawartej pomiędzy PZW Okręg w Rzeszowie a Wędkarzami opłacającymi składkę członkowską w 2016 roku na wody należące do Okręgu Rzeszów plus wody udostępnione w ramach porozumień międzyokręgowych. W takiej sytuacji, każdy niezadowolony Wędkarz może zażądać zwrotu wpłaconej składki członkowskiej, pomijam również dalej idące konsekwencje prawnokarne dotyczące Okręgu Rzeszów przy takim rozwoju sytuacji.

Sami widzicie.

Kolega wcześniej napisał, my u nich 120zł a oni u nas 90zł. Klasyka "jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze".

Ps. Jeszcze jakiś czas temu PZW TGB byście z dymem puścili za Wilczą Wole, a teraz większość tam ucieka bo taniej. Zasilacie ich finansowo i poprzez zwiększoną ilość członków dając tym przykład, że tam jest całkiem fajnie pod względem finansowym jak i zagospodarowania wód. Amen.

Tylko jest jedno małe "  ale" . Po pierwsze to nie wędkarze a zarząd okręgu zawierał porozumienie .Po drugie strony zawierające porozumienie godzą się na warunki jakie są w nim zawarte.Po trzecie to dlaczego zawierał w/w porozumienie skoro było ono niekorzystne dla o. rzeszowskiego? I po czwarte to będzie z tego niezły dym. ..

Hmmmm... mi się nieoficjalnie obiła o uszy wersja-ze zrywając porozumienia chciano ukarać inne okręgi, za "kradzież członków PZW Rzeszów" ale jak mówie tylko obiła mi się o uszy taka wersja.. W zeszłym roku było, ze zmieniający okreg nie mogą korzystać z porozumiem to w tym poszli dalej za ciosem...

Dnia 8.02.2016 at 18:53, mike napisał:

Tu miałeś odpowiedź.

pozdr

Grzesiek

Dzięki , nie zauważyłem wcześniej. Słyszałem , że  Jurek zajmował się opłatami na łowisko w Błażkowej . Dopytam czy zajmuje się wodami okręgu Rzeszów . Swoja drogą chętnie porozmawiam z moim byłym trenerem piłki nożnej LKS Warzyce :)

Opłaciłem Rzeszów, i zagadałem z mieleckim skarbnikiem i w ten oto sposób wytłumaczył mi zapis na stronie PZW Rzeszów brzmiący;

W związku z powyższym uprawnienia wędkarzy wynikające z dotychczasowych porozumień

będą honorowane wyłącznie do dnia

15 lutego 2016 r.

Chodziło im oto że osoby opłacające składki do dnia 15.luty 2016 mogą korzystać z w/w porozumień bez dodatkowych opłat, zaś osoby opłacający składkę po dniu 15 luty 2016 z w/w porozumień nie będą mogły skorzystać, chyba że opłacą dany okręg dodatkowo.

Dziwne.

Dym będzie ale tylko tu, na necie, bo na więcej nikomu się nie chce :).

Zarząd zawarł porozumienie w imieniu wędkarzy i i dla ich dobra je zerwał. A dlaczego je zerwał? Bo jak zawierał, to warunki i ustalenia były korzystne, ale partnerzy, gdy doszło co do czego nie dotrzymali słowa i pozmieniali ustalone ustalenia :) .

Ostatnio usłyszałem "wybierając nas - czytaj Zarząd - dostaliśmy kredyt zaufania i będziemy robić to co uważamy za stosowne".

Nie znam sprawy, wnioskuje z tego co tu czytam,  ale założę, że takie będą tłumaczenia.

Ktoś tu napisał w tym sensie - "chodziłem na zebrania, ale była tam taka farsa, że przepisałem się do innego okręgu, a tam na zebrania nie chodzę by się nie denerwować" :D:eek:

Czy znacie choć jeden okręg, gdzie jest nienagannie? Gdzie składki to grosze, a ryb w wodzie mnóstwo?

Wszyscy piszą o koniecznych zmianach, piszą, i piszą ....i piszą. Piszą... Jak  by nie net, to by nie pisali tylko działali. A tak łatwiej pisać niż działać.

10 godzin temu, MilanND napisał:

Co prawda nie mój okręg ale sytuacja w tym kraju jest na tyle poważna i niepokojąca, że łączę się w bólu z wami wszystkimi. Miałem okazję łowić na Wisłoku i naprawdę rzeka ma potencjał, brak zarybień gatunkami reofilnymi to powolna śmierć dla rzeki.

Wracając jednak do tematu. Przecież jakiekolwiek wyliczenia bez znajomości konkretnych danych to tylko wyssane z palca kwoty. Nie wiemy ilu członków zapłaciło składkę pełną, ilu skorzystało z różnych ulg z racji wieku czy zasług dla PZW itd, itp. To samo tyczy się wędkarzy z innych okręgów robiących dopłaty np. jedynie na rzeki lub zbiorniki. Może ma ktoś dostęp do takich danych i wyłoży wszystko w miarę realnie. Tak jak nie lubię organizacji jaką jest PZW tak samo jestem przeciwny takim wyliczankom na podstawie jakiś tam założeń opierających się jedynie na liczbie członków okręgu. Niemniej jestem ciekawy waszych rozważań i z chęcią podyskutuje jak odmienić sytuację kiedy to obcy gatunek jest  pierwszoplanowym gatunkiem w zarybieniach przez co cierpią nasze rodzime gatunki ryb.

Masz wielka rację że te wyliczenia nie będą miarodajne. O ile wartość zarybień mogę mniej więcej obliczyć, to nie znamy kosztów dzierżawy wód, jak i nie wiemy jaka jest suma wpłaconych składek okręgowych. Sama liczba członków to za mało, jest przecież wiele osób spoza okręgu którzy robią dopłaty.  Według mnie PZW powinno ujawnić wszelkie koszty, jak i wpływy z opłat, przecież to nie prywatna firma tylko PZW i każdy wnoszący opłatę członkowską jest poniekąd właścicielem.

Tak czy siak wartość zarybień obliczyłem, suma w przybliżeniu nie przekracza 0,5 miliona. Trochę więcej wydano na rzeki niż na zbiorniki. Zbiorniki obliczyłem bardziej dokładnie i tu wydano około 220-230tyś. Jeśli chodzi  o rzeki to jest sprawa bardziej skomplikowana, nie znam cen wylęgu i narybku takich ryb jak: brzana, certa, lipień, pstrąg p, świnka, i wszystko to przyjąłem w cenie sandacza. 

Ogólnie według mnie te zarybienia wypadają dość słabo jak na cały okręg.

• krs featured this topic
  • krs unfeatured this topic